Útěk do Berlína + host: Jan Novák (školní projekce pro GUH) - 4. 6. 2024

Spisovatel, scenárista a dramatik Jan Novák uvedl v kině Hvězda svůj film Útěk do Berlína. Projekce byla určena pro studenty uherskohradišťského gymnázia. Po filmu proběhla beseda.

Fotky: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Jan Novák: Čtení - 3. 6. 2024

Literární kavárna Cafe Portal hostila autorské čtení známého spisovatele, scenáristy a dramatika Jana Nováka. Ten se narodil roku 1953 v Kolíně, ale v letech 1970-2008 žil v americkém Chicagu. Svůj první román „Milionový jeep“ napsal anglicky a dostal za něj nominaci na Pulitzerovu cenu a cenu Carla Sandburga za chicagskou knihu roku 1985. V poslední době je známý svou knihou o spisovateli Milanu Kunderovi a dokumentem Útěk do Berlína o skupině Mašínů. 

Fotky: Petr Janda

Fotogalerie

Královský balet: Labutí jezero + předtančení žáků ZUŠ - 26. 5. 2024

To nejlepší nakonec! Labutí jezero dodnes zůstává jedním z nejoblíbenějších děl klasického baletního kánonu, a proto nemohlo chybět ani v závěru sezóny 2023/24 londýnského Královského baletu. Baletní program v kině Hvězda byl zahájen předtančením žáků ZUŠ Uherské Hradiště, které se stalo neodmyslitelným doplňkem všem baletních programů. Tentokrát vystoupily děti ze tříd Jitky Adamíkové a tříd Bohdany Špalkové (pobočka Osvětimany). 

Fotky: Jitka Adamíková

Fotogalerie

České filmové plakáty 70. a 80. let ze sbírky Jana Dvořana - vernisáž - 24. 5. 2024

Ve foyer kina Hvězda byla k vidění exkluzivní výstava 33 českých filmových plakátů ze 70. a 80. let. Návštěvníci výstavy měly možnost vidět pohromadě původní plakáty k notoricky známým filmům jako jsou „Tajemství hradu v Karpatech“ nebo „Vrchní, prchni“, stejně jako ceněná výtvarná díla vzniklá k filmům „Vlak do stanice Nebe“ či „Kam zmizel kurýr“. Plakáty pochází z dnes již nepromítajícího kina v Buchlovicích a jsou pouhým zlomkem mnohem větší sbírky, které čítá přibližně 3000 kusů grafických propagačních materiálů k českým i zahraničním filmům. Majitelem sbírky je Jan Dvořan, který ji zdědil a je otevřený zájmu sběratelů. 

Fotky: Petr Janda

Fotogalerie

Mých posledních 150 000 cigaret + režisér Ivo Bystřičan - 15. 5. 2024

Pravidelný cyklus „Film ve středu“ v HUBu 123 se tentokrát věnoval tématu závislosti, a to v osobních i společenských, v humorných i vážných, v aktuálních a nadčasových souvislostech. Jan Gogola ml. v roli moderátora přivítal v HUBu specialistu na toto téma: režiséra Ivo Bystřičana. Promítnut byl jeho dokument „Mých posledních 150 000 cigaret“ a jeden z dílů televizního cyklu „Česko na drogách“ nazvaný „Povolení zabíjet“. 

Fotky: Martina Gogolová

Fotogalerie

ČT Déčko natáčelo "Slovácký filmový muzikál" - 2. 5. 2024

Česká televize se objevila v kině Hvězda, aby zde natočila část nového pořadu pro děti pod názvem "Slovácký filmový muzikál". Výsledek bude určitě stát za to... ;-)

Fotky: Petr Janda

Fotogalerie

Výstava k filmu Vězení dějin (instalace) - 29. 4. 2024

Hradiště žije premiérou filmu "Vězení dějin". Výstava na ochozu kina dává divákům možnost zorientovat se v historii budovy věznice.

Fotky: Petr Janda

Fotogalerie

Lesní vrah + delegace: režisér Radim Špaček, scenárista Zdeněk Holý - 26. 4. 2024

Diváci kina Hvězda si mohli užít premiéru minimalistického krimidrama "Lesní vrah" za účasti režiséra Radima Špačka a scenáristy a producenta Zdeňka Holého. Dozvěděli se, jak film vycházející ze skutečných událostí vznikal. Dvojice hostů také vysvětlila mnoho detailů kolem případu Viktora Kalivody, které se ve filmu neobjevily. 

