Svědectví + beseda s tvůrci filmu - 25. 11. 2021

Nový český dokument Svědectví z prostředí živočišné výroby v České republice odhaluje bez příkras a pozlátek to, co mělo běžnému konzumentovi zůstat skryto za líbivými slogany a úhlednými balíčky. Výsledek tohoto nekomerčního projektu, který je založen na tři roky trvajícím sběru materiálů a investigativní činnosti, uvedli v uherskohradišťském HUBu 123 jeho tvůrci. Často horrové záběry přivedly mnohé divačky k slzám. O kruté realitě chovů zvířat se po skončení projekce vedla beseda.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Veliká příležitost + beseda - 25. 11. 2021

Na besedu o osudech věznice navázala ve čtvrtek 25. 11. projekce filmu Veliká příležitost s následnou besedou. Tento agitační film z roku 1949 prezentuje téma budování dodnes nedostavěné tzv. Baťovy železnice, která měla přes Zlín propojit Moravu se Slovenskem. Film má za ideologickou fazónou zřejmé dokumentační hodnoty. V některých scénách jsou k vidění též uherskohradišťské lokace včetně místní věznice. Beseda se zabývala proměnami perspektiv vnímání baťovského odkazu. 

Fotky: Martin Pospíšil

Fotogalerie

Co se děje kolem bývalé věznice? - 25. 11. 2021

Ve čtvrtek 25. 11. se konal v kině Hvězda první z komponovaných programů na téma „Věznice Uherské Hradiště (nejen) ve filmu“. Již v 16 hodin začalo ve foyer kina neformální setkání nazvané „Co se děje kolem bývalé věznice?“. Formou společné besedy představili zástupci a spolupracovníci spolku Memoria – Iniciativy za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti své současné aktivity. Mezi ty nejvýraznější nyní patří natáčení filmu Vězení dějin (režie Jan Gogola ml. a Matěj Hrudička) a vznik imersivní expozice Za zdí (ve spolupráci s organizací Historia Futurae). Prostor bude i pro informace z postupu rekonstrukce areálu a usilování o Národní památník obětí totalitních režimů.

Fotky: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Šťastny ať jsou všechny bytosti + režisér Viliam Poltikovič - 18. 11. 2021

Manželé Míla Tomášová a Eduard Tomáš přispěli svými knihami, přednáškami a osobními setkáními nezastupitelně k rozvoji nenáboženské spirituality v ČR i v bývalém Československu. Nový film režiséra Viliama Poltikoviče nazvaný Šťastny ať jsou všechny bytosti  zachycuje působení manželů Tomášových od 2. poloviny 90. let až do konce. Premiéra v kině Hvězda proběhla za osobní účasti režiséra. 

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Světlana (vernisáž výstavy) - 17. 11. 2021

Jeden z nejdůležitějších příběhů protikomunistické rezistence přiblíží rozsáhlá výstava Případ Světlana. Proměny obrazu třetího odboje, která byla zahájena symbolicky 17. listopadu ve foyer kina Hvězda v Uherské Hradišti. Výstava je k vidění až do 9. února 2022.

Fotky: Jan Pášma

Fotogalerie

Každá minuta života + beseda Jak rozvíjet naše děti - 9. 11. 2021

Děláme pro své děti dost? Nebo pro ně děláme až moc? Tyto a další otázky klade dokumentární film Eriky Hníkové Každá minuta života. Po promítání filmu následovala beseda s hosty, kteří mají k tématu co říct: Pavel Zacha – zakladatel Kamevédy, Michal Hanuliak – otec Miška, hlavního protagonisty filmu Každá minuta života, Jana Komrsková – bývalá olympionička, gymnastka, dnes trenérka dětí, Jiří Zerzáň – bývalý reprezentační trenér žen házené. Moderoval David Vacke.

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Spartakus (Bolšoj balet živě) + vystoupení ZUŠ - 7. 11. 2021

Kino Hvězda uvedlo jako další titul programu Umění na plátně v přímém satelitním přenosu z moskevského Bolšoj baletu oblíbeného Spartaka. Baletní program tradičně zahájilo vystoupení žákyň ZUŠ Uherské Hradiště, pobočky Staré Město.

Fotky: Julie Kročová

Fotogalerie

Ladislav Zibura: Prázdniny v Česku - 4. 11. 2021

Prázdninová jízda známého cestovatele Ladislava Zibury ve Hvězdě se těšila velmi dobré návštěvnosti. Nemalý zájem byl o autogramy. Ladislav ukázal, že nejen za hranicemi naší vlasti, se skrývá mnoho krás a zajímavostí.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Kurz manželské touhy + host: režisér Radek Bajgar - 23. 10. 2021

Diváci kina Hvězda měli možnost vidět nový český film Kurz manželské touhy celých 5 dnů před oficiální premiérou. Předpremiéru navštívil režisér Radek Bajgar, aby film nabitý hvězdami ve Hvězdě osobně uvedl.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

UMPRUM UH: DOMA V UH 2021 (vernisáž) - 21. 10. 2021

Výstava představila odborné i laické veřejnosti práce žáků Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Jádro kolekce tvořily realizace vzniklé ve spolupráci s ambasádou Spojených států amerických v Praze a nejlepší maturitní práce ročníku 2020/2021. Vernisáž výstavy proběhla ve čtvrtek 21. 10.

Fotogalerie

Manželství + host: režisérka Kateřina Hager - 27. 9. 2021

V nedávno otevřeném coworkingovém centru HUB 123 v Uherském Hradišti přivítali režisérku Kateřinu Hager, které zde uvedla svůj čerstvý dokumentární film Manželství, který ukazuje dramatický boj za naplnění jednoho skutečně výjimečného manželství. Akce se konala ve spolupráci s Městskými kiny.

Fotky: archiv HUB 123

Fotogalerie

Ladislav Špaček: O etiketě vesele i vážně - 24. 9. 2021

Naše společenské vystupování je nejlepší reprezentací naší osobnosti, ale i firmy nebo úřadu, vytváří lepší podmínky pro úspěšná jednání a vzbuzuje důvěru našeho okolí. Toto si uvědomili také diváci pořadu Ladislava Špačka v sále kina Hvězda. Zájem byl velký!

Fotky: Petr Stašek

Fotogalerie

Hvězdný piknik - 17. 9. 2021

V okolí kina Hvězda odstartoval v páteční odpoledne bohatý program pro děti a rodiny. Připravena byla zábavně-vzdělávací stanoviště plná úkolů, kytara a zpívaní se Zdendou Vilímkem, skákací hrad, projekce filmu Mazel a tajemství lesa (v sále kina), výtvarné dílny Malovásek s enviromentální tématikou a filmový kvíz. Programem bude provádět moderátorka Bára Dojčár Majíčková. Akci pořádala Městská kina a rodinné centrum Akropolis.

Fotky 1-22: archiv Akropolis; 23-29: Radek Seidl

Fotogalerie

Lost Czech Man: Hedvábná stezka - 8. 9. 2021

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo zabalit si malý batoh a vydat se po stopách dávných karavan, které putovaly po stovky let z Evropy do Číny? Cestovatel Martin Půlpán, vystupující pod pseudonymem Lost Czech Man, se na takovou cestu vydal a diváky v sále kina Hvězda provedl Hedvábnou stezkou.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Zátopek + režisér David Ondříček, producent Kryštof Mucha - 7. 9. 2021

Kino Hvězda se dočkalo slavnostního uvedení filmu Zátopek za účasti delegace tvůrců. Slavnostního uvedení snímku se konalo za účasti režiséra Davida Ondříčka a producenta a současně výkonného ředitele MFF Karlovy Vary Kryštofa Muchy. Před projekcí se mohli diváci setkat s oběma hosty na neformální autogramiádě v prostorech foyer kina.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Outdoor Vibes 21 - 20. 8. 2021

V atriu kina Hvězda vystoupila trojice DJs ze Zlínska a předvedla svůj taneční nářez převážně ve stylu house. Páteční večer s hudbou, tancem a světly byl super akcí na závěr sezóny hudebních pořadů v atriu.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Fata Morgána + Volání divočiny - 30. 7. 2021

Bohatý hudební večer plný převzatých i vlastních písní přinesl dvojkoncert hradišťských skupin Fata Morgána a Volání divočiny v atriu kina Hvězda. Diváci si užívali klasické a známé české hity, ale i úplné novinky, které vznikly v uherskohradišťských luzích a hájích. 

Fotky: Petr Janda

Fotogalerie

Hrozně (koncert) - 16. 7. 2021

Brněnská alternativní skupina Hrozně předvedla, jak zní jejich "Ticho" v atriu kina Hvězda. Zkušení muzikanti svou osobitou poetikou uchvátili diváky.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Letní digi kemp - 16. 7. 2021

Účastníci Letního digi kempu navštívili kino Hvězda. Po prohlídce zázemí kina a ukázkách techniky viděli mladí animátoři výsledky své práce na velkém plátně.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Vinnetou + Lukostřelnice - 2. 7. 2021

Na červenec připravila Městská kina několik speciálních akcí v kině Hvězda a okolí. V pátek 2. 7. se otevřela v prostorách Letního kina Smetanovy sady velká lukostřelnice. Pod odborným dohledem oddílu Lukostřelba Zlín si děti i dospělí zdarma vyzkoušeli střelbu na terče, podobně jako to dělali indiáni. Vyráběly se také indiánské čelenky a hrálo na bubny. Indiány v akci viděli diváci letního kina v navazující projekci památného westernu Vinnetou z archivního 35mm filmového pásu.

Fotky: Jaromír Orel, Lucie Patková

Fotogalerie

Boom Party (Dětský večer s Hvězdou, Šikulou a Akropolis) - 25. 6. 2021

Pár dní před začátkem prázdnin odstartoval zábavný večer pro děti a rodiny, který připravila Městská kina, DDM Šikula a RC Akropolis. Na Boom party doplnila hudební a taneční vystoupení dětí hledačka v parku, výtvarné dílny, filmový kvíz o ceny, a také dvě projekce dětských filmů. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Absolventi 2021 (vernisáž výstavy ZUŠ) - 22. 6. 2021

Výstava absolventských prací představila kolekci tvorby žáků výtvarného oboru uherskohradišťské ZUŠky. Vernisáž výstavy proběhla v úterý 22. června ve foyer Kina Hvězda. Na slavnostním zahájení vystoupili žáci hudebního oboru, konkrétně akordeonové duo ze třídy Jitky Slivečkové. 

