Jiří Kolbaba: Modrobílé ticho - 12. 12. 2017

Jiří Kolbaba uskutečnil do Antarktidy tři strhující cesty. Tento pořad popisoval první dvě, které se uskutečnily pomocí ruského ledoborce a argentinských vojenských letadel. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Za Janem Třískou s Pavlem Taussigem - 7.12.2017

Program Zlatého fondu kina Hvězda nabídl komponovaný pořad věnovaný nedávno zesnulému herci Janu Třískovi. Provázel jím autor pořadu, pražský filmový historik Pavel Taussig. K vidění byla povídka Mistr a dvacátý učedník z filmu Pět z milionu, kterou doplnil dokument Úsměvy českého filmu s Janem Třískou. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Fotbalová akademie 1. FC Slovácko - 6. 12. 2017

I letos se všichni hráči i hráčky 1. FC Slovácko sešli v kině Hvězda k vyhodnocení sportovního roku 2017.

Foto: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Psi Páně aneb Sněz ten film + režisér Jonáš Vacek, otec Jindřich Poláček - 30. 11. 2017

Kdo to jsou dominikáni a co tady v 21. století vůbec dělají? O tom vyprávěl režisér filmu Jonáš Vacek a otec Jindřich Poláček.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Studentská konference: Sociální sítě - 30.11.2017

62. ročník studentské konference, kterou pravidelně pořádá Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště, zcela zaplnil sál kina Hvězda. Mezi hosty pořadu byli známý slovenský youtuber Majo Seman nebo cestovatel Ladislav Zibura.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Ladislav Zibura - Nová Tour: Arménie, Gruzie a Náhorní Karabach - 29. 11. 2017

25letý excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydal probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Příběh jeho pěší, cyklistické a stopařské výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody pobavil také diváky v kině Hvězda.

Foto: Petr Stašek 

Fotogalerie

UK/UH 3 | 23. - 26. 11. 2017

Na přehlídce, která se konala ve dnech 23. - 26. listopadu v kině Hvězda v klubu Mír, se mohli diváci setkat s Terri Hooleyem, prominentní figurou a punkovou duší severoirského Belfastu, stojící mimojiné za The Undertones a jejich Teenage Kicks nebo s Jamesem Harriesem, jenž je aktuálně na špičce hitparády rádia Evropa 2! Především si ale mohli vybírat z bohaté nabídky filmů na téma The Troubles a z britských filmových novinek, které se objeví v českých kinech až v roce 2018 nebo vůbec ne. Na pátečním koncertě vystoupilo před Harriesem duo Mimo. V sobotu čekal diváky koncert skupiny U2 Desire Revival Band a poté DJ session Terri Hooleyho, která se protáhla až do časných ranních hodin. Krom toho mohli návštěvníci přehlídky navštívit přednášku o britpopu Ondřeje Čížka, navštívit stylový blešák, ochutnat nedělní britské menu nebo si prohlédnout tematické výstavy ve foyer kina.

Foto: 1-42: Marek Malůšek; 43-68: Jaromír Orel; 69-76: Lukáš Mach; 77-79: Jana Drobná

Fotogalerie

Summerhill + debata po filmu - 21. 11. 2017

Ve Velké Británii už 96 let funguje škola, kde pojmy jako svoboda, demokracie, důvěra a radost z učení, dostávají zcela jiný rozměr… Po projekci filmu inspirovaného skutečným příběhem ojedinělé školy Summerhill následovala debata se zajímavými hosty, kteří měli k tomuto tématu hodně co říci.

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Martin Hilský a Shakespeare - 16. 11. 2017

Přední český překladatel a znalec Shakespearova díla opět přednášel v kině Hvězda. V dopoledních hodinách si jeho přednášku na téma Renesanční Itálie a Shakespeare vyslechli studenti uherskohradišťského Gymnázia, odpolední přednáška pro veřejnost pod názvem Shakespearovy hrdinky pojednávala o nejvýraznějších ženských postavách Shakespearova díla. 

Foto 1-8: Jaromír Orel; 9-16: Petr Stašek

Fotogalerie

Slovácko osmičkou - 11. 11. 2017

Na základě naší výzvy přinesli amatérští filmaři do kina Hvězda staré 8 mm filmové kotouče s amatérskými záběry Slovácka. Po mnoha technických peripetiích se týmu kina Hvězda podařilo digitalizovat množství sekvencí z časem značně poznamenaných, "splašených" pásků pana Vladimíra Autraty ze Strání a pana Michaela Anděla z Uherského Hradiště. Amatérské "osmička" pan Autraty zaznamenala práci železničářů, myslivce, sportovní oddíly, ale i běžný život na vesnici. Diváci měli také možnost podívat se na barevnou Jízdu králů a rovněž barevné sekvence z idylického snímku Štěpnice v květu, který zachytil tutu část Uherského Hradiště v roce 1954, tedy v době, kdy zde ještě nezačala výstavba paneláků. Tyto unikátní materiály zapůjčil kinu Michael Anděl, točil je jeho otec.

Foto 1-2: Jaromír Orel; 3-12: Jana Miklášová

Fotogalerie

Za Květou Fialovou s Jožkou Kubáníkem do Hvězdy - 2. 11. 2017

Také kino Hvězda se rozhodlo zavzpomínat na nedávno zesnulou herečku Květu Fialovou. Její častý herecký partner a velký přítel Jožka Kubáník přijal pozvání Městských kin a v rámci pravidelného Zlatého fondu kinematografie uvedl jeden z hereččiných oblíbených snímků, v němž si i zahrála - Den sedmý, osmá noc režiséra Evalda Schorma. Projekci filmu předcházela vzpomínka na herečku a uvedení krátkého dokumentárního filmu z cyklu GEN (Galerie elit národa) o jejím životním osudu.

Foto: Zora Rynešová 

Fotogalerie

Umprumka (vernisáž výstavy) - 24. 10. 2017

Vernisáž zahájila výstavu ve foyer kina Hvězda, která představila práce studentů devíti oborů Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. 

Foto 1-17: Petr Janda; 18-22: Josef Korvas

Fotogalerie

Příběhy českých a slovenských Židů žijících v Izraeli - 23. 10. 2017

V roce 2015 a 2016 natáčeli dokumentaristé Post Bellum o.p.s. vzpomínky pamětníků, českých a slovenských Židů, kteří již desítky let žijí v Izraeli. Ukázky z těchto rozhovorů, pořízených v Haifě a Tel Avivu pro archiv Paměti národa, byly v Cafe Portal prezentovány a propojeny komentářem novináře a dokumentaristy, který rozhovory vedl, Adama Drdy. V následné debatě došlo také na dokumentární cyklus Příběhy 20. století, aktivitách Post Bellum a vzniku pobočky pro Zlínský kraj. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Slovácko před kamerou - 19. 10. 2017

Ve Hvězdě se uskutečnila beseda filmových profesionálů a diváků na téma vztahu regionu jihovýchodní Moravy a filmové tvorby. Po projekci rodinného snímku Sonáta pro Zrzku (1980) se v sále kina Hvězda sešla skupina lidí se zájmem o kinematografii i regionální kulturu. U kulatého stolu zasedli filmový dramaturg Jan Gogola st., někdejší produkční zlínských ateliérů Vojtěch Kunčík a filmový estetik Luboš Ptáček z Univerzity Palackého. Besedu moderoval Petr Slinták, dramaturg přehlídky Slovácko ve filmu. Ta po dva roky probíhala v kině Máj v Uherském Brodě a letos se v rámci oslav 50. výročí přesunula do hradišťského kina Hvězda. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Longital - 14. 10. 2017

Slovenská skupina Longital se v klubu Mír zastavila v rámci turné k novému, v pořadí dvanáctému albu  nazvanému Divoko, které bylo nominováno na cenu RadioHead Awards v kategorii Album roku.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Podzimní! Hradišťský blešák + Tůdle a Nůdle - 8.10. 2017

V neděli 8. 10. se v kině Hvězda konaly dvě akce na podporu Lukáška Ondruška, kterého postihla akutní leukémie. Ve foyer kina se ve 14 hodin rozproudil Podzimní! Hradišťský blešák a o půl hodiny později začalo před Hvězdou interaktivní divadlo pro děti dua Tůdle a Nůdle.

Foto: 1-22: Jana Drobná; 23-28: Josef Korvas

Fotogalerie

Divadlo Sklep: Výběr z Besídek - 6. 10. 2017

Sklizeň nejlepších plodů posledních let Divadla Sklep zcela vyprodala sál kina Hvězda.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Marketa Lazarová + Velkomoravané - 5. 10. 2017

Téměř na den přesně po 50 letech si Hvězda zopakovala projekci historické balady Františka Vláčila Marketa Lazarová. V roce 1967 tento film kino otvíral. Tentokrát byl ve Zlatém fondu promítnut v digitálně restaurované verzi a opatřen netradičním úvodem. Diváci se před projekcí dozvěděli nejednu zajímavost o středověku od vzdělaného mniha Abé Farinny ze spolku Velkomoravané, kterého zpovídal "Rafael" z Andalusie a Hvězdy. Pobýt přišel také rytíř Sim (Velkomoravané), "Cayetano" a "Maria" (Andalusie / Hvězda).

Foto: Josef Korvas

Fotogalerie

Montana (cestovatelská beseda Jiřího Eibensteinera) - 4. 10. 2017

Přítomní měli možnost vidět a slyšet, jak se má běžný Američan, nahlédli hlouběji do americké identity a dozvěděli se, jak lze za Atlantikem cestovat a pracovat.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Nerodič + režisérka Jana Počtová - 3. a 4. 10. 2017

Dokumentární film Jany Počtové s názvem Nerodič má silné téma, které se týká každého z nás a které každý z nás řešil, řeší nebo řešit bude. Rodina měla vždy jasnou podobu –matka, otec a děti. Dnes má však rodina až překvapivé množství různých jiných podob a stále více lidí si klade otázku, zda se vůbec stát rodičem. Jana Počtová, která se dlouhodobě zabývá mezilidskými  vztahy, byla hostem obou projekcí svého nového dokumentu  v kině Hvězda.

Foto 1-3: Josef Korvas; 4-17: Jaromír Orel

Fotogalerie

Kolik hudby se vejde do Hvězdy - 1. 10. 2017

Slovácký komorní orchestr odehrál to nejlepší ze svých koncertů pro děti. Zazněly slavné melodie z večerníčků i skladby z různých koutů světa a nechybělo ani nějaké to překvapení.

Foto: Marek Malůšek 

Fotogalerie

Večer-nice aneb Slavnostní koncert k 50 letům kina Hvězda - 30. 9. 2017

Slovácký komorní orchestr a jeho hosté odehráli komponovaný svěží koncert spojený s filmovými ukázkami k poctě půlstoletí kina Hvězda. Vystoupil houslista Jiří Pospíchal, operní pěvkyně Pavla Vykopalová, stepař Jan Bursa a další hosté. V druhé části večera byli přítomní zváni na slavnostní raut podpořený zvukem jazzové kapely. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

One Knor Show - 25. 9. 2017

Benefiční představení pro Diakonii ČCE - středisko CESTA.

