Beat Presser, Terryho ponožky: Werner Herzog, Klaus Kinski (výstava fotografií a plakátů)

Reduta - předsálí, čtvrtek 05.05. 00:00, předsálí Reduty 5. - 10.5.

Beat Presser (*1952) studoval fotografii a filmovou kameru v Basileji, Paříži a New Yorku, v 70. letech pracoval jako editor v několika fotografických časopisech. Spolupracoval na Herzogových filmech Fitzcarraldo a Zelená kobra. Během jejich natáčení měl Beat Presser možnost proniknout do bezprostřední blízkosti Kinskiho a vytvořit tak jedny z hercových nejzdařilejších portrétů. V současnosti se živí jako fotograf a kameraman na volné noze, vydává knihy a produkuje dokumentární filmy pro celosvětové publikum. Vedle toho vyučuje fotografii a film na univerzitách a filmových školách v Africe, Jižní Americe a Asii. V nakladatelství Moser Verlag nedávno vyšla nová Presserova kniha s texty Wernera Herzoga a fotografiemi Klause Kinskiho (od jehož úmrtí v listopadu uplyne 20 let).

Oficiální webová stránka: www.beatpresser.com
Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

Koncert pro Krtka

aktuality

Tristana a Isoldu nahradí Capriccio

Přímý přenos opery Tristan a Isolda, který se měl konat v úterý 29. 4. od 18 hodin se z produkčních důvodů nekoná. Náhradou zveme ve stejném termínu na Capriccia z Vídeňské státní opery. Divákům, kteří nemají zájem o tuto produkci, bude po předložení vstupenky na pokladně kina Hvězda vráceno vstupné.

Velikonoční koncert Berlínských filharmoniků živě

Nemáte-li možnost zúčastnit se letošního Velikonočního koncertu v německém Baden-Badenu v podání Berlínské filharmonie a pod taktovkou Sira Simona Rattlea, můžete být při tom v přímém přenosu na plátně kina Hvězda Uherské Hradiště v neděli 20. 4. od 18 hodin. Hvězdou podvečera bude virtuozní, oceňovaná violončelistka Sol Gabeta.

Soutěžte s ICM Uherské Hradiště o lístky do kina!

výstavy

 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200