Foto: Radek Seidl

Fotogalerie

V síti + online Tereza Těžká (školní představení) - 21. 6. 2021

Pro školní představení jsme připravili speciání projekci filmu V síti, jehož hlavním hostem byla jedna z protagonistek, herečka Tereza Těžká. Diskuze s ní proběhla prostřednictvím Scype.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Free Fall + Nowhow (koncert) - 18. 6. 2021

Jeden z prvních živých koncertů po velké koronové odmlce se odehrál v pátek 18. června v atriu kina Hvězda. Na společném koncertě zahráli Free Fall a Nohow – rockové kapely ze Slovácka, kterým se už ale dávno podařilo podívat se mnohem dál.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Tichý společník + hosté: režisér Pavel Göbl, kameraman Jan Horáček ad. - 9. 6. 2021

Velká premiéra slováckého filmu Tichý společník téměř zaplnila povolenou polovinu kapacitu sálu. Diváky čekalo uvítání uvítání občerstvením na terase kina. V sále zahrála hudební skupina Narychlo a poté režisér Pavel Göbl a kameraman Jan Horáček uvedli svůj film. Na pódiu se objevila také spousta dalších hostů - herců i neherců. Po projekci následovala beseda a volná zábava před kinem.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Bábovky + host: režisér Rudolf Havlík - 4. 6. 2021

Páteční podvečer ozdobila projekce úspěšné komedie Bábovky za účasti režiséra Rudolfa Havlíka. Pan režisér hovořil nejen o tom, jak tento film vznikal. Zabrousil i do budoucnosti a představil divákům také svůj nový film Minuta věčnosti, který půjde do kin v září.

Foto: Martin Pospíšil, Jaromír Orel

Fotogalerie

Zákon lásky + hostka: režisérka Barbora Chalupová - 29. 5. 2021

Dokumentární tragikomedie Barbory Chalupové (autorky dokumentu V síti) o snaze prosadit stejnopohlavní manželství ukončila regionální program přehlídky Jeden svět v Uherském Hradišti. Paní režisérka původně přislíbila svůj nejnovější počin "pokřtít" v Hradišti osobně , avšak pro její aktuální časové zaneprázdnění se tak stalo v rámci on-line besedy.

Foto: Vendula Doubravská, Alžběta Bláhová 

Fotogalerie

Čhadar, cesta po řece + hosté: Jiří Eibensteiner, Jana Drobná - 28. 5. 2021

V pátečním letním kině jsme se prostřednictvím snímku Čhadar: cesta po řece podívali do srdce Himalájí a do jeho (zatím) neuvěřitelně čisté a krásné přírody. Globální oteplování a technologický vývoj však mění život místních lidí velmi rychle... O svých zážitcích z cestování po těchto a podobných končinách vyprávěli hosté Jiří Eibensteiner a Jana Drobná.

Foto: Jaromír Orel, Petr Bobek

Fotogalerie

Imádovo dětství + hostka: Markéta Kunetová (psycholožka) - 27. 5. 2021

Ve čtvrtek 27. 5. jsme pro diváky připravili první projekci Letního kina ve Smetanových sadech, která byla zároveň zcela první projekcí letního kina ve Zlínském kraji. Věnována byla festivalu Jeden svět a silnému dokumentu Imádovo dětství. Hostkou programu byla psycholožka Markéta Kunetová.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

(Před)Výstava 100+1 skautingu v Uherském Hradišti - 24. 4. 2021

V sobotu 24. 4. zahájila expozici na budově kina Hvězda výstava s názvem (Před)Výstava 100+1 rok skautingu v Uherském Hradišti a byla zde k vidění do konce května. Na podzim je v plánu již klasická výstava, která bude na tuto (Před)Výstavu navazovat.

Foto 1-7: Petr Janda; 8-10: archiv skautského střediska Psohlavci

Fotogalerie

Revize krytu civilní obrany - 10. 3. 2021

Ve středu 10. 3. 2021 proběhla velká pětiletá revize krytu civilní obrany v budově kina Hvězda Uherské Hradiště. Více než půl století stará technika funguje stále skvěle. Podívejte se také na krátké video. Za odborný komentář děkujeme vedoucímu akce, panu Jaroslavu Kyzourovi (JK Servis kryty, s.r.o.).

VIDEO ZDE: https://youtu.be/noeYYIc9T5U

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Ohlédnutí 2020: instalace výstavy ve městě - 8. 1. 2021

Výstavní panely Ohlédnutí 2020 jsou v Uherském Hradišti k vidění na budově kina Hvězda, na knižním domě Portal, kavárně a pekařství Svoboda Březík, kavárně Jiné Café a Titique, prodejnách Hradišťanka a Baťa. Děkujeme všem uvedeným za poskytnutý prostor. Na rozdíl od ostatních výstavních míst Hvězda nabízí výstavu a promítání i ve večerních hodinách (17:00-21:00). 

Foto: Josef Korvas, Petr Janda, Eva Horová

 

Fotogalerie

Ohlédnutí 2020: natáčení vernisáže - 6. 1. 2021

Vernisáž výstavy Ohlédnutí musela být kvůli koronaviru předtočena. Na snímcích tým kurátorů, loňský laureát Štěpán Šupka a tým TV Slovácko. V neděli 10. 1. od 17:00 byl předtočený program k dispozici na webu a Facebooku Ohlédnutí od 17:00. 

Foto: Josef Korvas

Fotogalerie

Ohlédnutí 2020: kurátorské sezení - 22. 12. 2020

V kině Hvězda se v úterý 22. 12. odpoledne sešel kurátorský tým bilanční výstavy Ohlédnutí 2020 v plné sestavě: Zdeněk Trčálek, Petra Staňková, Ivan Palacký, Marek Malůšek, Michal Stránský a Josef Korvas. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Malé oči 2020 (natáčení prohlídky kina) - 26. 11. 2020

Městská kina se i letos zapojila do dětského filmového festivalu Malé oči. Ten probíhal tentokrát on-line. Pod názvem Kino všemi smysly se skrývala virtuální prohlídka všech do akce zapojených kin. Pojatá jako výprava ať už na vrchol velehory, do podzemního světa, nebo jako návštěva mimozemšťana na planetě Zemi. Tu jsme točili my v kině Hvězda.

Foto: Radek Seidl

Fotogalerie

K2 vlastní cestou + hosté: Jana Počtová a Klára Kolouchová (on-line) - 29. 9. 2020

Klára Kolouchová jako první rodilá Češka zdolala před lety Mount Everest a vloni jako první Češka a teprve dvacátá žena světa vystoupala i na druhou nejvyšší horu světa – na nebezpečnou K2. Dokumentární film nazvaný K2 vlastní cestou uvedla v kině Hvězda Uherské Hradiště prostřednictvím on-line besedy režisérka Jana Počtová (autorka ceněných dokumentů Generace Singles a Nerodič) i s úspěšnou horolezkyní.

Foto: Zuzana Nemethová

Fotogalerie

Jeden svět 2020 Uherské Hradiště - 21. - 25. 9. 2020

Koronavirus pohřbil nejeden festival. Festival dokumentárních filmů, věnovaný palčivým problémům globalizovaného světa, se však ve dnech 21. – 25. září v Uherském Hradišti konal. K vidění bylo celkem 12 premié­rových dokumentů nejen o ekologických problémech, ale také o válce, bezpráví, aktivismu a pokusech najít alternativu. V kině Hvězda, Café Portal a Felixově sále diváky čekaly setkání a besedy se zajímavými hosty a také doprovodný program.

Foto: Vendula Doubravská, Veronika Štěrbová, Petr Janda, Jaromír Orel

Fotogalerie

Hvězdný piknik… společně pro vodu - 18. 9. 2020

Pořádající centrum Akropolis a Městská kina připravili piknik ve Smetanových sadech a okolí kina Hvězda se zábavnými úkoly (s odměnami), které měly, stejně jako festival Jeden svět, jednotné téma: vodu a její záchranu. Přítomní si mohli užít jízdu na ponících, dílny Malovásku, živou hudbu a mnoho dalšího.

Foto: Eva Horová, Radek Seidl

Fotogalerie

Krajina v tísni + host Vilém Jurek- 17. 9. 2020

Jako předprogram festivalu Jeden svět v Uherském Hradišti se konala také projekce filmu Krajina v tísni a beseda s enviromentologem Vilémem Jurkem v Cafe Portal. 

Foto: Vendula Doubravská, Petr Janda

Fotogalerie

Divadlo Sklep: Mlýny - 15. 9. 2020

Už skoro před rokem měly do kina Hvězda dorazit Mlýny – kultovní představení a nejúspěšnější drama pražského Divadla Sklep všech dob. Nejdříve bylo z důvodu vážné nemoci herce Davida Vávry přesunuto z 18. září na 14. října 2019 a následně až na 15. dubna letošního roku. Jenže přišla korona, a tak musely být Mlýny přeloženy potřetí, a to na 15. září.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Hradišťský "jednosvětový" blešák - 13. 9. 2020

Hradišťský "jednosvětový" blešák, který se konal za krásného počasí na letní zahrádce restaurace Koruna zahájil sérii předprogramů festivalu Jeden svět. 

Foto: Jana Drobná a Martina Gogolová

Fotogalerie

Safety First + Them Switcheroos - 10. 7. 2020

Druhý dvojkoncert v atriu kina Hvězda byl věnovaný tvrdší rockové hudbě. V atriu vystoupila kapela Safety First, jejíž hlavní stan se rozkládá v budově polešovického kina a garážové hradišťské duo Them Switcheroos. Byla výborná, pravá rocková atmosféra! 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Lav Lav + Billow - 26. 6. 2020

Z atria kina do klubu Mír byl přesunut koncert uherskohradišťské skupiny Lav Lav (acoustic rock) a Billow z Veselí nad Moravou holdující dream popu. Večer ovládly ženské hlasy plné emocí. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Morava, krásná zem + Petr Šprincl (režisér) a Marek Novák (producent) - 20. 6. 2020

Kino zažilo netradiční trilogii Morava, krásná zem za účasti režiséra Petra Šprincla a producenta Marka Nováka.

Foto 1-3: Jaromír Orel; 4-11 Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

11 barev ptáčete + hosté: režisér Vojtěch Kopecký a režisér Václav Marhoul - 16. 6. 2020

Dokument 11 barev ptáčete nabízí unikátní pohled za oponu výjimečného snímku Nabarvené ptáče, které zanechalo stopu na evropských i světových festivalech. Hostem tohoto programu by režisér Vojtěch Kopecký.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Psí láska + hostka Marie Kůrová - 16. 6. 2020

Dokument Lindy Kallistové Jablonské Psí láska přibližuje českou musherku Janu Henychovou, která o samotě v zasněžené krajině severní Evropy pobývá jen se smečkou svých psů, aby se společně připravili na nejnáročnější závod psích spřežení v Evropě. Film zasvěceně uvedla uherskohradišťská musherka a klubová kolegyně hlavní protagonistky Marie Kůrová.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Zrcadlení tmy + delegace: Jaroslav Dušek, Viliam Poltikovič - 13. 6. 2020

S lehkostí a humorem Jaroslava Duška měli diváci možnost vstoupit do vnitřního klidu a harmonie, kde nejsou obavy a strach, kde žije především radost a svoboda... a setkat se osobně s hercem i režisérem snímku. 

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

V síti + delegace: Tereza Těžká (Mishka) - 9. 6. 2020

Hostem projekce diskutovaného experimentu V síti, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu, byla v úterý 9. 6. jedna z protagonistek, slečna Tereza Těžká (Mishka). Ta divákům objasnila pozadí projektu a zodpověděla množství dotazů diváků.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Cestobraní_online_18. 4. 2020_Facebook

První ročník cestovatelského festivalu Cestobraní se musel uskutečnit online. Pět přednášejících ve zhruba dvouhodinovém programu vyprávělo o cestování v různých koutech světa. Moderátorem Cestobraní online byl Jiří Eibensteiner, který diváky seznámil s Novým Zélandem. O svých cestách po světě vyprávěla Hanka Machalová (Japonsko), Karel Wolf (národní parky USA), Monika Benešová (Pacifická hřebenovka) a Václav Marhoul (Ukrajina). Vstupné bylo benefiční a v plné výši podpoří zdravotníky z Uherskohradišťské nemocnice. Pořádá spolek Mysli Jinak a Městská kina Uherské Hradiště, p.o., za podpory Města Uherské Hradiště.