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Anime sobota ve Hvězdě 2 - 20. 4. 2024

Druhá Anime sobota v kině Hvězda přinesla v celostátní předpremiéře novinku „Spy x Family Code: White“! K vidění dále bylo nestárnoucí „Léto s Marnie“ a nově digitalizovaný ikonický kus „Lupin III: The Castle of Cagliostro“. Nechyběly úvody znalce a filmového fandy Dana Krátkého (Animefest, Filmasia). V pokladně běžel prodej knih z komiksového nakladatelství Crew a ve foyer výtvarná dílna na téma anime kultury. 

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Vězení dějin - slavnostní hradišťská premiéra - 12. 4. 2024

Film Vězení dějin režisérů Jana Gogoly ml. a Matěje Hrudičky provází diváky areálem uherskohradišťské věznice a skrze setkání lidí z různých generačních, ideových a sociálních světů propouští dějiny na svobodu. Desítky let uzavřená věznice na diváka dýchne atmosférou politických procesů minulého století, ale její prázdnotu lze zároveň naplnit zkušeností, že dějiny vytváří každý z nás. Film o tom, že minulost může být klíčem ke společné budoucnosti, měl slavnostní hradišťskou premiéru v kině Hvězda v pátek 12. 4. v 18:00.

Fotky: Eva Trojanová, Martina Gogolová, Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Modrý den autismu - 4. 4. 2024

Netradičním způsobem si ve čtvrtek 4. dubna připomněli světový den autismu v uherskohradišťském Kině Hvězda. Základní a Mateřská škola Šafaříkova v Uherském Hradišti tam přichystala řadu aktivit pro žáky z okolních škol, včetně expozice obrazů a fotografií svých žáků, které vznikly ve spolupráci se studenty tamní Střední uměleckoprůmyslové školy (SUPŠ) a se žáky výtvarného oboru z místní ZUŠky.

Fotky: archiv Táňa Slováčková

Fotogalerie

U TeBe v kině 2 - 27. 3. 2024

U TeBe v kině, projekční pásmo krátkometrážních filmů studentů a studentek ateliéru Audiovizuální tvorby z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, se vrátilo do kina Hvězda. Tentokrát nabídlo čtyři úspěšné snímky, které zaujaly diváky a divačky nejen v České republice, ale také v Kanadě nebo v Polsku.

Fotky: Adam Faltus

Fotogalerie

Festival Jeden svět 2024 - 19.–22. 3. 2024

Jeden svět, zaměřující se na palčivá témata současnosti, nabídl od 19. do 22. 3. v kině Hvězda a v HUBu 123 osm pečlivě vybraných filmových projekcí, doplněných o besedy s desítkou hostů. Velkou novinkou budou projekce dvou hraných (fikčních) filmů. Výběr filmů reflektoval zejména rozjitřenou situace ve světě, opět zmítaném krvavými válečnými konflikty, humanitárními krizemi a nárůstem rasismu a xenofobie ve společnosti. Důležitou součástí Jednoho světa jsou desítky školních projekcí, které nabízíme základním a středním školám na Uherskohradišťsku a na Uherskobrodsku.

Fotogalerie

Královský balet: Manon + předtančení žáků ZUŠ - 17. 3. 2024

Stalo se už tradicí, že všechny baletní programy v kině Hvězda obohacují předtančením žáci ZUŠ Uherské Hradiště. Nejinak tomu bylo v  neděli 17. března, kdy sérii programů londýnského baletu rozšířilo skvělé nastudování Manon s předtančením tříd Jarmily Krystoňové a Veroniky Kaštánkové. 

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Strnadovi + host: režisérka Helena Třeštíková + Jan Gogola ml. - 28. 2. 2024

Jan Gogola ml. v roli moderátora tentokrát v rámci cyklu „Film ve středu“ přivítal v HUBu 123  výjimečnou dokumentaristku – paní Helenu Třeštíkovou. Návštěva režisérky ověnčené 25 cenami z filmových festivalů byla spojena s projekcí jejího časosběrného projektu „Strnadovi“.

Fotky: archiv HUB 123

Fotogalerie

Sucho + delegace: režisér Bohdan Sláma, herci Bolek Polívka a Tomas Sean Pšenička - 18. 2. 2024

Diváci kina Hvězda měli znovu skvělou příležitost setkat se osobně se známými tvůrci a herci. Premiéru nové ho filmu Sucho ozdobila delegace ve složení Bohdan Sláma, Bolek Polívka a Tomas Sean Pšenička! Po projekci následovala beseda a autogramiáda.

