Gioachino Rossini: Lazebník sevillský (záznam opery)

Hvězda, čtvrtek 21.06. 18:45, 250 Kč (senioři, ZTP, vlastníci průkazek ART a ZF)
Rezervace zarezervovat lístky

délka: 3 hod. 11 min., počet přestávek: 1

Dirigent: MAURIZIO BENINI, Režie: BARTLETT SHER / Osoby a obsazení: Rosina - Joyce Didonato, Hrabě Almaviva - Juan Diego Flórez, Figaro - Peter Mattei, Doktor Bartolo - John Del Carlo, Don Basilio - John Relyea, Berta - Claudia Waite, Seržant - Mark Schowalter, Fiorello - Brian Davis, Ambrogio - Rob Besserer / Hraje Orchestr a sbor Metropolitan Opera New York

Díky své melodické invenci, vtipnosti a instrumentační řemeslnosti psal Rossini velice lehce. Důkazem toho je i Lazebník sevillský – vrchol Rossiniho tvorby, který vznikl za pouhé tři týdny! V Rossiniho komické opeře plné převleků je dominantní postavou mazaný Figaro, který v bláznivé historce o zamilovaném hraběti Almavivovi a jeho vyvolené Rosině poskytuje za pár zlaťáků zamilovanému páru svůj důvtip a pomoc. Dvojici milenců tvoří operní hvězdy nejzářivější – Joyce DiDonato a Juan Diego Flórez. Lazebník v režii významného činoherního režiséra Bartletta Shera je divadlem par excellence! K dispozici divákům tištěný program a občerstvení v kavárně kina Hvězda.

Oficiální webová stránka: http://www.metinhd.cz/prg.php?opera=24&live=0
Obrázky, fotografie

 
Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

Koncert pro Krtka

aktuality

Tristana a Isoldu nahradí Capriccio

Přímý přenos opery Tristan a Isolda, který se měl konat v úterý 29. 4. od 18 hodin se z produkčních důvodů nekoná. Náhradou zveme ve stejném termínu na Capriccia z Vídeňské státní opery. Divákům, kteří nemají zájem o tuto produkci, bude po předložení vstupenky na pokladně kina Hvězda vráceno vstupné.

Soutěžte s ICM Uherské Hradiště o lístky do kina!

výstavy

 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200