Foto: Facebook

Fotogalerie

Poletíme? - 7. 3. 2020

Turbo-šansonisté Poletíme? přistáli v Míru... 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

V síti - náhledová projekce pro pedagogy - 24. 2. 2020

Nový český dokument V síti režisérsko-scenáristického dua Barbora Chalupová – Vít Klusák se těší nebývalému zájmu ve všech koutech Čech i Moravy a má dokonce ambice proniknout také do zahraničních kin. Už před svou celostátní premiérou aktivoval zájem široké veřejnosti, ale také pedagogů, psychologů či policistů. Setkání s nimi se konalo v kině Hvězda na neveřejné projekci filmu.

Foto: Lenka Kodrlová (ICM) 

Fotogalerie

Labutí jezero (živě z Bolšoj baletu, Moskva) + vystoupení ZUŠ - 23. 2. 2020

Program Kulturních delikates přinesl další baletní klasiku ve špičkovém provedení díky přímému satelitnímu přenosu z Moskvy. Před začátkem hlavního programu zatančily dívky ze ZUŠ Uherské Hradiště, pobočky Staré Město. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Kanada - křížem krážem (cestovatelská beseda Jiřího Eibensteinera) - 12. 2. 2020

Jiří, tentokrát se svou partnerkou, strávil rok a půl v Kanadě, Spojených Státech Amerických a Mexiku. První ze dvou přednášek v kině Hvězda byla věnována Kanadě.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

PeckaFilm 11: Addamsovi na Buchlově (vernisáž) - 10. 1. 2020

Městská kina Uherské Hradiště hlásí, že 11. kolo dětské kreativní soutěže PeckaFilm jde do finále. Děti měly za úkol ztvárnit utajený výlet Addamsovy rodiny na hrad Buchlov. Vyhlášení výsledků, předání cen a vernisáž výstavy výtvarných prací se bude konala v pátek 10. 1. 2020 v sále kina Hvězda.

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Ohlédnutí 2019 (vernisáž) - 5. 1. 2020

Do soutěže tentokrát příhlásilo své fotografie celkem 61 autorů a autorek. Laureátem Ohlédnutí 2019 se stal Štěpán Šupka. 

Foto 1-18: Lukáš Mach; 19-36: Miroslav Potyka

Fotogalerie

Antidiskotéka Jiřího Černého: Rok 1989, hudba a já - 11. 12. 2019

Známý český hudební kritik a publicista Jiří Černý opět zavítal do uherskohradišťského Cafe Portal se svou Antidiskotékou. Ve středu 11. 12. se tu rozběhl kontaktní hudební program věnovaný hudbě roku 1989. 

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Pavla Kroupová: Vzdáleně blízké krajiny (vernisáž) - 4. 12. 2019

Pavla Kroupová je absolventka pražské Akademie výtvarných umění ateliéru malby Jiřího Sopka a kresby Jitky Svobodové. Po studiu se věnovala propagační grafice, dětské ilustraci, výtvarné spolupráci s architektonickou kanceláří Ivana Kroupy a knižní grafice pro tiskárnu Karmášek. K volné tvorbě se vrátila před deseti lety díky zájmu a podpoře přátel a galeristů. 

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

UK/UH 4: Dny Britského filmu a kultury - 22. - 24. 11. 2019

Dramaturgicky festival úspěšně pokryl „šedesátkovou“ éru Swinging London a zároveň přinesl zajímavé filmové novinky a aktuální informace o situaci v Británii kolem brexitu. Kromě výmluvných výpovědí dobových filmů měli diváci možnost získat mnoho informací o britské kinematografii 60. let i díky návštěvě britského producenta a režiséra Jamese RM Hunta. K aktuálnímu dění v Británii přivezl čerstvý náhled český fotograf David Sládek žijící dlouhodobě v Londýně.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Radůza - 13. 11. 2019

Radůza zcela vyprodala sál kina Hvězda.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Tady Havel, slyšíte mě - 30. 10. 2019

Ve středu 30. října byli diváci kina Hvězda svědky mimořádné prezentace nového filmu režiséra Petra Jančárka, spojené s debatou s tvůrcem. Hostem a překvapením večera byl i další host, dlouhodobý spolupracovník Václava Havla. Pořad moderoval herec Jožka Kubáník.

Foto: Jaromír Orel

 

Fotogalerie

Rodičem v době webové - 22. 10. 2019

Konference se zaměřila na rizika komunikace na internetu, závislosti a principy digitální hygieny, vývoj dětské sebereflexe a osobnosti v online prostředí a další otázky. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Camino na kolečkách - 18. 10. 2019

Film Camino na kolečkách vznikl na 600 kilometrů dlouhé Svatojakubské pouti do Španělska, kterou překonal Jan Dušek jako první český vozíčkář v historii. Na projekci filmu a následnou besedu s ním a cestovatelem Petrem Hirschem zvalo kino Hvězda v pátek 18. 10. od 17 hodin. O půl hodiny dříve zde zahájili oba hlavní protagonisté vernisáž stejnojmenné výstavy. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Dny pro duševní zdraví - 7. - 9. 10. 2019

Dny pro duševní zdraví v Uherském Hradišti byly slavnostně zahájeny 7. 10.  ve foyer kina Hvězda. Součástí zahájení byl koncert hudební skupiny Helemese. Následovala moderovaná diskuze s psychiatrem MUDr. Ladislavem Poláchem a Mgr. Ondřejem Vávrou a poté promítání filmu Tři blízcí neznámí. I další dny nabídly zajímavý program.  Přichystány byly tematické přednášky, workshopy, filmové premiéry, koncert, diskuze a výstava.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Hvězda mluví a naslouchá: Jakub Čech - 19. 9. 2019

Sdružení Studenti pro Hradiště ve spolupráci s Městskými kiny uspořádali v atriu kina Hvězda další diskusní podvečer k zamyšlení nad stavem současné společnosti. Inspirativním hostem byl tentokrát mladý aktivista Jakub Čech. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Hvězdné akrohrátky - 31. 8. 2019

V sobotu 31. 8. proběhly v kině Hvězda "Hvězdné Akrohrátky". Již tradiční ukončení léta si vzalo na starost rodinné centrum Akropolis společně s kinem Hvězda. Celé odpoledne se tak prostorem před a kolem kina linula hudba. Tu taneční, na kterou nad schody řádila děvčata ze Street Dance pod vedením Míši Breznické, střídala hudba živá. O tu se postarala uherskohradišťská kapela AkuStyk... Celé odpoledne se hlavně soutěžilo. Pro děti byla připravena zábavná stanoviště, na kterých plnily různé úkoly do připravených kartiček. Pokud děti zvládly projít a úspěšně složit všechny úkoly, byly odměněny sladkou odměnou.

Foto: archiv Akropolis

Fotogalerie

Panta rhei 2019 (vernisáž výstavy) - 31. 8. 2019

Výsledky již 11. ročníku Mezinárodního výtvarného sympozia opět k vidění ve foyer kina Hvězda.

Foto: archiv Panta rhei

Fotogalerie

Lin & Will (koncert) - 12. 7. 2019

Atrium kina Hvězda Uherské Hradiště zaplavily tóny písní všech žánrů od světových interpretů a skupin v podání mladého akustického dua Lin & Will z Hodonína. Zazněly „hitovky“ od Adele, Green Day, Lady Gaga, Peha, Amy Winehouse, Bruno Mars, Linkin Park a dalších. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Slam poetry na kopuli - 28. 6. 2019

Na pátém ročníku už tradičního slamu na kopuli (v atriu kina Hvězda) se představili loňští finalisté Jirka Juráň a Dejv, ale také Pan Václav, Viktor Hanačík, Empathic a další. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Strom ve větru + delegace tvůrců a herců - 18. 6. 2019

Jak dnes vzniká film, se mohli diváci kina Hvězda dozvědět v úterý 18. června, kdy měl premiéru absolventský film studentů 4. ročníku střední školy filmové ve Zlíně nazvaný Strom ve větru. Setkali se s mladým režisérem Radkem Ševčíkem a herci. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Odcházení Lukáše Macha + Martin Konvička trio feat. Jiří Kotača - 7. 6. 2019

Kino Hvězda hostilo premiéru nového krátkého filmu, který vznikal v Uherském Hradišti s debatou a vernisáží fotografií autora Lukáše Macha. Po premiéře a vernisážovém občerstvení, následoval koncert tria Martina Konvičky a mladého trumpetisty Jiřího Kotačy, které ke snímku nahrálo hudbu.

Foto: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Rytíři filmového pásu - 5. 6. 2019

Chvíli před setměním začala v atriu kina beseda s hosty a Rytíři filmového pásu (scénárista Jan Gogola, herečka a tanečnice Sylva Tománková a kinaři Zora Rynešová a Vlado Leško) nazvaná Magie filmové projekce. Na ni navázala projekce filmu Šakalí léta v Letním kině Smetanovy sady. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Energit - 30. 5. 2019

Vystoupení skupiny Energit v klubu Mír bylo skutečnou lahůdkou pro náročné posluchače. Jazzově laděné skladby z prvních dvou alb vystřídali v druhé polovině koncertu blues-rockové kusy a zazněly i na nikdy nezveřejněné skladby.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Reggay (koncert) - 24. 5. 2019

Letní pohodu v Uherském Hradišti nažhavil koncert skupiny Reggay - osmičlenné dávky reggae z Moravy a Rumunska s hlavním stanem ve Zlíně. Koncert v idylickém venkovním prostředí atria kina Hvězda byl lahůdkou nejen pro příznivce reggae. 

Foto: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Dětská neděle - 12. 5. 2019

Na tradiční Dětské neděli, která se konala 12. 5. Dům dětí a mládeže Šikula a Městská kina Uherské Hradiště předvedla, co se naučili "Šikulové" a "Hvězdy" v kroužcích a dílnách během školního roku 2018/2019. DDM Šikula připravil vystoupení hudebních kroužků v atriu kina, tělovýchovných v hlavním sále a k vidění byla opět  živá zvířata z přírodovědného oddělení Trnka. Městská kina se pochlubila prezentací krátkých animací vzniklých v Animásku a Dílnách animace.  