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Anime sobota - 10. 2. 2024

První z plánovaných Anime víkendů v kině Hvězda přinesl tři skvělé japonské animáky – Cesta do fantazie, Chlapec a volavka a Suzume – a také zajímavý doprovodný program. Všechny filmy představil a uvedl do kontextu filmový znalec a fanoušek Dan Krátký, který je spojený i s festivaly Animefest a Filmasia. Na místě byla k dispozici výtvarná dílna a stánek komiksového nakladatelství Crew.

Fotogalerie

Rozsviť světlo, ať je vidět + hosté: Míra Wanek, Martin Velíšek, Petr Koza - 30. 1. 2024

Do Hvězdy dorazil legendární lídr kapely Už jsme doma Miroslav Wanek, známý výtvarník Martin Velíšek a producent Petr Koza, aby společně uvedli a okomentovali nový film „Rozsviť světlo, ať je vidět“. K vidění byla i malá výstava fotografií z historie kapely. 

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Studentské Ohlédnutí 2023 (vernisáž výstavy) - 10. 1. 2024

Zároveň s výstavou Ohlédnutí byla na Palackého náměstí v Uherském Hradišti k vidění také venkovní výstava Studentské Ohlédnutí, na níž se podíleli žáci tří uherskohradišťských škol - Gymnázia, Střední uměleckoprůmyslové školy a Základní umělecké školy. Vernisáž této výstavy proběhla ve vstupním prostoru Střední uměleckoprůmyslové školy.

Fotky: Marek Malůšek

Fotogalerie

Ohlédnutí (vernisáž výstavy) - 7. 1. 2024

Ohlédnutí 2023 se účastnilo 73 fotografů nebo sdružení, celkem šlo o cca 870 fotografií. Laureátkou za rok 2023 se stala Štěpánka Burešová. Kurátorský tým zaujaly také fotografie Emila Kňazeje, Martina Štechera a Michaely Pištělákové. Kromě samotné expozice Ohlédnutí 2023 byl ve foyer kina vystaven i soubor dronových fotografií laureátky Ohlédnutí 2022 Moniky Sentlové. Součástí výstavy byly rovněž dva vzpomínkové panely věnované bývalé starostce Popovic Jitce Novákové a filmovému historiku Pavlu Taussigovi.

Fotky: Eva Malůšková

Fotogalerie

André Rieu's White Christmas (úvod Marie Kůrová) - 16. 12. 2023

„Král valčíků“ André Rieu potěšil speciálem Bílé Vánoce také diváky kina Hvězda. Čas Vánoc si užili při zpěvu a tanci v uličce a při poslechu nestárnoucích vánočních koled, romantických valčíků a krásných písní z celého světa. Program uvedla obdivovatelka Andrého, paní Marie Kůrová.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Vyšetřovatel + host Vladimír Dzuro (školní projekce) - 8. 12. 2023

Studenti Gymnázia měli možnost setkat se osobně s českým vyšetřovatelem Vladimírem Dzurem, který v roce 1997 dopadl prvního válečného zločince konfliktu v bývalé Jugoslávii, postavil ho před Mezinárodní trestní tribunál a po nejistém přešlapování světového společenství tak uvedl celé „soukolí spravedlnosti" do pohybu. Dzuro byl hostem promítání česko-chorvatského filmu "Vyšetřovatel", který pojednává právě o jeho práci.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Tancuj Matyldo + delegace: Petr Slavík, Nataša Slavíková - 30. 11. 2023

Projekci nového českého filmu „Tancuj Matyldo“ ve Hvězdě ozdobila v den republikové premiéry svou návštěvou partnerská tvůrčí dvojice - režisér Petr Slavík a scenáristka Nataša Slavíková. První veřejná projekce v ČR se setkala s nadprůměrným zájmem diváků.

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Malé oči 2023 (dětský filmový festival) - 24.–26. 11. 2023

10. ročník festivalu dětských a rodinných filmů Malé oči přinesl neopakovatelné zážitky se skvělými filmy a tvůrčími dílničkami (Fotografický ateliér Julea Verna, Dílna 360° animace, Dabingová a ruchová dílna a Malovásek)! K vidění byly aktuální filmové novinky, ale i starší kultovní a nestárnoucí tituly. V neděli ve foyer kina navíc probíhal speciální Hradišťský blešáček hlavně pro malé (ale také pro velké), kde se kupovali, prodávali nebo vyměňovali různé dětské poklady.