Foto: Martin Pospíšil

Fotogalerie

Kinematograf Romana Prokeše aneb Kterak hledat krásu v bedýnce s čočkou - 21. 9. 2017

Expozice Kinematografu, která se zjevila také v kině Hvězda, zahrnuje přístroje jako laterna magica, zoetrop, thaumatrop, promítací přístroje na kliku, projektory z počátku 20. století i ty, které nám ještě před nedávnem promítaly filmy v kinech 2. poloviny 20. století. Na vernisáži návštěvníky čekala sbírka více než stovky přístrojů a jiné artefakty z prehistorické éry kinematografie, které pan Prokeš sám vyrobil nebo je oživil, osobitý program o prvních filmech a příležitost k výtvarným hrátkám. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Slovácko ve filmu - 21. 9. 2017

Součástí programu letošních oslav 50. výročí kina Hvězda je také cyklus projekcí Slovácko ve filmu, který se zaměřuje na filmovou tvorbu vzniklou nebo inspirovanou regionem jihovýchodní Moravy. Od května do října mohou diváci navštívit projekce několika pečlivě vybraných snímků, opatřené úvodem PhDr. Petra Slintáka, jenž je zároveň dramaturgem této filmové přehlídky. Záběry jsou z jeho úvodu k filmu ...a pozdravuji vlaštovky.

Foto: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Zahájení školního roku 2017/18 Academic school - 4. 9. 2017

Sál kina Hvězda byl svědkem slavnostního zahájení nového školního roku Academic school.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Vernisáž panta rhei 2017 - 1. 9. 2017

Od roku 2009 se každoročně na konci srpna setkává skupina výtvarných umělců, kteří se nechávají inspirovat materiály používanými v místních výrobních společnostech, na Mezinárodním výtvarném sympoziu panta rhei. Součástí akce je vždy také výstava ve foyer kina Hvězda.

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Loučení s prázdninami - 27. 8. 2017

Na poslední prázdninovou neděli připravila Městská kina pro děti všech věkových kategorií odpoledne plné zábavy a her. Akce v kině Hvězda a jeho okolí, pořádaná ve spolupráci s rodinným centrem Akropolis, nabídla pestrý program po celé odpoledne. 

Foto: Jan Stašek

Fotogalerie

Hudba v atriu: DJ's party - 25. 8. 2017

Na posledním ze čtyř stylových večírků v atriu kina se představili lokální DJs: Przema a Dareba.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Apoaché - 18. 8. 2017

Pestrou letní žánrovou nabídku koncertů Městských kin rozšířil koncert zlínské kapely Apoaché, jejíž autorská tvorba se pohybuje ve vodách jazzu, world music, reggae i popu. Koncert se konal v Letním kině Smetanovy sady.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Animační tábor Fantasy World - 14. - 18. 8. 2017

Dům dětí a mládeže Šikula nabízí v rámci široké škály příměstských táborů také jeden zaměřený na animaci. Patnáct dětí letos během pěti dnů vytvořilo pod vedením mladých lektorů ze Střední uměleckoprůmyslové školy tři animované filmy na téma Fantasy World. Animační dílny začaly v kině Hvězda v pondělí 14. srpna, kam se z DDM Šikula v poslední den tábora, tedy v pátek 18. zase vrátily, aby tu od 15 hodin proběhla veřejná projekce hotových krátkých animovaných filmů rodičům a přátelům animovaného filmu.

Foto 1-4: Jaromír Orel; 5-29: Petr Stašek

Fotogalerie

Hudba v atriu: Není úniku, Bolest bude větší - 21.7. 2017

Idylické prostředí atria (kopule) kina Hvězda bylo v pátek 21. července zasvěceno ostřejší, metalové muzice. Na večírku (nejen) pro otrlé zazněly "hudební válce" smeček Není úniku a Bolest bude větší, sídlících v Kunovicích.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Hudba v atriu: Huménečko, Pramen - 14. 7. 2017

Pohodové prostředí atria (kopule) kina Hvězda Uherské Hradiště patřilo tentokrát folkové hudbě. Na druhém stylovém večírku s místními kapelami se představili folk-rockeři Pramen z Uherského Brodu a Huménečko z Lipova.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Koncert Ponk - 29. 6. 2017

Postfolklorní brněnské cimbálové trio Ponk, které nabourává vžité představy o lidové hudbě, vystoupilo v atriu kina Hvězda. Jeho hudbu svými videoprojekcemi doplnila VJ Pola Puk-Puk.

Foto 1-18: Marek Malůšek; 19-20: Petr Stašek

Fotogalerie

Promoce studentů UTB FLKŘ - 26. 6. 2017

Sál kina Hvězda tradičně hostí slavnostní promoce absolventů bakalářských studijních programů Fakulty logistiky a krizového řízení UTB ve Zlíně.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Hurrrááá na prázdniny - 25. 6. 2017

Opravdu nabité nedělní odpoledne plné zábavy pod názvem Hurrrááá na prázdniny bylo kolem kina Hvězda pro děti připraveno na neděli 25. června. Akci pořádal Akropolis a Městská kina. Děti čekali poníci, taneční choreografie s Boďou, malování na obličej, výtvarné dílny a spousta dalších her a zábavy.

Foto: archiv Akropolis

Fotogalerie

YoUHtube 2017 - 24. 6. 2017

Druhý ročník akce YoUHtube se v kině Hvězda opravdu vydařil. Oproti loňskému roku akce povýšila na mini-festival nejen online zábavy. Návštěvníky akce čekal nabitý pětihodinový program!

Foto: Petr Vaněk 

Fotogalerie

Škola kouzel Jirky Hadaše - 23. 6. 2017

Atrium kina přivítalo kouzelníka Jirku Hadaše a jeho Školu kouzel. Děti se v ní naučily jednoduchá kouzla, zasněžilo a nechyběl ani Maxipes Fík.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

PeckaFilm 8: projekce a předání cen - 23. 6. 2017

Do Hvězdy zavítali všichni příznivci Červené Karkulky a filmování. Ve foyer kina totiž běžely projekce filmů 8. kola dětské kreativní soutěže PeckaFilm na téma Červená Karkulka 21. století.  

Foto 1-11: Petr Stašek; 12: Jaromír Orel 

Fotogalerie

A je vymalováno 2017, Absolventi 2017 (vernisáž výstav ZUŠ) - 20. 6. 2017

Výstava výtvarného oboru Základní umělecké školy Uherské Hradiště pod názvem "A je vymalováno 2017" představila ukázky z celoroční tvorby žáků pod vedením pedagogů Jitky Magdálkové a Hany Klinkovské. Výstavu doplnila koncepční výstava "Absolventi" v kavárně kina. Vernisáž výstav se uskutečnila ve foyer kina Hvězda v úterý 20. června od 17 hodin.

Foto 1-8: Marek Malůšek; 9-15: Světlana Malinová 

Fotogalerie

Kdykoli Kdekoli (šansonový večer) - 19. 6. 2017

Trojice výrazných hereckých a pěveckých osobností profesionálního divadla v Uherském Hradišti Tereza Novotná, Tereza Hrabalová a David Macháček nabídla v atriu kina za doprovodu klavíristky Kateřiny Kraftové v pěveckém recitále dvě desítky písní šansonového a folkového střihu. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Slavnostní předání vysvědčení a diplomů VOŠ - 17. 6. 2017

V sobotu 17. června převzalo v kině Hvězda 21 absolventů naší Vyšší odborné školy vysvědčení a diplom opravňující užívat titul „Diplomovaný specialista“ v oboru Ekonomicko-právní činnost.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Slam poetry exhibice - 16. 6. 2017

Nejlepší čeští slameři dorazili do kina Hvězda. Na žhavé pódium atria pršelo, takže se akce přesunula do foyer. Exhibici pořádal uherskohradišťský kulturní spolek Portus Litterarum ve spolupráci s Městskými kiny. 

Foto 1-28 Marek Malůšek; 29-41 Jaromír Orel

Fotogalerie

Diskuze s šéfredaktorem Respektu Erikem Taberym - 12. 6. 2017

Erik Tabery – brilantní novinář a šéfredaktor týdeníku Respekt zahájil studentské diskusní podvečery v atriu kina nazvané "Hvězda mluví a naslouchá". Hlavním tématem debaty byla role nových médií a jejich posílená schopnost manipulace.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Vyhlášení literární soutěže Píšu povídky, píšu básně... - 12. 6. 2017

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana vyhlásila v sále kina Hvězda výsledky dětské literární soutěže "Píšu povídky, píšu básně..." k 760. výročí vzniku města Uherské Hradiště. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Skauti bez lilie - 10. 6. 2017

Určitě i v Uherském Hradišti a přilehlých městech a obcích pamatujete celkem tři zákazy skautského hnutí, to poslední, kdy režim naposled přerušil oficiální činnost skautingu, bylo na konci šedesátých let minulého století. Městská kina ve spolupráci se Střediskem Psohlavci a Klubem kultury se v rámci festivalu Týká se to také tebe rozhodla uvést nový dokument, který o skautském hnutí v pohnutém období normalizace vypráví. Projekce se uskutečnila v Malém sálu Reduty. Na místě byla k vidění i doprovodná výstava Zkušenost totality.

Foto: Josef Korvas

Fotogalerie

Novosvětská s Gustavo Dudamelem - 9. 6. 2017

Poslední večer aktuální sezóny Kulturních delikates patřil „Novosvětské“ a City Noir pod taktovkou hvězdného dirigenta Gustavo Dudamela. Více než dvouhodinový přímý přenos Berlínských filharmoniků nadchl.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Pavol Seriš: Chutilo vám, páni? - 9. 6. 2017

Atrium kina Hvězda hostilo one-man show úspěšného slovenského herce a komika Pavola Seriše, který vystoupil také v nedávné 54. Manéži Bolka Polívky. Diváci byli svědky jeho  autorské komedie "Chutilo vám, páni?" z prostředí podivného světa restaurací a číšníků, v které Seriš ztvární více než 20 postav.

Foto 1-9: Jaromír Orel; 10-17: Jana Drobná 

Fotogalerie

Nedokončená skladba + úvod: Břetislav Rychlík a Štěpán Goiš - 8. 6. 2017

Zlatý fond kinematografie nabídl volný filmový přepisu dramatické prvotiny Platonov od A. P. Čechova. O úvod k filmu z roku 1977 se postarali Břetislav Rychlík a Štěpán Goiš ze Slováckého divadla, které má Platonova aktuálně v repertoáru. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Laco Deczi & Celula New York - 6. 6. 2017

Americký jazzový trumpetista, hudební skladatel a malíř slovenského původu Laco Déczi spolu se svou Celulou New York vystoupil opět v klubu Mír. Vynikající výkony všech hudebníků publikum náležitě ocenilo.  

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Den dětí v kině - 1. 6. 2017

Také kino Hvězda připravilo na Den dětí zábavný program. Nejvíce se malovalo na obličej a na chodník. Pak přišlo Putování tučňáků za zvýhodněné vstupné a po projekci se mohlo v malování vesele pokračovat.

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Pavel Taussig v Uherském Hradišti - 30. 5. 2017

Pavel Taussig, významný český filmový historik, který se, krom publikování v mnoha rozlišných médiích, podílí také na přípravě pořadu České televize Úsměvy českého filmu, zavítal v úterý 30. května do Uherského Hradiště. V kině Hvězda nejdříve v 15 hodin uvededl film Bia Senior U nás v Kocourkově. Beseda pod názvem Bohéma aneb Jak to bylo doopravdy, spojená s autogramiádou autorovy knihy Neznámí  hrdinové, začala v Café Portal v 18 hodin. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Hradišťský blešák - 28. 5. 2017

Atmosféru tradiční akce zpříjemnila Lucie se svými pokrmy a DJ Ira a DJ Husha z hradišťské Bassta fidli crew svými sety. Podpoříli jsme SOS Kobaní!