Foto: Jaromíra Slívová

Fotogalerie

Daniel De Vita (blues, Austrálie) - 11. 5. 2019

Daniel de Vita je kytarista a zpěvák z Buenos Aires, který na světové bluesové scéně rozhodně není žádným nováč­kem. Poprvé byl Daniel na evropském turné v létě 2017, kdy odehrál 31 koncertů v Barceloně, Madridu, Toulouse, Rennes, Nantes, Milanu, Vídni, Praze a dalších městech. Během svého třetího evropského turné krom světových metropolí zavítá také do Uherského Hradiště.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Den autismu - 2. 4. 2019

Den autismu v kině Hvězda přinesl dílničky a aktivity pro mladší žáky spřátelených základních škol (puzzle, balónky, placky, modré občerstvení, ...) Ve foyer kina byla také výstavy autoportrétů a fotografií ze života dětí s autismem spolu s výtvarnými pracemi na téma „Jak si představuji autistu“.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2019 (výběr) - 25. - 29. 3. 2019

Dokumenty festivalu Jeden svět v Uherském Hradišti spojují lidi a místa, nabízí otázky a odpovědi. Letos bylo k vidění celkem 14 dokumentárních filmů. Na Jednom světě se diváci mohli setkat například s režisérem Vítem Janečkem a režisérkou Zuzanou Piussi, hudebníky a tanečnicemi indonéského souboru Kintari nebo na workshopu zjistit, jak pracuje vodící pes. Festival Jeden svět 2019 měl hlavní stan v kině Hvězda, ale zavítal také do Felixova sálu (Jezuitská kolej). 

Foto: různí autoři

Fotogalerie

Jiří Černý: Antidiskotéka a úvod k The Commitments - 21. 3. 2019

Nesmrtelný hudební kritik Jiří Černý opět zamířil do Uherského Hradiště. V Cafe Portal ve své Antidiskotéce  představil irského hudebníka Glena Hansarda. Černý uvedl také známý irský hudební film The Commitments v kině Hvězda.

Foto 1-8: Jaromír Orel; 9-12 Petr Janda

Fotogalerie

Jeden svět 2019: Happening a Piripkura - 13. 3. 2019

Ztvárnit téma festivalu, a dát o něm vědět co nejvíce lidem, měla za úkol startovací akce Bezpečná blízkost na Masarykově náměstí. Ve středu 13. 3. tu od 15 hodin vyhrávala muzika z celého světa a výtvarný workshop zprostředkoval kolemjdoucím možnost vytvořit si vlastní trička v duchu Jednoho světa. Na happening navázala od 18 hodin projekce brazilského dokumentu Piripkura v Cafe Portal za účasti známé fotografky Radany Dungelové, která amazonské deštné pralesy důvěrně zná. Výstava jejích fotografiií zavítala do foyer kina Hvězda.

Foto 1-11: Jaromír Orel; 12-23: Jana Drobná

Fotogalerie

Migrace do Evropy (Markéta Kutilová a Radovan Dlouhý - Smith) - 21. 2. 2019

Kdo je uprchlík, kdo migrant? Proč se stěhujeme a jaké to má důsledky? Může Evropa ještě přijímat další přistěhovalce? Nad těmito a dalšími souvisejícími otázkami se zamyslí novinářka Markéta Kutilová a odborník na rozvojovou problematiku Radovan Dlouhý - Smith na besedě v Cafe Portal.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Výstava poskytovatelů sociálních služeb (vernisáž) - 21. 2. 2019

S celým portfoliem poskytovatelů sociálních služeb na Uherskohradišťsku se mohli návštěvníci kina Hvězda seznámit prostřednictvím Výstavy poskytovatelů sociálních služeb. Vernisáž výstavy se konala ve čtvrtek 21. února od 16 hodin, výstava byla k vidění do 15. března.

Foto: archiv kina

Fotogalerie

Rob Tognoni (blues/rock - Austrálie) - 14. 2. 2019

Ve čtvrtek 14. 2. dorazil do klubu Mír „protinožec“ Rob Tognoni, fanoušky přezdívaný „tasmánský ďábel“. Jeho drsný mix blues, rock'n'rollu, boogie a klasického rocku dostal mnohé diváky do varu. Rob si moc pochvaloval prostory klubu a hlavně bavící se diváky, díky kterým byl pro něho a kapelu koncert také parádní zábavou. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Alenka v říši hudby (Umíme hrát) - 10. 2. 2019

Slovácký komorní orchestr (a spolek Umíme Hrát) připravil nový koncert věnovaný dětem. Tentokrát se diváci společně s Alenkou ocitli v říši hudby, kde je čekala řada hudebních i tanečních překvapení. Vystoupili žáci tanečního oddělení ZUŠ Uherské Hradiště a žáci pěveckého oddělení ZUŠ Slovácko. Autorkou tohoto představení pro děti je opět Kristina Hrubá Czajkowská. Říší hudby diváky provedla Anna Pospíchalová ze Slováckého divadla s dcerou Emilkou, hrál Slovácký komorní orchestr. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

20. výročí Tříkrálové sbírky na Uherskohradišťsku (vernisáž) - 2. 2. 2019

Vernisáž výstavy fotografií a artefaktů k dvacátému výročí Tříkrálové sbírky na Uherskohradišťsku se konala ve foyer kina.

Foto: Lukáš Bortel

Fotogalerie

Bajadéra (živě z Bolšoj baletu, Moskva) + ZUŠ Uh.Hradiště - 20. 1. 2018

Plné krásy, exotiky a půvabu. Takové bylo další odpoledne, které svým vystoupením ozvláštnily návštěvníkům kina Hvězda staroměstské baletky těsně před přímým přenosem baletu Bajadéra, uváděného živě z Velkého divadla v Moskvě.

Foto: Marika Blažková

Fotogalerie

PeckaFim 10: vernisáž a vyhlášení vítězů - 11. 1. 2019

Jubilejního 10. kola dětské kreativní  soutěže PeckaFilm, kterou pořádají Městská kina Uherské Hradiště, se zúčastnilo celkem 28 týmů ze 7 škol. Děti měly podle příběhu nazvaného "Dvě minuty v Jurském světě" co nejlépe ztvárnit podobu Slovácka během druhohorní Jury formou obrázků, panoramat, prostorových objektů, krátkých videí nebo animací. Týmy byly oceněny sadou výtvarných potřeb, jednotlivci získali speciální medaile a sadu volňásků do kina Hvězda. Vernisážové menu nabídlo perníkové dinosaury s džusem.

Foto: Iva Podolinská 

Fotogalerie

Moje století + hosté Theodora Remundová, Klára Formanová, Pondělníci - 7. a 8. 1. 2019

Mladší z dcer Ivy Janžurové Theodora Remundová nedávno v pražské Lucerně uvedla svůj nový dokumentární film Moje století, v němž zaznamenala osudy 25 stoletých lidí. Nechybí mezi nimi ani primáš a spoluzakladatel Hradišťanu František Hamada (104). Mozaiku příběhů ze století naší republiky uvedla v kině Hvězda osobně režisérka Remundová a scénáristka Klára Formanová. Ve foyer zahráli Pondělníci - bohužel bez Františka Hamady, který se omluvil pro momentální indispozici.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Ohlédnutí 2018 (vernisáž výstavy) - 6. 1. 2019

První neděle roku 2019 patřila vernisáži neformálního „slováckého press fota“ Ohlédnutí 2018, do kterého se tentokrát přihlásilo 55 autorů a autorek. Na ni o hodinu později navázal Tříkrálový koncert dua Jitka Šuranská - Petr Uvira. V kinokavárně byla zahájena výstava fotografií loňské vítězky Ohlédnutí Simony Bočková. Slavnostní pohodu vernisáže podpořila horňácká cimbálová muzika s primášem Petrem Kubíkem z Velké nad Veličkou.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Silvestrovké zimní kino - 31. 12. 2018

Již podvanácté Silvestrovské zimní kino a Malovásek zdarma a pro všechny zprostředkovala ve foyer kina a v areálu Letního kina Smetanovy sady (za kinem) setkání se známými postavičkami večerníč­ků a krátkých pohádek, pouštění lampionů štěstí i výrobu silvestrovských čepiček. Na místě bylo k mání také drobné občerstvení.

Foto: Lukáš Bortel

Fotogalerie

Louskáček (vystoupení ZUŠ) - 23. 12. 2018

Nadčasová baletní klasika Louskáček byla opět ozdobou předvánočního programu kina Hvězda. Pohádku o holčičce Mášence a jejím kouzelném vánočním dárku doplnilo živé vystoupení žákyň tanečního oboru ZUŠ Uherské Hradiště ze třídy Jarmily Krystoňové. Před začátkem přímého přenosu z Moskvy zatančily ukázky z Louskáčka, Paquity a Plamenů Paříže. 

Foto: Marika Blažková

Fotogalerie

Sean Chambers - 8. 12. 2018

Muž, který zasvětil celých 35 let svého života blues, na koncertě v klubu Mír představil své čerstvé sedmé album Welcome To My Blues, ale hrály se také skladby z úspěšného staršího Trouble & Whiskey. Vybraní američtí bluesmani si první koncert v České republice užili, prostor klubu Mír i publikum si pochvalovali. Jejich vystoupení kypělo rockovou energií, výkony muzikantů byly lahůdkové.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Spolu CZ/SK (vernisáž výstavy) - 7. 12. 2018

Vernisáží byla zahájena výstava českých a slovenských umělců, která se koná u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky.

Foto: Radek Seidl

Fotogalerie

Kino všemi smysly (interaktivní prohlídka) - 29. 11. 2018

Nabídku interaktivní prohlídky zákulisí kina pro malé diváky jako první využila ZŠ Za alejí Uherské Hradiště.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Peter Chalupianský: V čem je Korea víc sexy než Bali? - 15. 11. 2018

Mladý filantrop Peter Chalupianský rozesmál kino svým netradičně pojatým, veselým vyprávěním z jeho studií v Jižní Koreji, Filipínách a Japonsku. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Hradišťský blešák - 4. 11. 2018

Zájem o tradiční blešák v kině Hvězda roste a roste...

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Antidiskotéka Jiřího Černého: Hudba v roce 1968 a já - 25. 10. 2018

Známý hudební kritik a publicista Jiří Černý zavítál opět do Uherského Hradiště, aby zavzpomínal na rok 1968. Nejdříve v kině Hvězda uvedl legendární film režiséra Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci a se svou Antidiskotékou se pak přesunul do Cafe Portal. 

Foto: Petr Janda, Josef Korvas

Fotogalerie

Slet bubeníků 2018 (sto let slet) - 20. 10. 2018

17. ročník Sletu bubeníků letos zavítal také do uherskohradišťského klubu Míru. U příležitosti 100 let výročí Československa a 100 let od zániku Rakouska-Uherska zpracoval letošní tým hymny tehdy vzniklých států, tedy Československa, Polska, Maďarska, Bulharska, Rumunska ad. Mikoláš Chadima jako fiktivní příslušníka daného národa odzpíval acapella danou hymnu v původním jazyce. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Seminář FAMU (beseda) + Film a dějiny - 19. 10. 2018

V pátečních dopoledních hodinách proběhly v kině Hvězda velmi zajímavé přednášky pro střední školy na různá témata kolem filmu s Jiřím Forejtem (FAMU), Bárou Halířovou (FAMU), Marií Novotnou (UMPRUM) a Pavlem Bednaříkem (UTB).