Fotky: Josef Korvas, Petr Janda, Jaromír Orel

Fotogalerie

Akvanaut Pavel Gross + hosté: Pavel Gross a režisér Miroslav Náplava - 14. 11. 2023

Do kina Hvězda zavítal potápěč, vynálezce a vizionář Pavel Gross, aby tu společně s režisérem Miroslavem Náplavou uvedl nový dokument „Akvanaut Pavel Gross“.  Gross je živoucím kapitánem Nemo, bez ohledu na věk je stále posedlý hlubinami a bezmezným nadšením pro poznávání nového a neznámého. Po projekci dokumentu proběhla beseda.

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Přišla v noci + delegace: herec Jiří Rendl a koproducent Vít Schmarc - 8. 11. 2023

Mezigenerační soužití je často záležitost velmi složitá. Nový film Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara nazvaný „Přišla v noci“ balancuje na tenké hraně černého humoru a home invasion hororu a rozvíjí situaci, kterou v různých obměnách zažil každý z nás. Premiéru autenticky působího filmu v kině Hvězda navštívila delegace s hercem Janem Reindlem a koproducentem, distributorem a filmovým kritikem Vítem Schmarcem. Silný zážitek vyvolal u diváků mnoho otázek. Diskuze pokračovala nejen po skončení filmu v sále, ale také v nedalekém klubu Mír. 

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Snow Film Fest + host Hynek Adámek - 7. 11. 2023

Další ročník setkání s vynikajícími čerstvými a atraktivními filmy z celého světa, které pohlížejí na zimní dobrodružství v různých formách a s různou mírou adrenalinu, se opět uskutečnil ve Hvězdě. Kromě skvělých filmů se diváci mohli těšit i na zajímavého živého hosta – geografa a redaktora National Geographic Česko Hynka Adámka. 

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Ladislav Zibura - S mámou a tátou do Afriky - 31. 10. 2023

Cestovatel Ladislav Zibura přivezl do kina Hvězda Afriku. Jeho nová cestovatelská projekce téměř vyprodala obě představení v jednom dni.

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Animační neděle: Živé postavičky z plastelíny - 1. 10. 2023

Kino Hvězda nabízí také v novém školním roce pravidelné Animační neděle určené dětem ve věku 7-14 let. V první říjnový den se děti společně s novou česko-izraelskou animátorskou lektorskou dvojící Eliška a Lee Oz (animationoz.cz) ponořily do světa animace plastelíny. 

Fotky: Eliška a Oz Lee

Fotogalerie

Film a architektura - 26. 9.–4. 10. 2023

Sesterské festivaly Film a architektura a Den architektury se letos v Uherském Hradišti rozšířily. Program nabídl spojení nejen mezi filmovým uměním a architekturou, ale také zajímavé debaty a prohlídky objektů. 

Fotky: Pavel Šuranský, Vendula Doubravská 

Fotogalerie

Kecy a politika - 19. 9. 2023

Podcast komentátora Bohumila Pečinky a Petrose Michopulose, muže, který se čtvrtstoletí zabývá marketingem a politikou navštívil kino Hvězda už podruhé a setkal se opět s velkým zájmem diváků.

Fotky: Josef Korvas

Fotogalerie

Brutální vedro + delegace - 14. 9. 2023

Neobvyklé horké léto v neznámém městě na konci světa mohli prožít diváci Hvězdy prostřednictvím nového českého filmu Brutální vedro za účasti režiséra Alberta Hospodářského a představitele hlavní role Vincenta Hospodářského.

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Smrt jako brána - promítání ukázek a beseda s Viliamem Poltikovičem - 12. 9. 2023

Připravovaný film Smrt jako brána mohli diváci Hvězdy ochutnat díky speciálnímu programu, který přinesl promítání ukázek z filmu a besedu s režisérem Viliamem Poltikovičem. 

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Hon za utopií (Promítej i ty) - 2. 9. 2023

Na závěr letošní sezóny projekcí pod širým nebem jsme v atriu promítli Hon za utopií - brutálně upřímný film o pokusu jedné rodiny něco změnit ve stínu klimatické změny. Projekce byla pozvánkou na festival Jeden svět, který Městská kina pořádají každoročně na jaře. Po projekci následovala beseda o vhodných cestách k zmírnění uhlíkové stopy, vyvolávají nebezpečnou změnu klimatu. 

Fotky: Jaromír Orel, Petr Bobek

Fotogalerie

André Rieu 2023 Maastricht Koncert + úvod: Marie Kůrová - 27. 8. 2023

Král valčíků André Rieu pozval své příznivce do kina na hostinu lásky. Jeho nový koncert „Love is All Around“ uvedla dlouholetá obdivovatelka Andrého, paní Marie Kůrová. 