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Hudba v atriu: The Suterén, Dekasta - 26. 5. 2017

Punku na Uherskohradišťsku pšenka nikdy příliš nekvetla, přesto tu stále žije! Na prvním z několika stylových večírků v atriu kina Hvězda se v pátek 26. května zjevili místní punkers The Suterén a Dekasta. 

Foto 1-7: Jaromír Orel; 8-12: Zuzana Chaloupková

Fotogalerie

Dětská neděle s DDM Šikula a Městskými kiny - 21. 5. 2017

Co všechno umí děti z kroužků Domu dětí a mládeže Šikula? Jaké aktivity pro děti nabízí Městská kina? Na tyto otázky odpověděl program pro rodiny s dětmi, který probíhal v kině Hvězda a jeho okolí.

Foto: archiv DDM

Fotogalerie

Eva Učňová: Island - Život s nádechem ledu (beseda) - 16. 5. 2017

Na besedě v Café Portal čekalo zájemce povídání o Islandu, tipy pro cestovatele a představení knihy Island - Život s nádechem ledu, v níž Eva Učňová, která zde žila celých pět let, poodkrývá Island prostřednictvím devíti různorodých příběhů místních i cizinců, kteří na Islandu žijí, anebo tam nějakou dobu pobývali.

Foto: Josef Korvas

Fotogalerie

Po škole: absolventi SUPŠ 1981-1985 (vernisáž výstavy) - 6. 5. 2017

Foyer kina Hvězda byl v sobotu 6. května od 18 hodin svědkem vernisáže výstavy pod názvem „Po škole", která dle slov kurátora výstavy Vladimíra Kovaříka není jen pouhou rekapitulací toho, co vzniklo za více jak třicetileté období v profesích několika lidí z jednoho ročníku Střední umělecko-průmyslové školy.

Foto 1-7: Jana Kofron; 8-15: Pavla Kroupová

Fotogalerie

Boris Carloff + Tomáš Boček - 29. 4. 2017

Do klubu Mír zavítal Boris Carloff - přední český producent, skladatel, zpěvák a studiový inženýr, jehož hudba osciluje mezi elektronikou, rockem, soulem a jazzem. Jako předskokan vystoupil mladý písničkář Tomáš Boček, pocházející z Uherského Hradiště.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Noc v kině - 21. 4. 2017

Děti měly jedinečnou příležitost podívat se, co se skrývá "za oponou" kina Hvězda a strávit v jeho unikátních prostorách  zajímavou noc. Pro účastníky bylo připraveno promítání filmu Pětka s hvězdičkou. Scénář k tomuto filmu napsal pan Jiří Jilík, který na besedě povyprávěl o zajímavých momentech z práce na tomto filmu. Děti si také prohlédly promítací kabinu a kryt CO, který skrývá suterén Hvězdy.

Foto: Marcela Koníčková

Fotogalerie

Ondřej Landa: Soběstačnost - 4. 4. 2017

Jak se dá žít uprostřed krásné a divoké přírody s minimem peněz, bez úřadů, bez proudu, bez chemie, bez zbytečného shonu a reklam, a dokonce bez vlastnictví a všemožných nepotřebných zbytečností? Lze se vyvléknout  ze sítě moderního konzumního sytému a být opravdu nezávislý? Přednáška Ondřeje Landy o samostatnosti, nízkonákladových cestách, soběstačných řemeslech a uměních a o farmářském životě mezi tradičními Čechy v rumunských Karpatech přitáhla do Cafe Portal půl stovku zájemců.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Svěřeno papíru (vernisáž výstavy) - 1. 4. 2017

Výstava pod názvem Svěřeno papíru představí ve foyer kina Hvězda plastiky, objekty a práce na papíru členů a hostů Umělecké besedy. Na vernisáži uvedl práce 18 umělců pedagog FAMU Jaroslav Vanča.

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Jeden svět: koncert Šarivary - 24. 3. 2017

Na úplný závěr festivalu čekal diváky koncert francouzsko-americko-slovenské šansonového tria pod názvem Šarivary. Přítomní diváci mohli s hudbou skupiny procestovat několik kontinentů.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Jeden svět: Normální autistický film + hosté: Michal Roškaňuk a Lucie Vilímková - 24. 3. 2017

Oceňovaný český dokumentarista Miroslav Janek natočil neobyčejný snímek o neobyčejných bytostech, nabourávající představu o autismu jako nemoci. Hosty závěrečné projekce Jednoho světa 2017 v Uherském Hradišti byli Michal Roškaňuk a Lucie Vilímková, lidé s Aspergerovým syndromem a současně členové organizace Adventor o. s., která dala první impuls ke vzniku tohoto filmu.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Jeden svět: Projekce pro školy - 7. - 24. 3. 2017

Festival Jeden svět věnuje nemálo prostoru projekcím pro školy. Během tří týdnů se v rámci festivalu uskutečnilo celkem devět projekcí pro školy, které navštívilo 1359 žáků a studentů.

Fotogalerie

Jeden svět: Děti Online + host Mgr. Karel Opravil, Youtubeři - 24. 3. 2017

Nový český dokument Děti Online upozornil na úskalí pobytu v kyberprostoru. O tom, že internet může být i nebezpečný, mluvil host školní projekce Mgr. Karel Opravil. Svůj, poněkud odlišný pohled na věc divákům představili také Youtubeři při odpolední projekci pro veřejnost. Diskuze moderovala Tereza Čierníková.

Foto 1-7: Jana Drobná; 8-17: Jaromír Orel  

Fotogalerie

Jeden svět: Čekání, Ve válečné show + host: Markéta Kutilová - 23. 3. 2017

K dalším zajímavým hostům festivalu patří také novinářka a humanitární pracovnice Markéta Kutilová. Tato novínářka bude více než zasvěceným průvodcem projekcí dokumentů Čekání a Ve válečné show. Kutilová působila jako projektová koordinátorka na zahraničních misích Člověka v tísni (Írán, Srí Lanka, Haiti), v Demokratické republice Kongo zakládala projekty na pomoc znásilněným ženám a dětem. V posledních letech se snaží dokumentovat válku proti Islámskému státu.

Foto: 1-8: Marek Malůšek; 9-18: Jana Drobná

Fotogalerie

Jeden svět: Zemřít pro design + host: Milan Bureš - 23. 3. 2017

Výroba notebooků, mobilů a elektroniky vůbec je toxická. Zaměstnanci kvůli agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny, mají postižené děti. Výrobci to vědí. Maří soudní procesy a tutlají informace už 30 let. K problematice zpracování odpadů podal odborný výklad Milan Bureš ze Steelmetu.

Foto: 1-8: Petr Štěrba, 9-12: Lukáš Mach

Fotogalerie

Antidiskotéka Jiřího Černého: Bob Dylan - 22. 3. 2017

Po Antidiskotéce věnované Davidu Bowiemu, zavítal známý hudební kritik a publicista Jiří Černý do Cafe Portal, aby se tentokrát zaměřil na dosud žijící hudební legendu - písničkáře Boba Dylana. Černý zcela naplnil kapacitu kavárny.

Foto: Aleš Duda

Fotogalerie

Jeden svět: Epidemie svobody + host: MUDr. Ludmila Eleková - 22. 3. 2017

Proč je v Česku očkování povinné, když ve většině zemí západní Evropy mají rodiče právo volby? Neočkují tu doktoři děti příliš brzy? A mají vůbec čeští rodiče o očkování dostatek informací? Dokument hledá odpovědi na tyto a mnohé další otázky. Hostem projekce byla MUDr. Ludmila Eleková, která na sebe upozornila neortodoxním přístupem k medicíně a kritikou stávajících poměrů ve zdravotnictví, nahrávajících velkým farmaceutickým firmám. Její varování se vztahují především na očkování. 

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Jeden svět: Duši neprodám + host: MUDr. Vlaďka Obdržálková - 22. 3. 2017

„Hledáme náhradní matku, máme vlastní embrya, zajištěnou kliniku i právní služby.“ Podobných inzerátů v dnešní době přibývá. Ročně se tímto způsobem narodí asi stovka dětí párům, které samy nemohou mít děti. Náhradní mateřství se v ČR pohybuje v šedé zóně zákona... Hostem projekce Baby Bia byla Mudr. Vladimíra Obdržálková - lékařka z Uherského Hradiště, která se od roku 2004 věnuje celostní medicíně, rodinnému poradenství a praxi duly. 

Foto: 1-12: Jana Drobná; 13-23: Jaromír Orel, 

Fotogalerie

Jeden svět: Humanitární mise Angola - 21. 3. 2017

Klára Jelínková, koordinátorka vzdělávacích projektů v Angole, povídala v Cafe 21  o vzdělávání pedagogických pracovníků v Angole a o spolupráci při stavbě čtyř vzdělávacích center a sedmi škol v provincii Bié. Zmínila také, proč je vzdělání důležité při boji proti chudobě, a proč se soustředit na ženské spolky a místní organizace při boji proti násilí.

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Jeden svět: Život začíná po stovce + host: Vojta Rosůlek - 21. 3. 2017

Diváci Bia Senior a Jednoho světa mohly sledovat dokument Život začíná po stovce. Švédka Dagny má svůj vlastní blog, kam denně přispívá. Píše o všedních věcech, dopisuje si se svými přáteli a sem tam projede seznamky. Večer nezřídka vyráží na párty, kde nepohrdne sklenkou šampaňského. Fakt, že se  narodila v roce 1912, se zdá nepodstatný... Hostem byl staroměstský rodák, turista, horolezec, cyklista a fotograf Vojta Rosůlek, který se nedávno v plné síle dožil 94 let. Ví mnohé o tom, kterak zůstat aktivní i v takto pokročilém věku. 

Foto 1-6: Antonín Vlk; 7-10: Petr Štěrba

Fotogalerie

Jeden svět: Slavnostní zahájení + Dobrý pošťák + afterparty Dr. Balkan - 20. 3. 2017

Slavnostní zahájení festivalu v kině Hvězda bylo připraveno na pondělí 20. března. Festival zahájil ředitel Městských kin Josef Korvas a starosta města Stanislav Blaha, který nad festival převzal záštitu. K dalším hostům patřila Michaela Blahová ze Zlínského Kraje a Eva Skálová s Františkou Chlumskou z Jednoho světa Praha. Následovala projekce finsko-bulharského dokumentu Dobrý pošťák. Poté si mohli přítomní užívat beatů a melodií Dr. Balkana z hradišťské audiovizuální grupy Bassta Fidli Crew ve foyer kina. 

Foto: 1-36: Marek Malůšek; 37-42: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět: Hradišťský blešák "Jeden svět edition 2" - 19. 3. 2017

Tradiční blešák je vždycky o skvělé atmosféře, kterou si sami vytváříme. Již podruhé jsme pořádali také v souvislosti s festivalem Jeden svět v Uherském Hradišti. Podpoříli jsme SOS Kobání a místní obchůdek Naděje. Nechyběla dobrá muzika a něco na zub.

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Jeden svět: Šitkredit + host: Ing. Marcela Hrubošová - 14. 3. 2017

Dokument Šitkredit, produkovaný společností Člověk v tísni, dává kromě hlavního tématu - novodobé lichvy - nahlédnout i do problematiky chudoby a sociálního vyloučení. Hostem jeho projekce v Cafe 21 byla Ing. Marcela Hrubošová, která se dnes plně věnuje vzdělávání finanční gramotnosti a podnikatelství. Je autorkou vzdělávacího konceptu Finance pro radost a autorkou několika úspěšných knih.