Foto 1-10: Jana Drobná; 11-13: Lenka Slívová  

Fotogalerie

Adam Drda a Příběhy 20. století - 16. a 17. 10. 2018

Hlouběji se zamyslet nad sovětskou okupací v roce 1968 měli v úterý 16. 10. na hosté literární kavárny Cafe Portal. Rozhovory s pamětníky významných událostí 20. století, které natáčejí redaktoři občanského sdružení Post Bellum už 15 let, tu presentoval a komentoval jeden z autorů těchto interview  Adam Drda. Tento novinář a dokumentarista je spolupracovníkem Revolver Revue a redaktorem rozhlasového pořadu Příběhy 20. století. O den později vystoupil v kině Hvězda s pořadem "Migranti minulosti, migranti současnosti“.

Foto 1-7: Petr Stašek; 8-15: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Obří modrý tygr a filmový kvíz (European Art Cinema Day) - 14. 10. 2018

V neděli 14. 10. se ve všech důležitých evropských kinech uskutečnil European ART Cinema Day - den věnovaný nejen evropskému filmu, ale i zábavě kolem něj. Kino Hvězda připravilo krom filmů "Malovásek speciál", v kterém šlo o pokus o vytvoření největšího modrého tygra na světě. Díky spolupráci kin s uherskohradišťskou na výtvarno zaměřenou firmou CFA+H, která na akci poskytla odbornou lektorku i materiál, visí nyní tygr nad pokladnou kina! Dospělí diváci mohli ve foyer otestovat také své znalosti evropského filmu v krátkém elektronickém filmovém kvízu o volňásky a zúčastnit se burzy plakátů. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Josef Formánek ve Hvězdě - 10. a 11. 10. 2018

Do kina Hvězda zavítal Josef Formánek, autora knihy a předlohy k filmu Úsměvy smutných mužů. Formánek nejdříve ve středu 10. 10. představil prales indonéského Siberutu, šamany, rituály i svou novou knihu. Ve čtvrtek pak delegace ve složení Josef Formánek, režisér Dan Svátek a dramaturg Jan Gogola uvedli projekci úspěšného filmu Úsměvy smutných mužů.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Dny pro duševní zdraví - 8. 10. 2018

Dny pro duševní zdraví byly slavnostně zahájeny v pondělí  8. 10. ve foyer kina Hvězda společně s vernisáží panelů „Příběhy bláznovství“ a výstavy fotografií „Cirkusu paciento“. Součástí zahájení byl koncert Lucie Redlové.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Konference Uherskohradišťské nemocnice - 26. 9. 2018

Uherskohradišťská nemocnice opět využila prostorové možnosti a zázemí kina Hvězda.

Foto: archiv Uherskohradišťské nemocnice

Fotogalerie

Bloudění mezi srpnem 1968 a listopadem 1989 (vernisáž výstavy) - 27. 9. 2018

V předvečer státního svátku přijela známá fotografka a kurátorka Dana Kyndrová, aby od 18 hodin uvedla expozici s názvem Bloudění mezi srpnem 1968 a listopadem 1989, složenou z prací předních českých fotografů. Kavárnu kina od stejného dne zase obsadily fotografie a dobové dokumenty z Uherského Hradiště ze srpna 1968.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

King Skate + Skate pro život, DJ Przema - 25. 9. 2018

Mladí na skateboardových prknech. Takový obrázek byl v šedi 70. a 80. let minulého století velmi nevšední. Pár nadšenců ovšem této nové zábavě zcela propadlo. A právě o nich je nový český dokument King Skate. Předprogram před kinem zástupci sdružení Skate pro život UH a desky DJ Przemy.

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Ladislav Zibura: 40 dní pěšky do Jeruzaléma - 19. 9. 2018

Poutník, spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav se vrátil do Uherského Hradiště s dalšími cestovatelskými příběhy a zájem byl opět veliký. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Grygar + hosté - 14. 9. 2018

Čerstvý dokument o životě a práci populárního astrofyzika Jiřího Grygara měl ve Hvězdě premiéru za účasti delegace tvůrců.

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Chris O'Leary Band - 7. 9. 2018

Americká skupina Chris O' Leary Band zavítala v rámci své evropské tour také do klubu Mír v Uherském Hradišti. Byl to jejich první a zatím jediný koncert v České republice. Výrazný, valivý blues byl na závěr v bonusovém programu doplněn o několik známých hitů ve stylu rock'n'roll, surf rock a reggae, které docela roztančily přítomné. Po skončení vystoupení se kapela ještě v noci vydala na cestu na bluesový festival do Dánska.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Zahájení školního roku Academic school - 3. 9. 2018

Academic school je nový vzdělávací komplex, který nabízí moderní vícejazyčné vzdělávání v soukromé mateřské a základní škole ve Zlíně a Uherském Hradišti. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

panta rhei 2018 (vernisáž výstavy) - 31. 8. 2018

Výsledky již 10. ročníku Mezinárodního výtvarného sympozia byly opět k vidění ve foyer kina Hvězda. Vernisáž se konala v pátek 31. 8. od 18 hodin.

Foto: Lukáš Bortel

Fotogalerie

Hvězdné Akrohrátky - 26. 8. 2018

V neděli 26. 8. proběhlo u kina Hvězda ve Smetanových sadech zábavné odpoledne, které uspořádalo Centrum Akropolis ve spolupráci s Městskými kiny. I přes špatné počasí dorazilo přes 250 návštěvníků. Veřejný prostor kolem kina ožil hudbou, tancem i muzikálovými skladbami v podání Anety Poláchové. Kromě pohybu mohly děti také v rámci soutěžních disciplín putovat za hvězdou, procvičit si svou šikovnost i své smysly. Součástí programu byla také dílna Malovásku, plakátový obchůdek a skákací hrad, které pro děti zajistila Městská kina. V odpoledních a podvečerních hodinách se v kiněpromítaly oblíbené dětské filmy. Centrum Akropolis mimo jiné představilo své dvě novinky: kurz Robotova cesta (video) a nový taneční kroužek MTV dance s Míšou Breznickou. Odpolednem provázel sympatický moderátor Šimon Obdržálek. Akci finančně podpořilo Město Uherské Hradiště.

Fotogalerie

Tichá vzpomínka a Jan Palach - 21. 8. 2018

Také Uherské Hradiště zavzpomínalo na srpen 1968. Nejdříve proběhla tichá vzpomínka u Památníku obětem komunismu na Palackého náměstí. Kino Hvězda poté promítlo dobový Filmový týdeník a úplně nový snímek režiséra Roberta Sedláčka Jan Palach. Projekce se konala za podpory města Uherské Hradiště u příležitosti připomínky srpnových událostí roku 1968. Vstup pro diváky byl zdarma.

Foto: Ján Pášma

Fotogalerie

Šufunky Gang Relapse - 17. 8. 2018

Na poslední koncertě letní sezóny 2018 v atriu kina Hvězda zahráli Šufunky Gang Relapse ze Zlína. Kapela vznikla už v roce 1999 a v průběhu dvou dalších let rozšířila okruh příznivců za hranice okresu. Koncert přinesl plnotučnou funky tancovačku a na závěr výživnou exkurzi do vod reggae a jazzu.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Animační tábor v kině - 13. - 17. 8. 2018

Dům dětí a mládeže ve spolupráci s Městskými kiny zlákal k animaci na patnáct školáků, kteří se zúčastnili příměstského tábora Fantasy World II. – animační dílna. Hned na začátku si děti prošly kino Hvězda s výkladem o jeho historii i současnosti. Tři skupinky animátorů vytvořily tři filmečky pod názvem Nová hvězda, Vesmírný úklid a Abraka mňam pod odborným vedením studentů – absolventů místní SUPŠ. Děti za trpělivost a píli nakonec získaly od hlavní táborové vedoucí Martiny Horňákové hradišťského Oscara a na závěr si pochutnaly na slavnostním rautu i se svými rodiči i prarodiči, kteří se přišli na premiéru podívat.

Filmečky na YouTube:  ABRAKA MŇAM    VESMÍRNÝ ÚKLID    NOVÁ HVĚZDA

Foto: archiv MKUH

Fotogalerie

...pro Uherské Hradiště (workshop) - 23. 7. 2018

Díky výstavě měli návštěvníci našeho kina možnost nahlédnout do možné budoucnosti svého města. Přehlídka ateliérových prací studentů Fakulty architektury VUT v Brně, kteří se ve svých ideových studiích soustředili na téma lokalit pro divadlo, novodobou sokolovnu či centrum sídliště, se stala také námětem pro odbornou  veřejnost. Ta se o vizích studentů dozvěděla více díky komentované prohlídce, která se konala na závěr výstavy.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Prune (folk-popový koncert) - 13. 7. 2018

Atrium kina Hvězda hostilo další z letních koncertů pod otevřeným nebem. Prune (švestka) je název brněnského folk-pop-country projektu uherskohradišťské hudebnice Lucie Krpalové. Lucie působila nejdříve jako zpěvačka v kapele Lav-Lav a v září 2014 se na radu Martina Kyšperského z kapely Květy rozhodla vystupovat převážně sólově.  

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Archa světel a stínů + režisér Jan Svatoš - 28. 6. 2018

Letošní sezónu Zlatého fondu kinematografie v kině Hvězda zakončila projekce dokumentárních filmů Bratři Lumiérové a Archa světel a stínů. Tradiční Zlaté kopulování se po skončení Archy a debatě s hostem, režisérem Janem Svatošem, přesunula do spřízněného Cafe Portal. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Promoce studentů UTB FLKŘ - 25. 6. 2018

Sál kina Hvězda byl opět svědkem slavnostní promoce absolventů bakalářských studijních programů Fakulty logistiky a krizového řízení UTB ve Zlíně.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Slam poetry na kopuli - 22. 6. 2018

Banda těch nejlepších českých slamerů, ale i stále ostřílenějších nováčků předvedla svůj um na dalším slamu "na kopuli", jak se v nadsázce označuje atrium kina Hvězda. Exhibici pořádal uherskohradišťský kulturní spolek Portus Litterarum ve spolupráci s Městskými kiny.

Foto: Lukáš Bortel

Fotogalerie

Hvězda mluví a naslouchá: Magda Vášáryová (beseda) - 21. 6. 2018

Hostem dalšího ze studentských diskusních pořadů pod názvem "Hvězda mluví a naslouchá" v kině Hvězda byla politička, diplomatka, socioložka a dříve také herečka, paní Magda Vášáryová. U příležitosti 100. výročí založení Československa se hovořilo o vyrovnání či nevyrovnání se s minulostí, lhostejnosti k budoucnosti, dále o mezigenerační propasti mezi mladou generací a rodiči, i propastí mezi městem a venkovem nebo o postavení ženy ve společnosti.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

...pro Uherské Hradiště (vernisáž výstavy) - 21. 6. 2018

Přehlídka ateliérových prací studentů Fakulty architektury VUT v Brně se ve svých ideových studiích soustředila na téma lokalit pro divadlo, novodobou sokolovnu či centrum sídliště v Uherském Hradišti. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Vyhlášení literárních soutěží Knihovny BBB - 18. 6. 2018

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti vyhlásila v sále kina Hvězda výsledky literární soutěže Píšu povídky, píšu básně, určenou pro děti do 15 let. Námětem byla tentokrát zvířecí říše.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Projekt EF - 15. 6. 2018

Zlínská kapela Projekt EF, hrající autorskou instrumentální hudbu, která do sebe vstřebává vlivy jazzu, rocku i alternativy, vystoupila pod otevřeným nebem v atriu kina. Skupina složená s výborných hudebníků se objevila v Hradišti poprvé. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

David Vávra - komentovaná prohlídka výstavy Šumný Balkán + Náhodné setkání na pitevně - 10. 6. 2018

Do Uherského Hradiště zavítal známý architekt, herec a spisovatel David Vávra. Plánovaný fotbálek se nekonal, protože vlak se "poněkud" opozdil. Návštěvníky kina Hvězda však Vávra stihl osobně provést svou výstavou Šumný Balkán. Náhodné setkání Davida Vávry a Černého Lovce na pitevně, tedy recitace Vávrovy poezie za hudebně-scénického doprovodu Miroslava Černého a Milana Bílovského - Lovce se konalo v atriu.