Fotky: Petr Janda

Fotogalerie

Dvě slova jako klíč + delegace - 24. 8. 2023

Volné pokračování diváckého hitu Úsměvy smutných mužů a další spolupráce režiséra Dana Svátka a spisovatele Josefa Formánka se ve Hvězdě dočkalo speciální projekce se čtyřčlennou delegací ve složení: režisér Dan Svátek, kameraman Jakub Šimůnek, herečka Diana Dulínková a hudebník Patrik Kee.

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Nikola Mucha + Kočka a Vanda Kavková - 18. 8. 2023

Slovácká skororodačka Nikola Mucha vystoupila v atriu kina Hvězda se svým afektovaným bubeníkem Kočkou a zahráli největší i nejmenší hity kapely. Půlku Muchy předskočila Vanda Kavková se svým Vývarem naživo. 

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Surf-Skate-Snow Film NIGHT - 22. 7. 2023

Městská kina Uherské Hradiště a spolek Skate pro život připravilli speciální filmovou noc ve znamení boardových filmů v Letním kině Smetanovy sady. Stylovou atmosféru tvořil oblíbený DJ Przema. Před filmy byly promítány fotky zachycené místní skateboardovou komunitou. Následovala projekce tří jedinečných boardových dokumentů – Drifter, Čtyři malé sny a The Art Of Flight. 

Fotky: Petr Bobek

Fotogalerie

Free Fall + Zylwar - 21. 7. 2023

Na živém rockovém dvojkoncertě uprostřed žhavého léta v atriu kina se představili místní Free Fall a brněnští Zylwar. Dvojkoncert v unikátním venkovním prostředí ukázal, že emotivnost a energičnost je oběma kapelám vlastní.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

S vysvědčení do kina - 30. 6. 2023

Tradiční slevová akce se setkala s velkým ohlasem. Ve spolupráci s Akropolis probíhala v den předávání vysvědčení ve foyer kina zároveň výtvarná dílna, malování na tvář a další aktivity. Děti si mohly zdarma rozebrat plakáty s oblíbenými filmovými hrdiny.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Clive Bunker (ex Jethro Tull) - 24. 6. 2023

Kdo nepřišel na koncert originálního bubeníka Jethro Tull Clive Bunkera, prohloupil. Spolu s šikovným kytaristou Riki Massinim a basákem Pep Amato Rainesem předvedl Bunker, že věk není alfa i omega. Dvouhodinovou show bez přestávky odehrál Bunker (76 let) s energií dvacetiletého mladíka. Diváky trojice skvělých hudebníků nadchla!

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Tokyo + David Uher - 16. 6. 2023

Rock, folk i jazz během jednoho večera si užili diváci dalšího koncertu v atriu kina Hvězda s hudebníky ze Zlína. Zahrála multižánrová skupina TOKYO a virtuózní kytarista David Uher. 

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Cena facky Slováckého divadla + hosté - 22. 5. 2023

Cyklus Dějiny v kině uzavřel svou sérii komponovaným programem věnovaným věznici s debatou o ní a projekcí záznamu divadelní hry Cena facky aneb Gottwaldovy boty. Hosty programu byli režisér Břetislav Rychlík, autor literární předlohy Josef Holcman, autor textu Karel Steigerwald, a také zástupci inscenačního týmu kolektivu Slováckého divadla.Nechyběla závěrečná párty po filmu s Horňáckou muzikou Petra Mičky v atriu kina. 

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Venca's group / FreeTom music band - 19. 5. 2023

Pohodu v atriu kina Hvězda odstartovaly skupiny Venca's group a FreeTom music band. Koncert zahájil FreeTom z Veselí nad Moravou s autorskou sadou, v které klidné, baladické skladby střídaly řížnější bluesové kusy. Domácí Venca's Group své příznivce potěšili vybranými hity od  Marsyas, Blue Effect, Nerezu, Luboše Pospíšila, Vladimíra Mišíka a dalších. 

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Královský balet: Popelka - předtančení žáků ZUŠ - 14. 5. 2023

Kino Hvězda připravilo další výživný baletní program. Na pohádkovou Popelku choreografa Fredericka Ashtona naladili diváky svým vystoupením žáci ZUŠ Uherské Hradiště v choreografiích Nucturno, Divoké sny, Černobílý sen a Red code Kláry Mikešové a Kristýny Bystroňové. 