Foto 1-4: Jana Drobná; 5-10: Kamila Junáková

Fotogalerie

Nakopni svůj život! Route 66 na kole (narozeniny TV Slovácko) - 10. 3. 2017

V závěrečném dílu trilogie o slavné Route 66 má hlavní roli zlínský motorkářský nadšenec Zdeněk Jurásek, který se po 18 letech rozhodl znovu projet hlavní ulici Ameriky na kole. Projekce v kině Hvězda se osobně zúčastnil nejen on, ale také režisér tohoto nového dokumentu Tomáš Zindler.  Tento speciální program se uskutečnil v rámci oslav 18. narozenin Regionální televize TVS.

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Jeden svět: Happening - 10. 3. 2017

V duchu ústředního tématu letošního Jednoho světa – „Umění spolupráce“, odstartoval na Masarykově náměstí  festivalový Happening. Pořadatelé vyzývali kolemjdoucí a další lidi ochotné pomoci při vytvoření lidské mandaly. Hrála  k tomu pestrá hudební koláž z celého světa.

Foto: Vilém Soška

Fotogalerie

Beseda se Štěpánem Hulíkem - 9. 3. 2017

V souvislosti s udílením výročních domácích filmových cen připravilo kino Hvězda krom projekcí filmů zajímavý bonus v podobě setkání s mladým scenáristou a filmovým historikem, hradišťským Rodákem Štěpánem Hulíkem (mj. Hořící keř, Pustina) s podtitulem "O příběhu, třeba i filmovém" v Cafe Portal.

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Jeden svět: FC Roma + hosté- režisér Tomáš Bojar (Skype konference) - 7. 3. 2017

Program festivalu Jeden svět v Uherském Hradišti nabídl bohatý a pestrý doprovodný program. Už v úterý 7. března se mohli diváci naladit na další festivalové dění ochutnávkovým večerem v Cafe Portal, kde od 18 hodin proběhla projekce snímku FC Roma (s výživným promo sloganem „Hitler na hřiště nepatří!“ S režisérem Tomášem Bojarem se přítomní spojili přes Skype konferenci vzápětí po projekci.

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Ostrak Mode + Kreutzerova sonáta - 23. 2. 2017

Příznivci rockové či jazzové alternativy, ale i ti, co holdují elektronické hudbě, se mohli těšit na koncert v klubu Mír ve čtvrtek 23. února od 19.30 hodin. Od 16 hodin navíc Ostrak Mode v kině Hvězda živě doprovodil 80 let starý němý film Kreutzerova sonáta.

Foto 1-9: Petr Stašek; 10-25: Marek Malůšek

Fotogalerie

Nákaza + host: Reena Sattar - 22. + 23. 2. 2017

Jak vypadá epidemie viru Ebola v západní Africe? Setkání s Reenou Sattar, Kanaďankou žijící v ČR, která se účastnila mise Lékaři bez hranic, zahájí ve středu 22. února od 20.00 hodin projekce snímku Nákaza v kině Hvězda Uherské Hradiště. Následující den proběhl dopoledne program pro školy. Ve foyer kina je až do konce února k vidění doprovodná výstava fotografií Svět očima Lékařů bez hranic.

Foto: Jana Drobná а Jaromír Orel

Fotogalerie

Velký přelet + beseda - 20. 2. 2017

V pondělí 20. února se v kině Hvězda konala premiéra dokumentárního filmu "Velký přelet......aneb jak dostat velké dopravní letadlo po zemi ze Kbel do Kunovic". Součástí programu byla beseda se zástupci Leteckého muzea Kunovice.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Lego Batman film + soutěž - 10. 2. 2017

V pátek 10. února se v kině Hvězda konala premiérová projekce filmu LEGO Batman film. Děti, které přišly v kostýmu Batmana, mohly získat stavebnici LEGO, speciální blok LEGO a volné vstupy do kina Hvězda.

Foto 1-2: Petr Janda; 3-6: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Jarda Svoboda sólo - 9. 2. 2017

Jarda Svoboda, kapelník skupiny Traband, zpěvák, skladatel, textař a multiinstrumentalista představil písně ze svého sólového alba s prozaickým názvem SOLO na živo na Malé scéně Slováckého divadla v Uherském Hradišti. 

Foto 1-33: Aleš Duda; 34-42: Petr Janda

Fotogalerie

S vízem do kina! - 31. 1. 2017

Každý školák, který přinesl na některé z tří vybraných filmových projekcí pololetní vysvědčení se samými jedničkami, nebo jedničkami a dvojkami, měl v úterý 31. ledna možnost využít zvýhodněné vstupné. Stejná nabídka platila také v pátek 3. února, v den jednodenních školních prázdnin.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Seminář pro ženy s duchovním zaměřením - 21.1.2017

Pronájemní akce (nejen) pro křesťanské ženy naplnila sál kina.

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Docuku + Jitka Šuranská - 8. 1. 2017

V neděli 8. 1., po oficiálním zakončení vernisáže Ohlédnutí 2016 mohli zájemci v sále kina navštívit vystoupení folklor-beatová kapely Docuku z Valašského Meziříčí s hostem Jitkou Šuranskou, rodačkou z Kudlovic. Šestičlenná hudební formace vznikla v roce 2002 díky iniciativě zpěváka a multiinstrumentalisty Jiřího Buksy. Její název znamená ve valašském nářečí „honem, rychle, svižně“ nebo také „dohromady“ a zúčastnění hudebníci jej naplňují ve svižných, melodických písničkách na pomezí folklóru a bigbítu.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Vernisáž výstavy Ohlédnutí 2016 - 8. 1. 2017

Více než sto spokojených návštěvníků zavítalo v neděli 8. ledna do kina Hvězda. Důvodem bylo zahájení vernisáže již 11. ročníku kolektivní bilanční přehlídky fotografií s podtitulem „neformální slovácké pressfoto“. Čtyřčlenný kurátorský tým ve složení Marek Malůšek, Michal Stránský a jako letošní hostující členové: básník, spisovatel, dramatik a divadelní režisér Jan Antonín Pitínský a historik umění a kurátor Rostislav Koryčánek vybral ze 767 fotografií 77 autorů to nejlepší na tištěnou verzi výstavy, ale také doprovodnou projekci dalších snímků ve foyer kina Hvězda. Loňský laureát Aleše Duda, který představil v kavárně svou laureátskou výstavu, předal putovní žezlo Dušanu Kimerrovi. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Silvestrovské zimní kino a Silvestrovský Malovásek - 31. 12. 2016

Městská kina Uherské Hradiště znovu připravila zajímavé zpestření posledního dne v roce pro rodiny s dětmi, seniory i nezadané. Foyer kina Hvězda patřil Silvestrovskému Malovásku. Připravena byla výroba vtipných papírových masek, škrabošek a maškarních doplňků, s nimiž se pak děti fotografovaly. U kina Hvězda děti čekalo pouštění „lampionů štěstí“, následovalo promítání v Letním kině Smetanovy sady. Akce se konala ve spolupráci s Městem Uherské Hradiště. Podpoříla ji také Krajinka zdravé výživy.

Foto: 1-13: Monika Podolská a Jan Stašek; 14-20: Petr Janda

Fotogalerie

Louskáček z Mariinského divadla ve 3D | 20.12.2016

V předvánočním čase jsme nabídli pohádkový příběh pro celou rodinu v podání proslulého baletního souboru z Mariinského divadla v Petrohradě, známého už z dob SSSR jako Kirov Ballet. Záznam Louskáčka z roku 2011, uvedený v rámci „Kulturních delikates“ byl navíc poprvé v historii operních a baletních přenosů k vidění ve 3D. Projekce se setkala z velkým diváckým zájmem.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Robert Křesťan a Druhá tráva + host: Sarah and The Adam | 10.12.2016

Přední česká kapela Druhá tráva, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu, slaví čtvrt století na scéně. Rok oslav odstartovala Druhá tráva vydáním kompletu DVD/CD/zpěvník nazvaném In Concert, které bylo příznivě přijato jak posluchači, tak i kritikou. V sobotu 10. prosince oslavila toto výročí také v Uherském Hradišti koncertem v kině Hvězda.

Foto 1-7: Marcela Koníčková; Foto 8-14: Lukáš Mach

Fotogalerie

Luboš Malina: Pěšiny - vernisáž výstavy | 10.12.2016

Hudebník Luboš Malina, známý především svým působením ve skupinách Poutníci, Druhá tráva, představil před koncertem v kině Hvězda také svou výtvarnou tvorbu. Hlavní inspirací je mu venkov a příroda, téměř výhradně spjatá s vesničkou Dolní Nezly.

Foto: Marcela Koníčková

Fotogalerie

UK/UH: Dny britského filmu a kultury 2016 | 24.-27.11.2016

Hlavním tématem letošní přehlídky UK/UH byl britský postkoloniální film. Komplexní programová sekce byl věnován výsostně aktuálnímu tématu vztahu Evropy a jejích bývalých kolonií, které je v britské kinematografii mimořádně silné a nosné. Druhá sekce se věnovala britským filmovým novinkám. Nechyběly také doprovodné akce.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Nový Zéland - Krásný i bolestivý | 23.11.2016

Cestovatelská beseda Jiřího Eibensteinera z jeho devítiměsíčního putování po Novém Zélandu naplnila sál kina.

Foto: Martin Šuranský

Fotogalerie

Týden vědy a techniky: Michael Longesborough - Chemie lásky | 16.11.2016

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Michal Nesvadba: Michalův salát | 12.11.2016

Foto: Marcela Koníčková

Fotogalerie

Spící krasavice | 1.11.2016

Záznam představení z pohádkové série australských baletů / program Kulturní delikatesy v kině Hvězda.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Ladislav Zibura: Mezi buddhisty a komunisty | 19.10.2016

Cestovatelská stand-up comedy Ladislava Zibury s projekcí zaplnila sál kina Hvězda.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Michal Horáček: Na cestě | 6.10.2016

Konert Michala Horáčka a jeho hostů. Během koncertu vystoupili také Lenka Nová, František Segrado, Ondřej Ruml, Ruth Horáčková a doprovodný orchestr.

Foto: Pavel Paška, DDK

Fotogalerie

Anthropoid + hosté | 1.10.2016

Život, myšlenky i názory Jana Hrubého a jeho kolegů parašutistů v historických souvislostech zaznamenal Ing. Jiří Deml ve své knize Život, doba a kamarádi jednoho z mužů 18. června 1942, kterou představil před začátkem filmu Antropoid. Přítomni byli také členové Klubu vojenských výsadkových veteránů plukovníka Vladimíra Maděry Zlín, kteří při této příležitosti udělili Medaili plukovníka Vladimíra Maděry I. stupně za zásluhy starostce města Kunovice Ivaně Majíčkové. Po filmu proběhla autogramiáda knihy pana Jiřího Demla a debata o filmu s přítomnými hosty.