Foto 1-36: Jaromír Orel; 37-43: Miroslav Černý

Fotogalerie

Výlet: Filmový uzel Zlín - 9. 6. 2018

Výlet do Filmového uzlu ve Zlíně jsme připravovali nejen pro děti, které pravidelně navštěvují Animásek a Dílnu animace v kině Hvězda. V profesionálně vybavené animační dílně jsme se dozvěděli něco o základech animace a pak se pustili do díla. Rozděleni do několika skupinek jsme tvořili a oživovali hmotu. Rozhýbali jsme plastelínu, pastelky, nůžky, rybičky, dokonce nám na louce vyrostlo lízátko, které však okamžitě slízala Marge Simpsonová!  Během více než dvou hodin v dílnách jsme vytvořili na sedm krátkých filmečků. Pak následovala návštěva Patra legend, kde jsme dozvěděli něco o založení Zlínských filmových ateliérů, jejich tvůrcích, seznámili jsme se s tvorbou Karla Zemana a Hermíny Týrlové. Při tom jsme se proletěli vzducholodí, omrkli zvláštní promítací stroj zvaný „pětatřicítka“ a ponořili se do hlubin moře...

Foto: archiv MKUH

Fotogalerie

Blešák + Salon de Mobile - 3. 6. 2018

Na tradičním bleším trhu byly k mání nejen úžasné oděvy, ale třeba také staré dobré vinylové desky, výtečné zdravé jídlo a spousta praktických i méně praktických, avšak krásných drobností. Přítomní se mohli navíc vyzkoušet pouliční tisk na textilie v režii Salon de Mobile. Pořádaná sbírka byla určena pro Dětský lesní klub Petrklíč.

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Srbský večer - 2. 6. 2018

Speciální komponovaný program, který se měl konat v areálu Letního kina Smetanovy Sady, zkazil silný déšť. Vše již bylo připraveno na divadelní představení DSJCH Brezno Spálené večeře, když v tom nečekaně počasí rozhodlo jinak. Diváci, kteří se nerozprchli, se mohli podívat na krátké vysotupení folklórního souboru Radost a výstavu fotografií Josefa France Romantická krajina Srbska.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Balkánské šumné stopy + host Radovan Lipus + DJ Dr. Balkan + školní projekce - 30. 5. a 1. 6. 2018

Slavný český seriál o práci českých architektů tvůrčí dvojice Lipus - Vávra Šumné stopy se letos dostal do Srbska a ve výjimečné předpremiérové projekci zamířil v rámci Dnů slovanské kultury také do kina Hvězda. Dva zbrusu nové díly osobně představil režisér Radovan Lipus. Po projekci diváky čekal DJ Dr. Balkan s porcí balkánských rytmů a videoklipů v atriu kina. O den později se konalo v dopoledních hodinách školní představení pro UMPRUM, kterému předcházela komentovaná prohlídka výstavy Šumný Balkán ve foyer.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Slovácko vítá presidenta republiky + Smrt si říká Engelchen - 30. 5. 2018

MFF Zlín zavítal také i do kina Hvězda. Během festivalového dne mohli diváci navštívit také speciální komponovaný program, na nějž byl vstup zcela zdarma jako dárek občanům města. Nejdříve proběhla projekce krátkého filmu Slovácko vítá presidenta republiky z roku 1937 s živým hudebním hudeckým doprovodem a úvodem historičky Blanky Rašticové. Následovala projekce filmu Smrt si říká Engelchen, jenž uvedl filmový sběratel a historik Vít Tichý. Herec Jan Kačer se ve Hvězdě nakonec neobjevil, nedovolil mu to jeho zhoršený zdravotní stav.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Dětská neděle s DDM Šikula a Městskými kiny - 20. 5. 2018

Na tradiční Dětské neděli Dům dětí a mládeže Šikula a Městská kina zrekapitulovali práci svých kroužků a dílen během školního roku 2017/2018. Děti, rodiče a prarodiče si mohli vybírat z několika souběžně probíhajících aktivit a prezentací. 

Prezentace na Youtube:  Animásek 1   Animásek 2   Dílna animace

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Štístko a Poupěnka - 22. 4. 2018

Motýlek Štístko a víla Poupěnka potěšili písničkami a pohádkami nejmenší diváky.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Tomáš Halík - Politická a duchovní kultura v České republice - 20. 4. 2018

Studenti pro Hradiště opět veřejnost pozvali na besedu a diskusi o současné společenské situaci. Tentokrát byl hostem teolog a sociolog prof. Tomáš Halík.

Foto 1-11: Klára Piknerová; 12-13: Petr Stašek

Fotogalerie

Oli Ullmanová, Vladimír Müller: Energetické odrazy Nové Země (vernisáž) - 19. 4. 2018

Výstavní prostory foyer kina Hvězda Uherské Hradiště hostili výstavu netradičních fotografií přírody akademických sochařů Oli Ullmann a Vlada Müllera. Oli pozvala na setkání s rostlinami, které fotila na loukách, v lesích na horách i v poušti a snažila se zachytit jejich energetický výraz. Vlada přiměl nedávný pokrok ve vývoji letecké fotografie k výměně štětce za drone s kamerou. 

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Bufo Alvarius: The Underground Secret + beseda: Filip Záruba, Ondřej Bahník - 17. 4. 2018

Dokument o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku přilákal do kina Hvězda nečekaně velký počet zájemců o dané téma. Hosty projekce byli režisér Filip Záruba a šaman Ondřej Bahník. Po filmu následovala více než hodinová debata.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Na tělo + hosté: režisérka Libuše Rudínská a fotograf Jindřich Štreit - 27. a 28. 3. 2018

Příznivci známého fotografa Jindřicha Štreita mohli navštívit projekci nového dokumentu Libuše Rudínské pod názvem Na tělo, který je věnován právě jeho osobnosti. Na úterní veřejné projekci mohli klást otázky režisérce i hlavnímu aktérovi. Ve středu se jich ptali studenti UMPRUM. 

Foto: 1-8: Petr Stašek; 9-24: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Xavier Baumaxa - 24. 3. 2018

Netradiční litvínovský písničkář Xavier Baumaxa představil v klubu Mír také skladby ze svého čerstvého alba Idueto. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Koncert pro Krtka: Harafica + AG Flek - 23. 3. 2018

Po loňské pauze Městská kina navázala na tradici spolupráci s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek. Diváky mohl kromě výjimečného zážitku těšit i dobrý pocit z přispění na zlepšení péče nemocným dětem. Večer moderovali herci Eva Josefíková a David Vacke. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Lepším člověkem + host Mgr. Petr Soják (moderátor Petr Pijáček) - 22. 3. 2018

Hostem neobvyklého dokumentu Lepším člověkem byl  lektor, psychoterapeut a kouč Mgr. Petr Soják PhD. z Ligy otevřených mužů.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Nic jako dřív + hostka Jarmila Krajčová, moderátorka Jarka Vacková - 22.3.2018

Projekce ve Felixově sále byla věnována dokumentu Nic jako dřív, který řeší otázku vykročení mladých do světa dospělých. Hostkou pořadu byla Mgr. Jarmila Krajčová, která pracuje jako psycholožka s lidmi se závislostí ve Společnosti Podané ruce o.p.s. Závislost byla také hlavním tématem následné debaty.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Mír s vámi + host: Radko Mokryk (moderátor: Jiří Eibensteiner) - 22. 3. 2018

Hostem školní projekce pro studenty a studentky Střední školy služeb, s.r.o. Uherské Hradiště byl historik a kulturolog Radko Mokryk, který se zabývá nejnovějšími dějinami východní Evropy, zejména Ukrajiny.

Foto: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Až přijde válka + host Jan Gebert (režisér filmu) - 21. 3. 2018

Výtečný dokument Až přijde válka o kontroverzní paramilitantní skupině Slovenskí branci měl diváky upozornit na hrozící nebezpečí, ne tuto skupinu glorifikovat. Hostem byl režisér snímku Jan Gebert.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Ultra + host Libor Trtek (ultramaratonec) - 21. 3. 2018

Projekce pozitivního dokumentu Ultra se zúčastnil také uherskobrodský ultramaratonec Libor Trtek. Po projekci následoval Běh pro Jeden svět od kina Hvězda.

Foto 1-8: Lenka Slívová; 9: Marek Malůšek  

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Teorie rovnosti + hostka Markéta Štěpánová (Gender Studies) - 21. 3. 2018

Díky účasti studentů Umprum si všichni přítomní užili přínosnou a výživnou debatu o feminismu (rovnosti postavení žen a mužů ve společnosti) s Markétou Štěpánovou z Prahy.

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Čističi + moderátorka: Vendula Doubravská - 20. 3. 2018

K nejlépe navštíveným projekcím patřil i dokument Čističi o cenzuře na internetu.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2018: V zajetí + hostka Petra Kubálková (Cats2Cats) - 20. 3. 2018

Moderní otroctví má mnoho podob a netýká se jen rozvojových zemí. Je aktuální i u nás, jak se dozvěděli diváci maďarsko-německého dokumentu. 

Foto: Lenka Slívová

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Neslyšící syn + hosté Mirka Tylová (ASNEP), Petr Otruba - 20. 3. 2018

Projekce se zúčastnilo mnoho diváků se sluchových postižením. Následná beseda byla tlumočena do znakové řeči.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Radio Kobání + hostka Markéta Kutilová - 20. 3. 2018

Školní projekce pro Základní školu Staré Město.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2018: školní projekce pro ZŠ Hluk (moderátor Jiří Eibensteiner) - 20. 3. 2018

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Slavnostní zahájení, vernisáž, Město duchů - 19. 3. 2018

Ve foyer kina se konalo oficiální zahájení festivalu (tlumočené do znakové řeči) s rautem a vernisáží výstav Jindřich Štreit: Kde domov můj, Asistence a Lidé na okraji. Následky války v Sýrii vykreslil syrový dokument Město duchů společně s novinářkou a humanitární pracovnicí Markétou Kutilovou. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Hranice práce + host David Šrott (Odborový svaz KOVO) - 19. 3. 2018

Oceňovaný dokument Apoleny Rychlíkové a host projekce David Šrott rozpoutali zajímavou diskuzi nad otázkami hranice práce a možnostmi odborů.

