Novinky

filmové premiéry v kině Hvězda

Živá kultura

koncerty, divadla, besedy a vernisáže

Umění na plátně

balet, výtvarné umění, hudba, ad.

Letní kino

Smetanovy sady

Furiosa: Sága šíleného MaxeFuriosa: Sága šíleného Maxe
Garfield ve filmuGarfield ve filmu
Tady Vary 9 | Priscilla  Tady Vary 9 | Priscilla
Imaginární přáteléImaginární přátelé

Furiosa: Sága šíleného Maxe

2DČTČD12
Režie:George Miller
Hrají:Anya Taylor- Joy, Chris Hemsworth, Tom Burke, Angus Sampson
Premiéra:23. květen 2024
Délka:148 minut
Žánr:Scifi, Akce, Dobrodružný
Furiosa: Sága šíleného Maxe

LETNÍ KINO VE SMETANOVÝCH SADECH ZA DOBROVOLNÉ VSTUPNÉ. Městská kina zahajují novou sezónu Letního kina ve Smetanových sadech (za kinem Hvězda) tradičně s filmem, lehátky, dekami, občerstvením a pohodovou atmosférou. Projekce odstartují v pátek 24. 5. nadčasovým animákem Můj soused Totoro, O den později „letňák“ nabídne stále žádaný akční hit Top Gun: Maverick. Projekce letního kina budou probíhat až do začátku září. Vstupné na ně je dobrovolné. Výše příspěvků diváků ovlivní četnost a atraktivitu projekcí v dalších měsících. Na místě bude k dispozici občerstvení.

OBLÍBENÉ LABUTÍ JEZERO S PŘEDTANČENÍM ŽÁKŮ ZUŠ. To nejlepší nakonec! Labutí jezero dodnes zůstává jedním z nejoblíbenějších děl klasického baletního kánonu, a proto nemůže chybět ani v závěru sezóny 2023/24 londýnského Královského baletu. Program v neděli 26. 5. bude v 15:45 zahájen předtančením žáků ZUŠ Uherské Hradiště. Tentokrát vystoupí děti ze tříd Jitky Adamíkové a tříd Bohdany Špalkové (pobočka Osvětimany). Studenti a senioři mohou na pokladně kina žádat výraznou slevu.

AUTORSKÉ ČTENÍ JANA NOVÁKA V CAFE PORTAL. Literární kavárna Cafe Portal bude v pondělí 3. 6. od 18:30 hostit autorské čtení známého spisovatele, scenáristy a dramatika Jana Nováka. Ten se narodil roku 1953 v Kolíně, ale v letech 1970-2008 žil v americkém Chicagu. Svůj první román „Milionový jeep“ napsal anglicky a dostal za něj nominaci na Pulitzerovu cenu. Jeho román „Děda“ získal Cenu Josefa Škvoreckého a jeho předchozí román „Zatím dobrý“ byl oceněn Magnesií Literou za knihu roku 2004. V roce 2016 vydal Novák s Jaromírem 99 grafický román „Zátopek“, posléze přeložený do devíti jazyků. Filmovému řemeslu se Novák vyučil po boku Miloše Formana při práci na jeho filmu „Valmont“. S Formanem také sepsal jeho autobiografii „Co já vím“, přeloženou do 21 jazyků. Později spolupracoval i s režiséry I. Passerem, M. Schellem, J. Jakubiskem, D. Ondříčkem ad. Napsal scénáře k filmům „Báječná léta pod psa“ a „Nedodržaný sľub“. V poslední době je známý svou knihou o spisovateli Milanu Kunderovi a dokumentem Útěk do Berlína o skupině Mašínů.

Partneři

město Uherské Hradiště
Europa Cinemas