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Šumné stopy - Brazílie | 5.10.2016

Premiérová řada divácky oblíbeného cyklu Šumné stopy tentokrát z exotické Brazílie. Promítání a povídání s tvůrci Davidem Vávrou a režisérem Radovanem Lipusem se uskutečnilo v kavárně Domu knihy Portal na Masarykově náměstí.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Když neučíme | 5.10.2016

Vernisáž výstavy sedmi pedagogů ZUŠ: Jany Bouzkové, Hanky Klinkovské, Marka Malůška, Stanislava Nemravy, Petry Seidlové, Martina Šimčíka a Jany Tvrdoňové.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

YouUHtube | 1.10.2016

První oficiální sraz youtuberů v Uherském Hradišti. Pořadatelé akce byli: DDM Šikula, ICM Uherské Hradiště, Dětský a studentský parlament a kino Hvězda.

Foto:  Jakub Ketman, DOBRÝ DEN S KURÝREM

Fotogalerie

povídání s Mgr. Karlem Kosinou a Michalem Šalplachtou | 30.9.2016

Povídání s odborníky v kavárně kina Hvězda se uskutečnilo v rámci akce Dny duševního zdraví.

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Ohniskem duše | 29.9.2016

Vernisáž výstavy Ohniskem duše, která proběhla ve čtvrtek 29. 9. 2016 v 17:30 hodin, uvedla Dny pro duševní zdraví v Uherském Hradišti. Tyto Dny zapadají konceptem do celostátních Týdnů pro duševní zdraví a mají sloužit k seznámení veřejnosti s problematikou psychického zdraví a nemoci a k destigmatizaci a demytizaci psychicky nemocných osob.

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Dílna animace | 25.9.2016

Dílna animace pro děti - workshop, který probíhá v kině Hvězda přibližně jednou za dva měsíce. Pro aktuální rozpis a nabídku sledujte Animační dílny na webu MKUH.

Foto: Jana Olehlová

Fotogalerie

Caveman | 19.9.2016

Slavná one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

koncert Václava Koubka | 13.9.2016

U příležitost oslav 25. výročí založení Charity Uherské Hradišti vystoupil na kopuli kina Hvězda známý písničkář Václav Koubek.

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Vernisáž výstavy fotografií "25 let tvoříme služby pro vás" | 13.9.2016

Výstava u příležitosti 25. výročí založení Charity

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Imatrikulace UTB | 12.9.2016

Foto: Vojtěch Trubačík (Slovácký deník)

Fotogalerie

Tranzan | 3.9.2016

Koncert brněnské kapely Tranzan na kopuli kina Hvězda.

Foto: Marcela Koníčková

Fotogalerie

Loučení s prázdninami | 28.8.2016

Loučení s prázdninami s kinem Hvězda

Foto: Jiří Kučík

Fotogalerie

Huménečko | 19.8.2016

Koncert kapely Huménečko ve Smetanových Sadech za kinem Hvězda.

Foto: Marcela Koníčková

Fotogalerie

Příměstský tábor v kině Hvězda | 15.-19.8.2016

Ve spolupráci s Městskými kiny uspořádal DDM Šikula v kině Hvězda příměstský tábor s filmovou tématikou.

Foto: Marcela Koníčková

Fotogalerie

Koncert kapely Nirvana Noise | 15.7.2016

Koncert kapely Nirvana Noise v atriu (na kopuli) kina Hvězda. 

* Koncert se uskutečnil v rámci Hradišťského kulturního léta 2016.

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Předprázdninový kinomaratón | 30.6.2016

Na čtvrtek 30.6. přichystalo kino Hvězda pořádnou nadílku filmů pro děti a mladé diváky. Po celý den byly na programu populární tituly z poslední doby. Vzhledem k tomu, že Městská kina chtěli touto nabídkou popřát dětem pěkný vstup do prázdninového času, ve vestibulu kina na diváky čekala také nabídka plakátů a fotosek k populárním filmům k vyzdobení jejich pokojíčků…

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Promoce UTB | 28.6.2016

Promoce Univertizy Tomáše Bati v kině Hvězda

Foto: Marcela Koníčková

Fotogalerie

Hradišťský Blešák - Buldočí naděje | 26.6.2016

Finanční výtěžek z blešáku byl věnován na podporu o.s. Buldočí naděje.

Foto: Tereza Hrobařová

Fotogalerie

Slam poetry na kopuli | 24.6.2016

Slam poetry - zápas v poezii na živo na kopuli kina Hvězda

Exhibici pořádal uherskohradišťský kulturní spolek Portus Litterarum ve spolupráci s MKUH.

Foto: Jiří Kučík

Fotogalerie

Divadelní představení ZŠ Větrné: Pomáda | 23.6.2016

Foto: Marcela Hubáčková

Fotogalerie

Laco Deczi & Celula New York | 22.6.2016

Koncert amerického jazzového trumpetisty (slovenského původu) Laco Decziho a jeho kapely v klubu Mír

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Denisa Belzová: Dvojí | 22.6.2016

Vernisáž výstavy maleb Denisy Belzové ve foyer kina Hvězda

Výstava: 22.6.-18.7.2016
Vernisáž: 22.6. v 18:00 

Denisa Belzová o svých malbách říká: „Ve své tvorbě zpracovávám dva odlišné přístupy. První vychází z reálných námětů – interiérových a exteriérových prostor, městských krajin a zákoutí. Druhá rovina mé tvorby je spontánním emotivním záznamem životní energie, pulsující organickou rostlinou, psychedelickým barevným výjevem, procesivním záznamem.“

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Slunovrat ZŠ a MŠ Čtyřlístek | 21.6.2016

foto: Barbora Ilčíková

Fotogalerie

Akademie ZŠ a MŠ Větrná | 20.6.2016

Foto: ZŠ Větrná

Fotogalerie

Školka snů | 16.6.2016

Děti ze tří nejoblíbenějších školek regionu ve čtvrtek 16. června uvítali zaměstnanci v kině Hvězda. Na mateřské školy z Hluku, Ostrožské Nové Vsi a Buchlovic (výherci soutěže "Školka snů" Dobrého dne s Kurýrem) čekala nezapomenutelná exkurze po kině i jeho zákulisí, promítání, interaktivní hry a kreativní tvoření s našimi animátorkami.

Foto: Marcela Koníčková

Fotogalerie

Manželské vraždění | 13.6.2016

Inscenace v produkci Divadla Na Jezerce s se skvělým Jaroslavem Duškem a slovinskočeskou herečkou Natašou Burger

Foto: ilustrační foto

Fotogalerie

Hradišťské sluníčko | 13.6.2016

Hradišťské sluníčko je malý festival k podpoře dětského čtenářství, který od roku 2000 pořádá oddělení pro děti Knihovny BBB vždy na konci června před ukončením školního roku.

Více na: http://www.knihovnabbb.cz/hradistske-slunicko

Foto: knihovna BBB

Fotogalerie

Dětská neděle s DDM Šikula a MKUH | 29. 5. 2016

9:00 Plátna pro společné malování ve Smetanových Sadech

13:30 – 15:30 Malování na obličej + ukázky různých výtvarných technik + malování na chodníku

13:30 – 15:30 Interaktivní výstava Chytrá hračka (29.5. - 1.6.)

13:30 Zahájení výstavy DDM Šikula Uh.Hradiště (11.5. - 1.6.)

13:30 Zahájení výstavy Malovásku a Dětského filmového ateliéru (11.5. - 1.6.)

13:45 Dětský filmový ateliér - představení filmů

14:00 Prezentace kroužků DDM Šikula

15:45 Pat a Mat ve filmu / film Bijásek

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Trabantem napříč Tichomořím | 25. 5. 2016

Vyprávění cestovatele Dana Přibáně

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Dílna animace | 22. 5. 2016

Foto: Jana Olehlová

Fotogalerie

Zahájení festivalu Dny slovanské kultury | 20. 5. 2016

Slavnostní zahájení proběhlo v sále kina Hvězda a jeho součástí byla i speciální projekce skvělého českého dokumentu DRAHÝ MISTŘE (ČR 1996, režie Pavel Koutecký).

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Dny slovanské kultury - Rodinný film | 19. 5. 2016

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Radůza - koncert | 18. 5. 2016

Radůza - česká zpěvačka, šansoniérka, písničkářka, multiinstrumentalistka a hudební skladatelka vystoupila ve středu 18. května v kině Hvězda. Kromě skládání vlastních písní se Radůza věnuje také komponování vážné a scénické hudby jakož i studiu lidové hudby různých evropských národů.

Radůza vystoupila s doprovodnou kapelou, ve složení: Josef Štěpánek (kytary), David Landštof (bicí). 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Školení CinEd pro pedagogy| 4. 5. 2016

Aleš Říman zasvětil ve středu 4. května během školení Asociace českých filmových klubů ve foyer kina Hvězda pedagogy do projektu CinEd. Projekt nabízí prostřednictvím sdílené bezplatné platformy kolekci evropských filmů obsahující vedle současných filmů také zásadní filmy evropského kulturního dědictví. Jedná se o unikátní evropský vzdělávací program v oblasti filmové výchovy.

Foto: Eva Horová

Fotogalerie

Martin Hilský: Shakespearovy hrdinky | 28. 4. 2016

Přednáška o nejvýraznějších ženských postavách Shakespearova díla. Špičkový anglista a překladatel profesor Martin Hilský pobavil posluchače povídáním o výmluvné Kateřině ze hry Zkrocení zlé ženy, o elegantní princezně francouzské a jejích vtipných dvorních dámách ze hry Marná lásky snaha a mnohých dalších. Městská kina a vydavatelství Atlantis navíc zajistilo i nabídku shakespearovských překladů Martina Hilského, takže starší či nově zakoupené knihy mohly být obohaceny autogramem.

Pořad byl vytvořen ve spolupráci s British Council a je zařazen do projektu Shakespeare Lives / Shakespeare žije.

foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

RIGOLETTO Verdi - Pařížská opera - živě | 26. 4. 2016

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Veselá trojka | 26. 4. 2016

Koncert skupiny Veselá trojka

Foto: Eva Horová

Fotogalerie

Léčivé divadlo Gabriely Filippi | 22. 4. 2016

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

NAKRČENÍ TADY A TEĎ | 16. 4. 2016

Vernisáž výstavy umělecké skupiny Nakrčení. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

koncert Allstar Refjúdží Band | 8. 4. 2016

V pátek 8. dubna proběhl v klubu Mír koncert skupiny Allstar Refjúdží Band.

Barový hotspot měli na starosti Bassta Fidli DJs už aj a ira

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Jeden svět - film SYRSKÁ LOVE STORY s Markétou Kutilovou | 8. 4. 2016

V rámci festivalu Jeden svět kino Hvězda promítalo dokument Syrská Love Story. Hostem po filmu byla novinářka Markéta Kutilová, která diváky seznámila s aktuální situací v Sýrii. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Jeden svět - film ZAJATCI s hostem Radko Mokrykem | 7. 4. 2016

V rámci festivalu Jeden svět 2016 kino Hvězda promítalo dokument Zajatci o krvavém konfliktu na ukrajinském Majdanu. Hostem po filmu byl Radko Mokryk původem z Ukrajiny, v současnosti student moderních dějin na Univerzitě Karlově v Praze, který se protestů na Majdaně a také ve Lvově osobně zúčastnil.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Jeden svět - film TAK MLUVÍME MY s hostem Mgr. Janem Dezortem | 7. 4. 2016

V rámci festivalu Jeden svět 2016 kino Hvězda promítalo dokument Tak mluvíme my o lidech trpících koktavostí. Snímek ukázal příklady lidí, kteří se naučili žít s koktavostí. Hostem, se kterým diváci po filmu o problémech diskutovali o poruchách řeči, byl klinický logoped s desetiletou praxí pan Mgr. Jan Dezort z Brna.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Jeden svět - film COWSPIRACY s hosty z Vegan kolektivu UH | 7. 4. 2016

V rámci festivalu Jeden svět 2016 kino Hvězda promítalo dokument Cowspiracy. Film místy s humornou nadsázkou vyzývá diváky k radikální změně životního stylu. Cowspiracy byla uvedena členy Vegan kolektivu Uherské Hradiště. Po filmu na diváky čekaly ve foyer vege ochutnávky, které zajistila Krajinka zdravé výživy a Vege bistro Vegoš. Vegan kolektiv UH odpovídal divákům na dotazy týkající se veganství a způsobů stravování.