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Mečiar + režisérka Tereza Nvotová - 15. a 16. 3. 2018

Svůj nový dokument Mečiar představila režisérka Tereza Nvotová ve Hvězdě na veřejné projekci ART i  na druhé, školní pro Gymnázium Uherské Hradiště o den později. V obou případech následovala zajímavá beseda a debata s diváky.

Foto 1-12: Jana Drobná; 13-24: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Jeden svět 2018: školní projekce pro ZŠ Ostrožská Nová Ves (moderátor Jiří Eibensteiner) - 15.3.2018

Foto 1-13: Jaromír Orel; 14-20: Jana Drobná

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Neslyšící syn + host: Vojta Železník, moderátorka: Vendula Doubravová - 13.3.2018

Školní projekce projekce pro studenty Střední školy služeb, s.r.o. Uherské Hradiště. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Brazilské stopy Jana Antonína Bati - 9. 3. 2018

U příležitosti oslav 120 let J. A. Bati se v sále kina Hvězda konala beseda pro základní a střední školy s projekcí krátkého dokumentu Brazilské stopy Jana Antonína Bati. Besedoval vnuk John Nash, pravnučka Mariana Breech, Hana Kuslová z muzea JV Moravy ve Zlíně, Zdeněk Mikel a další.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Curanderos + antropoložka Romana Lukášová - 8. 3. 2018

Egor Indiani se vydal na vlastní pěst do amazonské džungle, aby proniknul do stále rozšiřujícího se fenoménu ayahuascy. Výsledkem je Curanderos - cestopisný populárně-naučný film má ambici přiblížit problematiku (nejen) ayahuascy a šamanismu širší veřejnosti. Tento dokument jsme promítali v Cafe Portal. Hostkou debaty, která následovala po projekci, byla Romana Lukášová - absolventka oboru Kulturní antropologie a sociologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2018: Aktualizace systému (happening a workshop) - 8. 3. 2018

Startovací předprogram Jednoho světa se měl původně konat na náměstí, ale protože tam se konala chybně nahlášená akce, museli jsme se přesunout do pasáže Portal. Tam byla muzika z celého světa a běžel tu workshop na výrobu triček a tašek v duchu Jednoho světa. Dobrovolníci za krásného počasí oslovovali kolemjdoucí na náměstí i v postranních uličkách... 

Foto 1-7: Jana Drobná; 8-24: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2018: školní projekce pro ZŠ Za Alejí (moderátor Jakub Hříbek) - 7. 3. 2018

První školní projekci Jednoho světa pro své mladší spolužáky výborně moderoval Jakub Hříbek ze ZŠ Za alejí Uherské Hradiště.

Foto 1-13: Jaromír Orel, 14-15: Jana Drobná  

Fotogalerie

Batalives + debata s tvůrci - 6. 3. 2018

Projekce nového dokumentu Batalives (Baťovské životy), v němž vypráví pětice protagonistů z různých kontinentů svůj příběh ovlivněný baťovským systémem, se konala v Cafe Portal za účastní režisérky Karolíny Zalabákové a kameramana Lukáše Darguláka. 

Foto: Jana Drobná, Petr Janda

Fotogalerie

Výstava poskytovatelů sociálních služeb (vernisáž) - 5. 3. 2018

Město Uherské Hradiště připravilo ve spolupráci s Městskými kiny výstavu, v rámci které se mohli návštěvníci kina Hvězda seznámit s nabídkou poskytovaných sociálních a navazujících služeb na území Uherského Hradiště a okolních obcí. Na vernisáži byly prezentovány nově registrované sociální služby působící v ORP Uherské Hradiště. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

2+1 Nivničané (vernisáž výstavy) - 9. 2. 2018

V pátek 9. 2. se ve foyer kina konala vernisáž výstavy 2+1 Nivničané za doprovodu kapely 12:PIET. Každý z trojice přátel - Robert Slezák, Lenka Výmolová, Aleš Výmola - je zaměřen na jiný výtvarný styl. Jeden podle svých slov končí, další je na začátku. Výstava obsahuje grafiku, plakáty, fotografie, malbu, abstrakci. 

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Pilotní projekce pro zrakově a sluchově postižené - 6. 2. 2018

Na speciální předváděcí projekci promítlo kino Hvězda film Jak básníci čekají na zázrak místo původně původně avizovanému filmu Po strništi bos, u nějž se na straně poskytovatele vyskytli technické problémy. Film byl promítnut se skrytými titulky pro sluchově postižené diváky a audio popisnou stopu pro zrakově postižené. Nechyběli také krátké ukázky z jiných filmů. Na pořízení nové techniky přispělo město Uherské Hradiště společně se Státním fondem ČR pro podporu a rozvoj kinematografie.

Foto: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Jiří Černý v Uherském Hradišti - 25. 1. 2018

Známý hudební kritik a publicista Jiří Černý se ve čtvrtek 25. ledna opět objevil v Uherském Hradišti. Nejdříve v kině Hvězda v 16 hodin uvedl legendární hudební film Pink Floyd: The Wall, promítaný v rámci Zlatého fondu kinematografie. Se svou Antidiskotékou se pak přesunul do Cafe Portal. Po pořadech věnovaných Davidu Bowiemu a Bobu Dylanovi se tentokrát zaměřil na tvorbu legendárního slovenského hráče na klávesové nástroje Mariána Vargy, který zesnul v srpnu loňského roku.

Foto 1-13: Jaromír Orel; 14-24: Petr Janda

Fotogalerie

PeckaFilm 9: vyhlášení výsledků soutěže + vernisáž a projekce - 11. 1. 2018

Ve čtvrtek 11. 1. se v sále kina Hvězda konalo vyhlášení výsledků 9. kola dětské kreativní soutěže PeckaFilm, spojené s vernisáží výstavy výtvarných prací a projekce filmů. Nejvíce cen si odnesly děti ze ZŠ T. G. Masaryka  Uherské Hradiště - Mařatice. Soutěž pořádají Městská kina.

Foto: Jana Drobná, Jaromír Orel

Fotogalerie

Ohlédnutí 2017 (vernisáž výstavy) - 7. 1. 2018

Do již 12. ročníku neformálního "slováckého press-fota" Ohlédnutí se letos přihlásilo 63 fotografů a fotografek. Vůbec poprvé v historii se laureátem stala žena - Simona Bočková z Ostrožské Nové Vsi. Pohodu slavnostní vernisáže umocnilo vystoupení horňácké cimbálové muziky Kubíci z Velké nad Veličkou. Jako speciální host vystoupilo vokální lokální pěvecké ženské trio Kundinky. Svou výstavu v kavárně kina Hvězda zahájil loňský laureát Dušan Kimmer.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Louskáček + Staroměstské baletky - 17. 12. 2017

Čajkovského Louskáček na motivy pohádky E. T. A. Hoffmanna je symbolem vánoční atmosféry po celém světě. Od svého prvního provedení patří k nejoblíbenějším dětským baletům, a tak jeho projekci v kině Hvězda  předcházelo i živé vystoupení mladých staroměstských baletek. Ty si pro diváky připravily kolekci čísel z baletů, které se objevily také na filmovém plátně.

Foto: archiv; Petr Stašek

Fotogalerie

Jakub Smolík s kapelou - 14. 12. 2017

Vánoční koncert Jakuba Smolíka zaplnil sál kina Hvězda.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Jiří Kolbaba: Modrobílé ticho - 12. 12. 2017

Jiří Kolbaba uskutečnil do Antarktidy tři strhující cesty. Tento pořad popisoval první dvě, které se uskutečnily pomocí ruského ledoborce a argentinských vojenských letadel. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Za Janem Třískou s Pavlem Taussigem - 7.12.2017

Program Zlatého fondu kina Hvězda nabídl komponovaný pořad věnovaný nedávno zesnulému herci Janu Třískovi. Provázel jím autor pořadu, pražský filmový historik Pavel Taussig. K vidění byla povídka Mistr a dvacátý učedník z filmu Pět z milionu, kterou doplnil dokument Úsměvy českého filmu s Janem Třískou. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Fotbalová akademie 1. FC Slovácko - 6. 12. 2017

I letos se všichni hráči i hráčky 1. FC Slovácko sešli v kině Hvězda k vyhodnocení sportovního roku 2017.

Foto: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Psi Páně aneb Sněz ten film + režisér Jonáš Vacek, otec Jindřich Poláček - 30. 11. 2017

Kdo to jsou dominikáni a co tady v 21. století vůbec dělají? O tom vyprávěl režisér filmu Jonáš Vacek a otec Jindřich Poláček.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Studentská konference: Sociální sítě - 30.11.2017

62. ročník studentské konference, kterou pravidelně pořádá Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště, zcela zaplnil sál kina Hvězda. Mezi hosty pořadu byli známý slovenský youtuber Majo Seman nebo cestovatel Ladislav Zibura.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Ladislav Zibura - Nová Tour: Arménie, Gruzie a Náhorní Karabach - 29. 11. 2017

25letý excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydal probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Příběh jeho pěší, cyklistické a stopařské výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody pobavil také diváky v kině Hvězda.

Foto: Petr Stašek 

Fotogalerie

UK/UH 3 | 23. - 26. 11. 2017

Na přehlídce, která se konala ve dnech 23. - 26. listopadu v kině Hvězda v klubu Mír, se mohli diváci setkat s Terri Hooleyem, prominentní figurou a punkovou duší severoirského Belfastu, stojící mimojiné za The Undertones a jejich Teenage Kicks nebo s Jamesem Harriesem, jenž je aktuálně na špičce hitparády rádia Evropa 2! Především si ale mohli vybírat z bohaté nabídky filmů na téma The Troubles a z britských filmových novinek, které se objeví v českých kinech až v roce 2018 nebo vůbec ne. Na pátečním koncertě vystoupilo před Harriesem duo Mimo. V sobotu čekal diváky koncert skupiny U2 Desire Revival Band a poté DJ session Terri Hooleyho, která se protáhla až do časných ranních hodin. Krom toho mohli návštěvníci přehlídky navštívit přednášku o britpopu Ondřeje Čížka, navštívit stylový blešák, ochutnat nedělní britské menu nebo si prohlédnout tematické výstavy ve foyer kina.

Foto: 1-42: Marek Malůšek; 43-68: Jaromír Orel; 69-76: Lukáš Mach; 77-79: Jana Drobná

Fotogalerie

Summerhill + debata po filmu - 21. 11. 2017

Ve Velké Británii už 96 let funguje škola, kde pojmy jako svoboda, demokracie, důvěra a radost z učení, dostávají zcela jiný rozměr… Po projekci filmu inspirovaného skutečným příběhem ojedinělé školy Summerhill následovala debata se zajímavými hosty, kteří měli k tomuto tématu hodně co říci.

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Martin Hilský a Shakespeare - 16. 11. 2017

Přední český překladatel a znalec Shakespearova díla opět přednášel v kině Hvězda. V dopoledních hodinách si jeho přednášku na téma Renesanční Itálie a Shakespeare vyslechli studenti uherskohradišťského Gymnázia, odpolední přednáška pro veřejnost pod názvem Shakespearovy hrdinky pojednávala o nejvýraznějších ženských postavách Shakespearova díla. 