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Okupace + host: herečka Antonie Formanová - 10. 5. 2023

V rámci doprovodného projektu programu Běh pro Paměť národa absolvovali studenti uherskohradišťského gymnázia promítání filmu Okupace (3x Český lev a 4x Cena české filmové kritiky) s následnou besedu s herečkou Antonií Formanovou.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Tři póly - Antarctica - 25. 4. 2023

Fandové cestování a velmi extrémních výkonů mohli navštívit unikátní komponovaný i improvizovaný program, v kterém se na pódiu setkali dva rozdílní virtuosové – polárník a kytarista. Petr Horký jako první Čech došel na tři póly světa – severní pól, jižní pól a pól chladu, tedy nejchladnější obydlené místo na Zemi! Jeho poslední výprava na Antarktidu inspirovala kytarového virtuosa Štěpána Raka ke složení pětivěté svity „Antarctica“. 

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Expediční kamera 2023 - 19. 4. 2023

Kino Hvězda se poprvé stalo hostitelem oblíbeného mezinárodního filmového festivalu cestovatelských a dobrodružných filmů Expediční kamera. Diváci se dozvěděli, jak dopadla nejdelší svatební cesta nebo kolik odvahy potřebujete na dovolenou na Baffinově ostrově. Zažili také neuvěřitelný výstup na nejvyšší horu centrálního Chile na kole, samotku ve švýcarských Alpách nebo pátrání po záhadné, magické bytosti kalanoro na Madagaskaru. Festival osobně uvedl cestovatel David Švejnoha, který stál dlouhé roky za festivalem ve Starém Městě. 

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Flamengo Reunion Session - Kuře v hodinkách - 1. 4. 2023

NaApríla, v sobotu 1. dubna, zahrála v klubu Mír skupina Flamengo Reunion Session, která se opírá o dvojici původních členů Flamenga, Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra „Gumu“ Kulhánka (baskytara), aby oslavila vydání půl století od vydání kultovního alba Kuře v hodinkách. K tomu vydatně dopomohl také Jan Holeček (klávesy Hammond B3, zpěv), Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokály) a Vladimír Boryš Secký (saxofon a flétna, vokály).  

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2023 v Uherském Hradišti - 27. - 30. 3. 2023

Cena bezpečí byla hlavním tématem letošního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. V Uherském Hradišti festival nabídl celkem 8 vybraných filmových projekcí doplněných besedami s hosty. Diváci se setkali  například s režisérkou Soňou G. Lutherovou, s dobrovolníkem humanitární organizace Koridor UA Martinem Binderem, s farmářkou Ivou Novákovou z Horňácké farmy, s Evou Malůškovu z uherskohradišťské Charity, nebo s předsedou spolku Q prostor Zlín Vladimírem Babicou.

Fotogalerie

Kovy řeší dějiny + hosté_Kovy, I. Bystřičan, J. Andrysová - 17. 3. 2023

Youtuber Kovy přijel do Hvězdy řešit dějiny. Zajímá historie mladé lidi? Baví školáky dějepis? Jak důležité je učit ve školách o naší minulosti? A jak to dělat způsobem, který ponese „zdravé ovoce“? Na tyto otázky hledali diváci odpovědi společně s hosty komponovaného pořadu. Nejdříve proběhla od 15:30 v kavárně kina Debata pro aktivní učitele se členy spolku MEMORIA o možnostech a potřebách spojených s minulostí hradišťské věznice. V 16:30 na ni navázala v sále kina projekce dokumentu Kovy řeší dějiny. Hosty byli youtuber a influencer Kovy, Petr Zavadil a Jitka Andrysová z instituce Paměť národa Střední Morava či Štěpán Daněk z a Moravské zemské muzeum. 

Fotky: Dagmar Vacková

Fotogalerie

Jeden svět happening - 16. 3. 2023

Happening pozval na festival Jeden svět koncertem, filmem a workshopem. Na Masarykovo náměstí začal už v 15 hodin koncert místních studentských kapel Who Asked Band a NOISE. Na programu byla také vlastní tvorba festivalových triček. V Cafe Portal pak následovalo promítání filmu o možné AI budoucnosti nazvaný Ahoj, robote! Navíc lákala ochutnávka národních pokrmů, které připravili naše dobrovolnice z Ukrajiny, Afghánistánu a Turecka. Na závěr večera byla připravena hudební improvizace alias jam session.

Fotky: Alžběta Blahová, Jaromír Orel

Fotogalerie

Cestobraní 2023 (celodenní cestovatelský festival) - 25. 2. 2023

Kino Hvězda hostilo už 4. ročník cestovatelského festivalu Cestobraní. Pětice cestovatelů se podělila o své nevšední zážitky, doplněné fotografiemi a videi. Cestobraní se zúčastnily téměř tři stovky návštěvníků, kteří dorazili doslova z celé republiky. Na Cestobraní dorazili lidé nejen z Uherského Hradiště a přilehlých měst a obcí, ale třeba i ze Zlína, Olomouce, Plzně nebo Prahy. Nejvíce dotazů přednášejícím pokládal malý budoucí cestovatel Tobík. Organizátoři, spolek Mysli Jinak, Slovácké léto a Městská kina Uherské Hradiště, byli zájmem příjemně překvapeni. 

Fotky: Anna Kodrlová

Fotogalerie

Debata se členy spolku MEMORIA + Kauza Uherské Hradiště - 23. 2. 2023

Ve čtvrtek 23. 2. se konal další ze série komponovaných pořadů Dějiny v kině. Program zahájila v kavárně kina Debata se členy spolku Memoria o nejnovějším vývoji kolem areálu uherskohradišťské věznice. V sále kina na debatu navázala projekce dokumentu Kauza Uherské Hradiště (2007) a filmu žáků ze ZŠ Štítná nad Vláří s následnou besedou. Hosty programu byli historik Marek Junek, režisérka Kristina Vlachová a učitelka Renata Chromíková. 

Fotky: Josef Korvas

Fotogalerie

Jako voda na čokoládu + předtančení žáků ZUŠ - 5. 2. 2023

Vášnivý balet Jako voda na čokoládu je lahůdkovým novým dílem choreografa Christophera Wheeldona. Balet je inspirován románem Laury Esquivelové – strhující rodinnou ságou o lásce plné překážek. Na začátku programu vystoupili žáci ZUŠ Uherské Hradiště s baletními čísly Korzárky (A. Ch. Adam), Řeky (C. Pugni), Vážky (E. Pandolfi), Never Enough (L. Allred) a S peřinkou (A. Vivaldi). 

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Věčný Jožo aneb Jak jsem potkal hvězdu + host: režisér Jan Gogola ml. - 17. 1. 2023

Netradičný situačný dokuportrét Věčný Jožo vypovídá o komplikovaném osobním vesmíru Joža Ráže – lídra historicky nejpopulárnější „československé“ pop-rockové kapely Elán vznikal 10 let. Hostem premiérové projekce byl režisér filmu Jan Gogola ml. 

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Piargy + host: režisér Ivo Trajkov - 16. 1. 2023

Režisér Ivo Trajkov přijel osobně uvést historické drama Piargy, vzniklé ve slovensko-české koprodukci. Film o lásce, vášni a naději předkládá příběh mladé ženy Juliši (Judit Bárdos), která se provdá za syna nejbohatšího statkáře ve vsi (Daniel Fischer), ale neubrání se násilnickým svodům svého tchána (Attila Mokoš) a nechtěně se ocitne uprostřed drsného milostného trojúhelníku. 

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Studentské Ohlédnutí 2022 - vernisáž - 12. 1. 2023

Ve čtvrtek 12.1. se konala netradiční a neformální vernisáž letošní novinky - Studentského Ohlédnutí, které ve fyzické podobě můžete shlédnout na venkovních panelech Palackého náměstí. Celý zajímavý projekt vznikl pod hlavičkou Městských kin Uherské Hradiště ve spolupráci se Základní uměleckou školou a Střední uměleckoprůmyslovou školou v Uherském Hradišti a současně za výrazné pomoci uherskohradišťské Charity. Výstava probíhá pod záštitou starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy.

Fotky: Martina Gogolová

Fotogalerie

Ohlédnutí 2022 - vernisáž - 8. 1. 2023

V neděli 8. ledna se v kině Hvězda konala vernisáž bilanční výstavy Ohlédnutí 2022. Na úvod vystoupila zpěvačka a herečka Kristýna Daňhelová s klavírním doprovodem Tonyho Marka. Další hudební osvěžení přinesla ukrajinská zpěvačka Ina Žučišina. Laureátkou Ohlédnutí se stala Monika Sentlová za úžasné fotografie pořízené pomocí dronu. V kavárně kina Hvězda byla rovněž zahájena výstava loňského laureáta Martina Cába. Výstavu tradičně doplňují vzpomínkové panely (Josef Abrhám, Antonín Pavelčík, Ladislav Chvalkovský)

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš 

Fotogalerie

Silvestrovské zimní kino a Silvestrovský Malovásek - 31. 12. 2022

Na úplný závěr roku připravila Městská kina tradiční program pro rodiny s dětmi i pro dospělé, který je vždy zcela zdarma. Nejdříve se na Silvestra ve foyer kina rozběhl Silvestrovský Malovásek, který měl na programu oblíbené malování kamínků a výrobu párty čepiček. Následně ozářil paprsek projektoru areál Letního kina ve Smetanových sadech a začalo Silvestrovské zimní kino se svou nezapomenutelnou atmosférou.