Foto: Jana Drobná, Eva Horová

Fotogalerie

Jeden svět - film KOLA VERSUS AUTA s hosty | 6. 4. 2016

V rámci festivalu Jeden svět 2016 kino Hvězda promítlo dokument Kola versus auta. O problematice dopravy a cyklistiky ve městě Uherském Hradišti po filmu diskutovali hosté, jimiž byli pan Ing. Jaroslav Martinek z Centra dopravního výzkumu, pan Bc. Dušan Pavlíček jakožto zástupce města Uherského Hradiště a členové iniciativy O-KOLO, kteří mimo jiné usilují o vytvoření systému sdílených kol v Uherském Hradišti, Starém městě a Kunovicích. Akci podpořilo MCYKLO - prodej doplňků pro cyklistiku (http://www.mcyklo.cz/)

Foto: Jana Drobná

Fotogalerie

Jeden svět - film MALLORY s hostem Mallory Neradovou | 5. 4. 2016

V úterý 5. dubna proběhlo v rámci festivalu Jeden svět 2016 promítání filmu Mallory od režisérky Heleny Třeštíkové. Hlavní představitelka MALLORY NERADOVÁ se promítání zúčastnila a po skončení filmu diskutovala s přítomnými diváky. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Jeden svět - film TAK DALEKO, TAK BLÍZKO s pedagožkami ze ZŠ speicální | 5. 4. 2016

Promítání filmu Tak daleko, tak blízko o různých typech autismu u dětí proběhlo v rámci festivalu Jeden svět 2016. Hosty, s nimiž mohli diváci po filmu diskutovat byly PhDr. STANISLAVA KEBORTOVÁ, Mgr. LUCIE ŠŤASTNÁ, Mgr. TAŤÁNA SLOVÁČKOVÁ ze Základní školy speciální v Uherském Hradišti, které se zaměřují na práci s dětmi s poruchami autistického spektra.

Foto: Eva Horová

Fotogalerie

Zahájení festivalu Jeden svět 2016 v Uherském Hradišti | 4. 4. 2016

V pondělí 4. dubna byl projekcí filmu Sonita zahájen festival Jeden svět 2016. Festival přináší aktuální dokumenty a diskuze se zajímavými hosty a zajímavý doprovodný program.

Festival se koná pod záštitou starosty města Ing. Stanislava Blahy. Úvodní slovo při zahájení měl Josef Korvas (ředitel kina) a Barbora Hudečková (zástupce organizace Člověk v tísni). Hostem po projekci byl íránský hudebník Soheil Shadloo, se kterým diváci diskutovali o situaci v Íránu a na Blízkém Východě. Následovalo hudební vystoupení ve foyer kina.

Host: SOHEIL SHADLOO je perský hudební skladatel, zpěvák a kytarista původem z Teheránu, žijící v nyní se svou českou manželkou v Brně. Írán opustil před několika lety, aby se již nemusel skrývat za dveřmi undergroundu a mohl hrát veřejně i žánry, které nejsou režimem povoleny. V současné době působí jako frontman kapely The Entropies, která vznikla fúzí orientálních rytmů a rockové hudby, a přednáší o svém životě v Íránu v doprovodu perských písní. 

V kavárně Hvězda Kafe byla zahájena výstava Migrantská Odyssea řeckého fotografa Giorgose Moutafise.

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Hradišťský blešák "Jeden svět edition" | 3. 4. 2016

V neděli 3. dubna se konal pravidelný Hradišťský blešák. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Migrantská odyssea (fotografie) | 1. - 11.4. 2016

Hvězda Kafe | 1. - 11. dubna 2016

Doprovodná výstava k festivalu Jeden svět

Výstava je složena z fotek řeckého fotografa Giorgose Moutafise a je odrazem jeho projektu, který začal na konci roku 2007. Jeho cílem je fotograficky zaznamenávat nebezpečné cesty migrantů a uprchlíků do Evropy a přinášet nám svědectví o tom, jak tyto cesty probíhají a co na nich lidé zažívají.

Součástí výstavy jsou také příběhy, které jsme sesbírali při výzkumech jak v zemích Evropy, tak v zemích, které uprchlíkům poskytují ochranu nebo jsou pro ně tranzitní.

Výstava vznikla díky Amnesty International (www.amnesty.cz/migrace)

Fotogalerie

Antidiskotéka Jiřího Černého | 31. 3. 2016

Kavárnu Portal na Masarykově náměstí navštívil hudební kritik a publicista Jiří Černý, který zde uvedl svůj hudební poslechový pořad Antidiskotéka o britském zpěvákovi Davidu Bowiem. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Zdeněk Odstrčilík: Barvy Slovácké Přírody (fotografie) | 1. - 31. 3. 2016

Zdeněk Odstrčilík

Narozený 1985 v Uherském Hradišti. O fotografii se začal více zajímat koncem roku 2011. Od mala přitahován sílou a krásou přírody ho fotografie zcela pohlcuje a objevuje nový životní směr. Tak jako fotografie přírody jsou o momentech, začíná se pomalu zajímat i o ty lidské. Na jaře 2015 se stává jeho koníček prací, při které radostné chvíle zachycuje po celé České Republice.

Když se rozhodoval, jestli se vydat na tuto cestu, vzpomněl si na to, co mu jednou řekla jeho kamarádka: „ Kdy jindy než teď “. Nechť inspiruje i Vás. 

Foto: Zdeněk Odstrčilík

Fotogalerie

Dílna animace | 27. 3. 2016

Postup vzniku animovaného filmu od začátku až do konce si mohli zvídavé děti vyzkoušet v neděli 27. března v kině Hvězda, kde pro ně i pro zájemce z řad rodičů byla připravena speciální Dílna animace s Milanem Ondruchem a studenty UTB Zlín. Dílna byla zahájena prezentací již vytvořených animovaných filmů z předešlých dílniček a hned poté měli děti možnost za pomoci animačních technik vdechnout život také svým vlastním příběhům. Některé příběhy vznikaly v ateliéru v kině, jiné zase díky pěknému počasí na dětském hřišti za kinem. Zúčastnilo se devět dětí.

Fotogalerie

Ženy mýma očima - výstava fotografií Bety Bajgartové a Milana Zámečníka | 19. 3. 2016

Foyer kina Hvězda | 19. 3. - 12. 4. 2016

V sobotu 19. března proběhla v kině Hvězda vernisáž výstavy fotografů Bety Bajgartové a Milana Zámečníka. Čtyři desítky jejich snímků spojila tématika žen. Přístup obou fotografů k tématu je značně rozdílný. Zatímco Milana přirozeně zajímá vzhled žen, které fotografuje, Beta se ve své kolekci zaměřila na to, co dělají. Během vernisáže záhrálo jazzové hudební uskupení Jiné trio. 

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Koncert Vlasty Redla s kapelou + Jiří Pospíchal a Umíme Hrát - benefičně pro Krtka | 18. 3. 2016

Koncert se uskutečnil v rámci 3. ROČNÍKU VELIKONOČNÍHO BENEFIČNÍHO KONCERTU, který uspořádal Nadační fond dětské onkologie KRTEK. Výtěžek koncertu byl použit na podporu onkologicky nemocných dětí léčících se na Klinice dětské onkologie FN Brno.Večerem diváky provedly Emílie Pospíchalová a Ester Kocábová. Koncert se konal pod záštitou starosty města Uherského Hradiště Ing. Stanislava Blahy.

Letošní novinkou byla krátkodobá prodejní výstava fotografií ve foyer kina Hvězda focených dětmi hospitalizovanými na Klinice dětské onkologie FN Brno s názvem Mě nefoť…. Téma bylo volné, děti mohly fotit vše, co je zaujalo, cokoli z toho, co se dělo kolem nich v době, kdy byly v nemocnici. Kurátorkou výstavy je Irena Vaďurová, rodačka z Uherského Hradiště žijící v Brně, absolventka oboru užitá fotografie Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Iolanta + Louskáček v přímém přenosu z Pařížské opery | 17. 3. 2016

Díky exkluzivnímu přímému přenosu z Pařížské opery sledovali diváci kina Hvězda představení Iolanta a Louskáček. Výjimečný program v režijním zpracování Dmitrije Černiakova zkombinoval všechny talenty Pařížské opery a nabídl balet i operu v jednom. 

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Projekce Zlatého fondu: film Stud + úvod Petr Slinták | 17. 3. 2016

Film Stud uvedlo kino Hvězda ve svém cyklu Zlatý fond jako vzpomínku na nedávno zesnulého režiséra Ladislava Helgeho. Stud je jedním z nejdůležitějších filmů 60. let, přešně diagnostikuje tehdejší společenské ovzduší. V režisérské tvorbě Ladislava Helgeho postupně sílil kritický náboj. Odborný úvod k filmu udělal filmový historik a rozhlasový dokumentarista PhDr. Petr Slinták.

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Miloslav Druckmüller: Mléčná dráha, náš vesmírný domov (fotografie)

12. 2. - 15. 3. 2016 | foyer kina Hvězda

Prof. RNDr. Miloslav Druckmüller, CSc. je český vědec, matematik a fotograf. Je vedoucím Odboru počítačové grafiky a geometrie Ústavu matematiky Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně a členem akademického senátu a Vědecké rady FSI VUT.

Zabývá se především aplikovanou matematikou a matematickými metodami analýzy a zpracování digitálního obrazu, v čemž dosahuje celosvětových úspěchů. K nejznámějším patří například jeho revoluční snímky sluneční koróny při zatmění Slunce, které časopisu Nature publikoval na titulní stránce.

V nedávné době zaznamenal další významný úspěch. Jím vyvinutý revoluční algoritmus nazvaný „Planckian Mapping - Noise Adaptive Fuzzy Equalization“ zpracovává s dosud nejvyšší kvalitou snímky slunce z dat pořízených americkou kosmickou sondou NASA SDO.

Spolu s vědeckou činností se intenzivně věnuje také astrofotografii. Vesmírné úkazy a atmosférické jevy fotografoval při svých expedičních cestách na mnoha místech světa. Jako jediný pozorovatel na Zemi fotografoval například „kometu století“ ISON při jejím zániku nad Sluncem.

Je nositelem významných ocenění České astronomické společnosti. Za svou práci byl v roce 2006 oceněn jako historicky první astrofotograf roku a v roce 2010 mu byla za významné vědecké výsledky udělena prestižní Kopalova přednáška. Ve světě se rovněž dočkal dalších uznání. Vedle vědeckých úspěchů bylo několik jeho fotografií publikováno NASA jako prestižní Astronomický snímek.

Se svou ženou Zuzanou podniká časté výpravy do vysokých hor a neprobádaných končin planety Země, kde se věnuje fotografování krajiny a přírody.