Foto 1-8: Jaromír Orel; 9-16: Petr Stašek

Fotogalerie

Slovácko osmičkou - 11. 11. 2017

Na základě naší výzvy přinesli amatérští filmaři do kina Hvězda staré 8 mm filmové kotouče s amatérskými záběry Slovácka. Po mnoha technických peripetiích se týmu kina Hvězda podařilo digitalizovat množství sekvencí z časem značně poznamenaných, "splašených" pásků pana Vladimíra Autraty ze Strání a pana Michaela Anděla z Uherského Hradiště. Amatérské "osmička" pan Autraty zaznamenala práci železničářů, myslivce, sportovní oddíly, ale i běžný život na vesnici. Diváci měli také možnost podívat se na barevnou Jízdu králů a rovněž barevné sekvence z idylického snímku Štěpnice v květu, který zachytil tutu část Uherského Hradiště v roce 1954, tedy v době, kdy zde ještě nezačala výstavba paneláků. Tyto unikátní materiály zapůjčil kinu Michael Anděl, točil je jeho otec.

Foto 1-2: Jaromír Orel; 3-12: Jana Miklášová

Fotogalerie

Za Květou Fialovou s Jožkou Kubáníkem do Hvězdy - 2. 11. 2017

Také kino Hvězda se rozhodlo zavzpomínat na nedávno zesnulou herečku Květu Fialovou. Její častý herecký partner a velký přítel Jožka Kubáník přijal pozvání Městských kin a v rámci pravidelného Zlatého fondu kinematografie uvedl jeden z hereččiných oblíbených snímků, v němž si i zahrála - Den sedmý, osmá noc režiséra Evalda Schorma. Projekci filmu předcházela vzpomínka na herečku a uvedení krátkého dokumentárního filmu z cyklu GEN (Galerie elit národa) o jejím životním osudu.

Foto: Zora Rynešová 

Fotogalerie

Umprumka (vernisáž výstavy) - 24. 10. 2017

Vernisáž zahájila výstavu ve foyer kina Hvězda, která představila práce studentů devíti oborů Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. 

Foto 1-17: Petr Janda; 18-22: Josef Korvas

Fotogalerie

Příběhy českých a slovenských Židů žijících v Izraeli - 23. 10. 2017

V roce 2015 a 2016 natáčeli dokumentaristé Post Bellum o.p.s. vzpomínky pamětníků, českých a slovenských Židů, kteří již desítky let žijí v Izraeli. Ukázky z těchto rozhovorů, pořízených v Haifě a Tel Avivu pro archiv Paměti národa, byly v Cafe Portal prezentovány a propojeny komentářem novináře a dokumentaristy, který rozhovory vedl, Adama Drdy. V následné debatě došlo také na dokumentární cyklus Příběhy 20. století, aktivitách Post Bellum a vzniku pobočky pro Zlínský kraj. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Slovácko před kamerou - 19. 10. 2017

Ve Hvězdě se uskutečnila beseda filmových profesionálů a diváků na téma vztahu regionu jihovýchodní Moravy a filmové tvorby. Po projekci rodinného snímku Sonáta pro Zrzku (1980) se v sále kina Hvězda sešla skupina lidí se zájmem o kinematografii i regionální kulturu. U kulatého stolu zasedli filmový dramaturg Jan Gogola st., někdejší produkční zlínských ateliérů Vojtěch Kunčík a filmový estetik Luboš Ptáček z Univerzity Palackého. Besedu moderoval Petr Slinták, dramaturg přehlídky Slovácko ve filmu. Ta po dva roky probíhala v kině Máj v Uherském Brodě a letos se v rámci oslav 50. výročí přesunula do hradišťského kina Hvězda. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Longital - 14. 10. 2017

Slovenská skupina Longital se v klubu Mír zastavila v rámci turné k novému, v pořadí dvanáctému albu  nazvanému Divoko, které bylo nominováno na cenu RadioHead Awards v kategorii Album roku.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Podzimní! Hradišťský blešák + Tůdle a Nůdle - 8.10. 2017

V neděli 8. 10. se v kině Hvězda konaly dvě akce na podporu Lukáška Ondruška, kterého postihla akutní leukémie. Ve foyer kina se ve 14 hodin rozproudil Podzimní! Hradišťský blešák a o půl hodiny později začalo před Hvězdou interaktivní divadlo pro děti dua Tůdle a Nůdle.

Foto: 1-22: Jana Drobná; 23-28: Josef Korvas

Fotogalerie

Divadlo Sklep: Výběr z Besídek - 6. 10. 2017

Sklizeň nejlepších plodů posledních let Divadla Sklep zcela vyprodala sál kina Hvězda.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Marketa Lazarová + Velkomoravané - 5. 10. 2017

Téměř na den přesně po 50 letech si Hvězda zopakovala projekci historické balady Františka Vláčila Marketa Lazarová. V roce 1967 tento film kino otvíral. Tentokrát byl ve Zlatém fondu promítnut v digitálně restaurované verzi a opatřen netradičním úvodem. Diváci se před projekcí dozvěděli nejednu zajímavost o středověku od vzdělaného mniha Abé Farinny ze spolku Velkomoravané, kterého zpovídal "Rafael" z Andalusie a Hvězdy. Pobýt přišel také rytíř Sim (Velkomoravané), "Cayetano" a "Maria" (Andalusie / Hvězda).

Foto: Josef Korvas

Fotogalerie

Montana (cestovatelská beseda Jiřího Eibensteinera) - 4. 10. 2017

Přítomní měli možnost vidět a slyšet, jak se má běžný Američan, nahlédli hlouběji do americké identity a dozvěděli se, jak lze za Atlantikem cestovat a pracovat.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Nerodič + režisérka Jana Počtová - 3. a 4. 10. 2017

Dokumentární film Jany Počtové s názvem Nerodič má silné téma, které se týká každého z nás a které každý z nás řešil, řeší nebo řešit bude. Rodina měla vždy jasnou podobu –matka, otec a děti. Dnes má však rodina až překvapivé množství různých jiných podob a stále více lidí si klade otázku, zda se vůbec stát rodičem. Jana Počtová, která se dlouhodobě zabývá mezilidskými  vztahy, byla hostem obou projekcí svého nového dokumentu  v kině Hvězda.

Foto 1-3: Josef Korvas; 4-17: Jaromír Orel

Fotogalerie

Kolik hudby se vejde do Hvězdy - 1. 10. 2017

Slovácký komorní orchestr odehrál to nejlepší ze svých koncertů pro děti. Zazněly slavné melodie z večerníčků i skladby z různých koutů světa a nechybělo ani nějaké to překvapení.

Foto: Marek Malůšek 

Fotogalerie

Večer-nice aneb Slavnostní koncert k 50 letům kina Hvězda - 30. 9. 2017

Slovácký komorní orchestr a jeho hosté odehráli komponovaný svěží koncert spojený s filmovými ukázkami k poctě půlstoletí kina Hvězda. Vystoupil houslista Jiří Pospíchal, operní pěvkyně Pavla Vykopalová, stepař Jan Bursa a další hosté. V druhé části večera byli přítomní zváni na slavnostní raut podpořený zvukem jazzové kapely. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

One Knor Show - 25. 9. 2017

Benefiční představení pro Diakonii ČCE - středisko CESTA.

Foto: Martin Pospíšil

Fotogalerie

Kinematograf Romana Prokeše aneb Kterak hledat krásu v bedýnce s čočkou - 21. 9. 2017

Expozice Kinematografu, která se zjevila také v kině Hvězda, zahrnuje přístroje jako laterna magica, zoetrop, thaumatrop, promítací přístroje na kliku, projektory z počátku 20. století i ty, které nám ještě před nedávnem promítaly filmy v kinech 2. poloviny 20. století. Na vernisáži návštěvníky čekala sbírka více než stovky přístrojů a jiné artefakty z prehistorické éry kinematografie, které pan Prokeš sám vyrobil nebo je oživil, osobitý program o prvních filmech a příležitost k výtvarným hrátkám. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Slovácko ve filmu - 21. 9. 2017

Součástí programu letošních oslav 50. výročí kina Hvězda je také cyklus projekcí Slovácko ve filmu, který se zaměřuje na filmovou tvorbu vzniklou nebo inspirovanou regionem jihovýchodní Moravy. Od května do října mohou diváci navštívit projekce několika pečlivě vybraných snímků, opatřené úvodem PhDr. Petra Slintáka, jenž je zároveň dramaturgem této filmové přehlídky. Záběry jsou z jeho úvodu k filmu ...a pozdravuji vlaštovky.

Foto: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Zahájení školního roku 2017/18 Academic school - 4. 9. 2017

Sál kina Hvězda byl svědkem slavnostního zahájení nového školního roku Academic school.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Vernisáž panta rhei 2017 - 1. 9. 2017

Od roku 2009 se každoročně na konci srpna setkává skupina výtvarných umělců, kteří se nechávají inspirovat materiály používanými v místních výrobních společnostech, na Mezinárodním výtvarném sympoziu panta rhei. Součástí akce je vždy také výstava ve foyer kina Hvězda.

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Loučení s prázdninami - 27. 8. 2017

Na poslední prázdninovou neděli připravila Městská kina pro děti všech věkových kategorií odpoledne plné zábavy a her. Akce v kině Hvězda a jeho okolí, pořádaná ve spolupráci s rodinným centrem Akropolis, nabídla pestrý program po celé odpoledne. 

Foto: Jan Stašek

Fotogalerie

Hudba v atriu: DJ's party - 25. 8. 2017

Na posledním ze čtyř stylových večírků v atriu kina se představili lokální DJs: Przema a Dareba.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Apoaché - 18. 8. 2017

Pestrou letní žánrovou nabídku koncertů Městských kin rozšířil koncert zlínské kapely Apoaché, jejíž autorská tvorba se pohybuje ve vodách jazzu, world music, reggae i popu. Koncert se konal v Letním kině Smetanovy sady.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Animační tábor Fantasy World - 14. - 18. 8. 2017

Dům dětí a mládeže Šikula nabízí v rámci široké škály příměstských táborů také jeden zaměřený na animaci. Patnáct dětí letos během pěti dnů vytvořilo pod vedením mladých lektorů ze Střední uměleckoprůmyslové školy tři animované filmy na téma Fantasy World. Animační dílny začaly v kině Hvězda v pondělí 14. srpna, kam se z DDM Šikula v poslední den tábora, tedy v pátek 18. zase vrátily, aby tu od 15 hodin proběhla veřejná projekce hotových krátkých animovaných filmů rodičům a přátelům animovaného filmu.

Foto 1-4: Jaromír Orel; 5-29: Petr Stašek

Fotogalerie

Hudba v atriu: Není úniku, Bolest bude větší - 21.7. 2017

Idylické prostředí atria (kopule) kina Hvězda bylo v pátek 21. července zasvěceno ostřejší, metalové muzice. Na večírku (nejen) pro otrlé zazněly "hudební válce" smeček Není úniku a Bolest bude větší, sídlících v Kunovicích.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Hudba v atriu: Huménečko, Pramen - 14. 7. 2017

Pohodové prostředí atria (kopule) kina Hvězda Uherské Hradiště patřilo tentokrát folkové hudbě. Na druhém stylovém večírku s místními kapelami se představili folk-rockeři Pramen z Uherského Brodu a Huménečko z Lipova.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie