Jana Vébrová: harmonikářka z větrného mlýna

atrium, čtvrtek 21.06. 19:00, na průkazku ZF a ART 50, jinak 100 Kč

Na naší hudební scéně se v posledních letech objevilo několik výborných zpěvaček, které si jako svůj doprovodný nástroj zvolily akordeon. Vedle Radůzy, Sylvie Krobové a ypsilonské Markéty Plánkové tu je také Vesna Cáceres, Krystýna Skalická a několik dalších, méně známých. Významné místo mezi nimi zaujímá mladá zpěvačka a autorka Jana Vébrová z Varnsdorfu. Janin pěvecký projev je velmi expresivní, organicky propojený s její dravou hrou na akordeon, a dokonale se přizpůsobující obsahu a náladě písní. Texty jsou často spíše než příběhy mozaikou obrazů, nálad a pocitů. Jana se narodila a bydlela ve skutečném větrném mlýně s kruhovým půdorysem a dnes žije ve vodním mlýně Ivana Achera. Díky tomu si vysloužila přídomek „písničkářka z větrného mlýna“. U Indies Scope Records jí vyšlo album nazvané Kykyrý. Akce je součástí letošního Zlatého kopulování a Evropského dne hudby.

Oficiální webová stránka: http://janavebrova.com/
Obrázky, fotografie

 
Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

Koncert pro Krtka

aktuality

Tristana a Isoldu nahradí Capriccio

Přímý přenos opery Tristan a Isolda, který se měl konat v úterý 29. 4. od 18 hodin se z produkčních důvodů nekoná. Náhradou zveme ve stejném termínu na Capriccia z Vídeňské státní opery. Divákům, kteří nemají zájem o tuto produkci, bude po předložení vstupenky na pokladně kina Hvězda vráceno vstupné.

Velikonoční koncert Berlínských filharmoniků živě

Nemáte-li možnost zúčastnit se letošního Velikonočního koncertu v německém Baden-Badenu v podání Berlínské filharmonie a pod taktovkou Sira Simona Rattlea, můžete být při tom v přímém přenosu na plátně kina Hvězda Uherské Hradiště v neděli 20. 4. od 18 hodin. Hvězdou podvečera bude virtuozní, oceňovaná violončelistka Sol Gabeta.

Soutěžte s ICM Uherské Hradiště o lístky do kina!

výstavy

 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200