Výstava vznikla s podporou Městských kin Uherské Hradiště, ve spolupráci s Astronomickým oddělením Muzea a galerie v Prostějově.

Foto: Miloslav Druckmüller

Fotogalerie

Masopusty a zabijačky - výběr z Ohlédnutí 2010 - 2015 (fotografie)

1. - 29. 2. 2016 | Hvězda Kafe

Výběr z posledních ročníků kolektivní výstavy Ohlédnutí, tematicky zaměřený na tradiční zvyky a obyčeje naší krajové oblasti.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš (čestné uznání poroty na Ohlédnutí 2015)

Fotogalerie

Po vzletu! | 22. 2. 2016

V pondělí 22. února proběhla v kině Hvězda prezentace Leteckého muzea Kunovice (LMK), kde byl mimo jiné představen projekt "Velký přelet", jehož cílem je převést historicky cenné letadlo, tzv. "Naganský expres" z Ruzyně do Kunovic. V debatě s občany pak nastínili zástupci LMK své plány do budoucna a také problémy, se kterými se v současnosti muzeum potýká.

Foto: Eva Horová

Fotogalerie

Vzpomínka na Davida Bowieho: Muž, který spadl na Zemi + úvod Petr Nožička | 18. 2. 2016

Jako vzpomínku na nedávno zesnulého zpěváka Davida Bowieho uvedla Městská kina film Muž, který spadl na Zemi. Film osobně uvedl hudební a filmový publicista Petr Nožička. Bowie ve filmu z roku 1976 ztvárnil hlavní roli mimozemšťana, jenž v lidské podobě zkoumá možnosti, jak lze naši planetu kolonizovat. Projekce filmu s povídáním Petra Nožičky proběhla ve čtvrtek 18. února16 hodin v kině Hvězda v rámci pravidelného cyklu Zlatý fond kinematografie.

Petr Nožička v 80. letech příležitostně psával do nezávislých hudebních občasníků. 25 let vedl filmový klub a uváděl jeho představení. Na různých akcích filmových příznivců včetně Letní filmové školy v Uherském Hradišti rovněž uváděl filmy. V počátcích Rocku & Popu se podílel několika málo příspěvky, pravidelně do R & P psal v letech 1999-2002. Pět let (1996-2001) měl na Rádiu Jih vlastní pořady. Byl šéfredaktorem nepříliš dlouho existujícího měsíčníku Classic Rock (2001-02), potom šéfredaktorem přílohy Music World měsíčníku Audio (2002-3). Dále přispíval do Filmového přehledu, DVD Movie, RockShocku a regionálních týdeníků. Od roku 2000 pravidelně aktualizuje a doplňuje databázi narozenin a výročí z hudební oblasti Narozeniny/Stalo se na adrese www.muzikus.cz.

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Miloslav Druckmüller: Mléčná dráha, náš vesmírný domov (fotografie) | zahájení výstavy 12. 2. 2016

V pátek 12. února proběhlo ve foyer kina Hvězda v 17:30 zahájení výstavy fotografií Miloslava Druckmüllera.

Prof. RNDr. Miloslav Druckmüller, CSc. je český vědec, matematik a fotograf. Zabývá se především aplikovanou matematikou a matematickými metodami analýzy a zpracování digitálního obrazu, v čemž dosahuje celosvětových úspěchů. K nejznámějším patří například jeho revoluční snímky sluneční koróny při zatmění Slunce, které časopisu Nature publikoval na titulní stránce.

Výstavu uvedl známý český astrofyzik a astronom Jiří Grygar společně s fotografem Jindřichem Štreitem. Autorem konceptu výstavy je hradišťský fotograf Marek Malůšek. Výstava vznikla s podporou Městských kin Uherské Hradiště, ve spolupráci s Astronomickým oddělením Muzea a galerie v Prostějově.

Součástí večera byla cestovatelská přednáška Miloslava Druckmüllera.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Milenky starého kriminálníka s živou hudbou tria Neuvěřitelno | 11. 2. 2016

Film Milenky starého kriminálníka s živou hudbou Neuvěřitelno představilo kino Hvězda ve čtvrtek 11. února v 16 hodin v rámci pravidelného cyklu Zlatý fond kinematografie.

Tým odborníků Národního filmového archivu provedl technicky i časově náročnou rekonstrukci filmu Milenky starého kriminálníka s Vlastou Burianem, jejímž výsledkem je nová kopie, virážovaná podle původních kopií. Proces virážování, tedy chemického kolorování filmové kopie, proběhl světově unikátní metodou: s přesností na jedno filmové okénko bez toho, aby bylo nutné filmový pás stříhat a pak ho znovu spojovat. K restaurované filmové kopii zkomponovali nový hudební doprovod členové uskupení Neuvěřitelno. Toto trio hraje k promítání svou nadžánrovou hudbu vždy živě. Starý němý film tak znovu zní. 

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Viliam Poltikovič: Brána smrti | 19. 1. 2016

Viliam Poltikovič, český dokumentarista a spisovatel, autor více než 120 dokumentárních snímků se setkal v úterý 19. ledna s diváky v kině Hvězda. Poltikovič tvoří filmové dokumenty převážně s duchovní a cestovatelskou tematikou. Brána smrti je dokumentární televizní seriál, který nabízí divákům zcela jiný pohled na smrt, než je běžné. Po komentovaném promítání ukázek, které se do seriálu nedostaly, následovala diskuze a autogramiáda Poltikovičovy nové knihy. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Premiéra filmu Zkáza krásou s hostem režisérem Jakubem Hejnou | 13. 1. 2016

Premiéry celovečerního dokumentu o Lídě Baarové Zkáza krásou 13. ledna v kině Hvězda se zúčastnil jeden z režisérů snímku Jakub Hejna. Film osobně uvedl a po skončení diskutoval s diváky a odpovídal na divácké dotazy.

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Lukáš Mach: Jedna svatba, jeden pohřeb | 3. - 31. 1. 2016

V rámci Ohlédnutí 2015 dostal prostor pro svou autorskou výstavu loňský laureát Lukáš Mach. Ve foyer kina Hvězda vystavil své fotografie z cyklu JEDNA SVATBA, JEDEN POHŘEB.

Mach Lukáš - fotograf z Uherského Hradiště tvořící inscenovanou konceptuální fotografii a čerstvě držitel dvou cen Canon Junior Awards, které získal na letošním Czech Press Photo.

Foto: Marek Malůšek; plakát: Lukáš Mach

Fotogalerie

Vernisáž výstavy Ohlédnutí 2015 za doprovodu CM Harafica | 3. 1. 2015

Hned první lednovou neděli proběhla ve foyer kina Hvězda vernisáž fotografické výstay Ohlédnutí 2015. Na 80 aurotů letos poskytlo do soutěže své fotografie zachycující krásy Slovácka (aj Horňácka). Letošním laureátem "Slováckého Press Fota" se stal pan Aleš Duda. 

Pro zcela zaplněné foyer zahrála cimbálová muzika Harafica.

Samostatnou výstavu loňského laureáta Lukáše Macha s názvem "Jedna svatba, jeden pohřeb" mohli diváci zhlédnout v kavárně kina.

Součástí večera bylo také promítání Šumných stop o Janu Antonínu Baťovi a městech, které zakládal v Brazílii. Po promítání probíhala diskuze s jedním z autorů Šumných stop - dramaturgem a fotografem Radovanem Lipusem, který se pro rok 2015 stal rovněž porotcovským hostem Ohlédnutí.

Zbytek večera zpříjemnili hudebníci z postfolklorního tria PONK.

Reportáž TV Slovácko

Foto: Marek Malůšek

Videa

Fotogalerie

Koncert postfolklorního tria PONK | 3. 1. 2015

Po vernisáži výstavy Ohlédnutí 2015 se konal v kinosále Hvězdy od 18:30 koncert kapely PONK.

Postfolklorní brněnské cimbálové trio Ponk úspěšně nabourává vžité představy o lidové hudbě. Původní písňový materiál se nesnaží znehodnocovat lacinými klišé či povrchními fúzemi, ale při použití minimálních instrumentálních prostředků (cimbál, kontrabas, housle, vokály) dosahuje zajímavých zvukově hudebních výsledků, ve kterých se eklekticky snoubí lidová hudba s prvky blues, rocku, funky, R'n'B a dalších hudebních stylů.

Součástí večera bylo i premiérové uvedení klipu k písni Göding a jeho křest (režie Radim Vaňous). Natáčel jej štáb studentů zlínské filmové školy a z herců byla větší část z Uh.Hradiště a okolí. Obě hlavní role hrají hradišťáci: Markéta Stránská a Petr Jermář.

Píseň byla (i v bookletu desky) věnována Víťovi Chromkovi, o jehož smutném konci se kapela dozvěděla právě při dokončování této písně, která pojednává právě o utonutí.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Silvestrovský Malovásek a Silvestrovské zimní kino pro všechny 31. 12. 2015

Již šesté pokračování projektu svátečního rodinného prostoru před závěrem roku se známými postavičkami večerníčků, pohádek i krátkých filmů našeho dětství a dospívání...

V Malovásku si děti vlastnoručně vyrobily party foukátka, vypustili jsme lampiony štěstí a poté jsme se přesunuli na promítání do Smetanových sadů (zimní kino za Hvězdou).

Fotogalerie

Výstava Kateřiny Šedé: Bedřichovice nad Temží 27. 11. - 31. 12. 2015

V rámci přehlídky UK/UH: Dny britského filmu a kultury Hradiště navštívila jedna z nejprogresivnějších domácích umělkyň současnosti, držitelka prestižní Ceny Jindřicha Chalupeckého, Kateřina Šedá. Vystavovala v mnoha zemích světa (například ve světoznámé londýnské Tate Gallery) a její poslední projekty jsou úzce propojeny s kulturou a kontextem Velké Británie. V Uherském Hradišti představila svůj zatím poslední projekt Bedřichovice nad Temží, v rámci kterého byla typická moravská vesnice „přestěhována“ do Londýna a do Bedřichovic přeneseny prvky současného Londýna.

Foto: Lukáš Mach, Marek Malůšek

Fotogalerie

Už jsme doma 11. 12. 2015

Kapela Už jsme doma oslavila v pátek 11. prosince v klubu Mír své třicáté narozeniny. Hudebníci představili své nové album nazvané symbolicky "Tři křížky". Předkapelu utvořilo folkrockově experimentální uskupení z Luhačovic s názvem Není němý.

Foto: Jakub Lysoněk

Fotogalerie

Cestovatelská beseda s Jiřím Kolbabou 9. 12. 2015

Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba vyjíždí každý rok na expedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa. Vozí textový a obrazový materiál, který pravidelně zpracovává do veřejných a mediálních projektů. Ve středu 9. 12. se podělil o své zážitky z cest také s publikem ve zcela vyprodaném sále v kině Hvězda. Tématem besedy byly Poklady Aljašky a západní Kanady.

Foto: Cestovatel Jiří Kolbaba. Ilustrační foto

Fotogalerie

Mysli jinak VIP 8. 12. 2015

Inspirativní přednáška úspěšných osobností Slovácka - Tomáš Krcha (Adobe Systems Inc); Petr Gabriel (Ray Service, a.s.); Tomáš Mazáč (ZFP akademie, a.s.); Marek Pochylý (Slovácké beachové léto), ad.

Fotogalerie

Konec prokrastinace s Petrem Ludwigem | přednáška 3. 12. 2015

Konec prokrastinace je název přednášky, která proběhla v kině Hvězda ve čtvrtek 3. prosince. O chorobném odkládání úkolů přednášel sám autor úspěšné stejnojmenné knihy Petr Ludwig. Opíraje se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší Ludwig odpověď na otázky, které si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno?

Foto: Eva Horová

Fotogalerie

Baťovská reklama | přednáška Science café 1. 12. 2015

V úterý 1. prosince se v kavárně kina Hvězda uskutečnila přednáška o historii reklamy firmy Baťa od založení v roce 1894. Přednášel dr ak. soch. Rostislav Illík, vedoucí ateliéru Grafický design FMK UTB ve Zlíně. 

Foto: Eva Horová

Fotogalerie

01 UK/UH: Dny britského filmu a kultury 26. - 29. 11. 2015

Na kině Hvězda zavlály britské vlajky. Ve dnech 26. - 29. listopadu se zde konal první ročník přehlídky UK/UH: Dny britského filmu a kultuy. Tématem přehlídky byly filmové adaptace románů Jane Austenové a horory ze studia Hammer Film. Spojilo se tak zdánlivě nespojitelné. Tuto událost si nenechalo ujít na 500 diváků. Kromě filmových projekcí na diváky čekal rovněž bohatý doprovodný program, mimo jiné popíjení čaje o páté, typický anglický oběd v podobě tzv. "cottage pie", výstava Kateřiny Šedé Bedřichovice nad Temží a "spešl britiš edišn" tradičního Hradišťského bléšáku. V rámci UK/UH mohli diváci také navštívit divadelní představení ve Slováckém divadle nebo čtení v knihovně BBB. Diváci se mohou těšit na další ročník přehlídky, který plánují Městská kina na příští rok v termínu 24. - 27. listopadu 2016.

Foto: Marek Malůšek a Lukáš Mach

Fotogalerie

50 let Večerníčku: SKO hraje pohádkově! 22. 11. 2015

Hudební spolek Umíme hrát ve spolupráci s Kinem Hvězda přichystali na neděli 22. listopadu pohádkové odpoledne pro všechny malé, velké i "velké malé". Slovácký komorní orchestr zahrál známé melodie z večerníčků, večerníčkovou říší diváky provedly Anna a Emílie Pospíchalovy, po koncertě si děti užily výtvarné dílničky v rámci Večerníčkového malovásku a mohly také plnit hravé úkoly v soutěžích o ceny.

Reportáž TV Slovácko

Foto: Michal Stránský, Markéta Stránská

Videa

Fotogalerie

Aida

Po dvou tradičních zpracováních Aidy Frankem Zeffirellim v předchozím desetiletí se nám dostalo příležitosti shlédnout velkolepé Verdiho dílo v podání dvou mistrů – dirigenta Zubina Mehty a režiséra Petera Steina. Přední německý režisér (a zdomácnělý Ital) přislíbil divákům „eine ganz intime Aida“, neboli „detailně intimní Aidu“. Po pravici mu asistoval renomovaný Zubin Mehta, pro něhož bylo toto Verdiho stěžejní dílo příležitostí pro návrat do milánské La Scaly.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Petr Urbanec - Najděte odvahu na změnu 2. 11. 2015

Autor nejprodávanějšího online projektu roku 2014 "Radost z prodeje" se prostřednictvím streamované přednášky z VŠE podělil s diváky o svůj příběh: jak dělat věci jinak a jak díky tomu vystartovat z nuly na obrat více než 10 milionů Kč během jednoho roku.

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Kde přespávají pohádky 25. 10. 2015

Na Malé scéně Slováckého divadla hrálo pro nejmenší divadlo Anima Candida představení Kde přespávají pohádky. Pět pohádek, písničky, loutky, důmyslná dekorace a mnohá překvapení seznámila děti s tajemným a kouzelným světem divadla a s tím, co se všechno může stát, než se zvedne opona.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Noc na Hvězdě 24. 10. 2015

Z pátku na sobotu 24. října proběhla první noc na Hvězdě. Na programu byla beseda v kinokavárně s Davidem Vackem, hercem Slováckého divadla, děti si prohlídly kabinu, sál a celé zákulisí kina Hvězda. Na závěr pro ně byly připravené hry a soutěže ve výrobě autíček, cvičení obratnosti, rychlosti, hádání pohádek a jiné. Po speciální projekci se děti uložily do spacáků na pódium v sále kina. Na závěr obdržely list účastníka.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Umprum na 9 22. 10. 2015

Výstava představuje výběr prací studentů všech devíti oborů (Keramika, Malba, Design obuvi, Design oděvů, Průmyslový design, Grafický design, Kamenosochařství, Užitá fotografie, Multimédia), které se vyučují na hradišťské Střední uměleckoprůmyslové škole. Vernisáž proběhla ve čtvrtek 22. 10. 2015 v 18.00 hodin za hojné účasti studentů i veřejnosti. Výstava potrvá do 22. listopadu.

Foto: Alžběta Medlová

Fotogalerie

Slet bubeníků 17. 10. 2015

Už po čtrnácté se na pódiích rozezněly dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů, kláves a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Tento pestrý globálně-hudební mix  každoročně poutá pozornost odborné i laické veřejnosti a koncerty bývají nezapomenutelným hudebním zážitkem. Milovníci hudby z Hradiště a okolí si ho mohli vychutnat v kině Hvězda v sobotu 17. října od 19.30 hodin. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Pavel Taussig uvádí Sousto a Dalekou cestu 8. 10. 2015

Film Daleká cesta, který se ve Zlatém fondu promítal, je připomenutím stého výročí narození filmového a divadelního režiséra Alfréda Radoka. „Jde o jeden z nejlepších filmů o holocaustu, natočeném podle skutečných příběhů příslušníků rodiny Franze Kafky,“ komentuje publicista Pavel Taussig výběr filmu. Hlavní promítání bylo doplněno o předfilm Sousto Jana Němce. Oba filmy Pavel Taussig krátce uvedl do historického kontextu. 

Projekt Film a škola, jehož součástí jsou besedy v rámci Zlatého fondu, jsou financovány z prostředků Zlínského kraje.

Fotogalerie

Pavel Taussig o večerníčku 8. 10. 2015

Novinář, publicista, scénárista a stálý host kina Hvězda Pavel Taussig dopoledne s žáčky školek a 1. tříd uspořádal kvíz a další hry na téma 50. výročí večerníčkových pohádek. 

Projekt Film a škola, jehož součástí jsou besedy v rámci Zlatého fondu, jsou financovány z prostředků Zlínského kraje.

Foto: Alžběta Medlová

Fotogalerie

Václav Dejčmar na besedě filmu Ryba smrdí od hlavy 5. 10. 2015

Film Ryba smrdí od hlavy o finanční krizi doprovodil velmi zajímavý host, ekonom, akcionř brokerské firmy RSJ a spolumajitel Dox Prague Václav Dejčmar. Snímek jsme promítali v rámci Dní duševního zdraví, které v Hradišti pořádá Charita. Projekt a hosta představila Michaela Hubíková. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Uprchlíci a Markéta Kutilová 1. 10. 2015

V sále kina se konala první veřejná přednáška Markéty Kutilové na téma Uprchlíci? Kdo jsou a odkud přicházejí? Seznámila diváky se svou zkušeností z front v Sýrii, především z kurdské oblasti Kobání. Návštěvníci kina tak měli možnost získat informace ohledně složité situace z první ruky. 

Foto: Jana Drobná, Alžběta Medlová

Fotogalerie

Takovej barevnej vocas letící komety 30. 9. 2015

Zpěvák, pianista, skladatel a textař, vůdčí osobnost kapely Psí vojáci, měl k Uherskému Hradišti vřelý vztah a jeho časté pobyty na Slovácku v klubu Mír nebo na Letních filmových školách zanechaly čitelnou stopu i množství vzpomínek. Dokument Takovej barevnej vocas letící komety, který sleduje Topolovu kariéru od 90. let, doprovodila delegace tvůrců, kteří se zúčastnili následné besedy s diváky.

Foto: Alžběta Medlová

Fotogalerie

Dny duševního zdraví 24. 9. 2015

Komponovaný večer I. Hledat anděla, pořádaný Charitou Uherské Hradiště 24. 9. od 17 hodin ve foyer a atriu kina Hvězda, nabídl jedinečnou příležitost, jak prožít alespoň část toho, co prožívají lidé s duševní nemocí. A to prostřednictvím fotografií a audiovizuální prožitku. Hosty buli Jindřich Štreit, který v 17.30 hodin ve foyer kina osobně představí vernisáž svých fotografií z cyklu Hledat anděla a Mudr. Petr Možný, ředitel a primář Psychiatrické nemocnice Kroměříž. Vše se odehrálo za hudebního doprovodu zpěvačky Blanky Šrůmové, známé z kapely Tichá dohoda a píšničkáře Jana Sahary Hedla. 

Foto: Lukáš Mach

Fotogalerie

Romeo a Julie: přímý přenos zahájil baletní sezónu 2015/16

Jak jinak přivítat podzimní melancholické období, než nehynoucí romantikou Romeo a Julie v provedení londýnského Královského baletu? Nejen českým divákům se v úterý 22. září od 20.15 hodin v přímém přenosu představila dvojice současných nejrespektovanějších umělců baletní scény –  primabalerína Sarah Lamb a „Fred Astair“ Steven McRae.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Veg Fest 19. 9. 2015

Milovníci "jídla bez krutosti" se v sobotu 19. 9. sešli ve foyer a atriu kina při ochutnávce veganských pokrmů. Připravena pro ně byla přednáška o vlivu veganství na prostředí, písničky ze života Dáši Fon Flaši, jemnější duo SkipKate a hlavně zajímavé tipy k obohacení jídelníčku. 

Foto: Adam Tománek

Fotogalerie

Cesta vzhůru Radka Jaroše 15. 9. 2015

K promítání dokumentu o výstupu na K2 přijel sám hlavní protagonista a držitel Koruny Himaláje Radek Jaroš. Po skončení filmu besedoval s více než 200 nadšenými diváky. 

Foto: Alžběta Medlová

Fotogalerie

Ochutnávka sezóny 4. 9. 2015

Slavnostní zahájení nové sezóny oper, baletů a dalšího Alternativního programu proběhlo první zářijový pátek od 19.00 hodin v příjemné neformální atmosféře na kopuli kina Hvězda. Kromě ukázek Alternativního programu se návštěvníci seznámili také s výběrem z připravovaného programu spolku Umíme hrát pro sezonu 2015/2016. Představil se tak Slovácký komorní orchestr a v atriu i na střeše kina se opět po roce roztančila Hana Košíková a zabaletila Jarmila Krystoňová. Dále vystoupili herci Slováckého divadla Anička Pospíchalová a David Macháček. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Fotogalerie

Od 1. září jsme spustili nový web i novou galerii.

Starou necháváme starému webu.  

Fotogalerie

Kalendář akcí

prosinec lis led
2728293012345678910111213141516171819202122232425262728293031

Najeďte myší nad kalendář a zobrazí se vám akce. Kliknutím na událost zobrazíte podrobnosti.

   

Pro lepší přizpůsobení obsahu pro Vás, bezpečnosti, měření statistik návštěvnosti a lepší zpětné vazbě tento web používá cookies. Klikáním a navigováním po stránce souhlasíte s tím, že sbíráme o Vás anonymní informace přes cookies. Více informací o používání cookies na naší stránce najdete zde.