Fotky: Radek Seidl, Lucie Patková

Fotogalerie

Louskáček - předtančení žáků ZUŠ - 22. 12. 2022

Tradičně předvánoční, kouzelný klasický balet Louskáček nabídlo kino Hvězda nově v podání londýnského Královského baletu. Na začátku programu vystoupili žáci ZUŠ Uherské Hradiště s baletními čísly Korzárky (A. Ch. Adam), Řeky (C. Pugni), Vážky (E. Pandolfi), Never Enough (L. Allred) a S peřinkou (A. Vivaldi). 

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Jeseníky - království horské divočiny + delegace - 13. 12. 2022

Divokou krásu Jeseníků přivezla delegace filmařů! Celé čtyři roky se tahali s těžkou technikou nepřístupným terénem, aby na kameru zaznamenali jedinečnou atmosféru divoké přírody Jeseníků, a to včetně zvířat, která běžnému turistovi zůstávají utajena pro svou plachost. Dokument osobně uvedli režisér Marián Polák a kameramani Štěpán Mikulka a Petr Šaj, vedoucí Správy CHKO Jeseníky. Diváci na besedě kladli nespočet otázek.  

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Zkouška umění + delegace - 12. 12. 2022

Dramaturg Jan Gogola ml. a režisérka Adéla Komrzý (on-line) společně uvedli svůj nový dokument Zkouška umění. Vtipný a odlehčený observační dokument mapuje talentové zkoušky na pražské Akademii výtvarných umění. Cílem tvůrců bylo přiblížit, jak se v 21. století hledá talent. 

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš 

Fotogalerie

Radůza (koncert) - 8. 12. 2022

Radůza ve Hvězdě zahrála své životní písně. Během své koncertní šňůry se Radůza zastavila také v kině Hvězda, kde divákům představila se svou kapelou průřez dosavadní tvorbou. Zazněly nejen písně z letošního už sedmnáctého alba Nebe je odemčené, ale i písničky z ranných desek. 

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Dreaming Walls: Hotel Chelsea + host: hudební publicista Josef Raulvolf - 5. 12. 2022

Díky podpoře Creative MEDIA Europe jsme uspořádali hippie večer zdarma. Na éru hippies mohli diváci zavzpomínat prostřednictvím filmu Dreaming Walls: Hotel Chelsea, besedy s hudebním publicistou a překladatelem Josefem Raulvolfem, dobových klipů i vystoupení zpěváka a kytaristy Toma Mikulce.

Fotky: Jaromír Orel, Radek Seidl

Fotogalerie

Komentovaná prohlídka výstavy NAPLECH - 14. 11. 2022

Ve foyer kina Hvězda byla v listopadu k vidění výstava velkoformátových smaltovaných obrazů členek výtvarné skupiny NAPLECH. Zájemci o výtvarné umění z řad veřejnosti i škol, kteří se chtěli o vystavených exponátech dozvědět více, mohli zdarma navštívit komentovanou prohlídku výstavy s autorkami Helenou Hlušičkovou a Magdou Jochovou.

Fotky: Jaromír Orel, Martin Pospíšil

Fotogalerie

Malé oči 2022 (dětský filmový festival) - 11. - 13. 11. 2022

9. ročník dětského filmového festivalu Malé oči přinesl skvělé filmy a dílničky s tématikou Překvapivých kamarádství. Kromě předpremiéry vidět pohádkové fantasy Princezna zakletá v čase 2 a dalších super filmů si děti mohly vyzkoušet také čtyři tvořivé dílničky – výtvarnou dílnu Malovásek, Green screen dílnu, herní dílnu a dílnu klasické animace.

Fotky: Josef Korvas, Jaromír Orel

Fotogalerie

Výstava výtvarné skupiny NAPLECH (vernisáž) - 1. 11. 2022

V úterý 1. 11. byla ve foyer kina vernisáží zahájena výstava velkoformátových smaltovaných obrazů členek výtvarné skupiny NAPLECH. Skupinu tvoří celkem šest českých a slovenských profesionálních umělkyň – Helena Hlušičková, Kamila Housová Mizerová, Magda Jochcová, Daniela Kosová, Jana Krejzová a Markéta Škopková. Výstavu doplňují smaltované objekty Vladimíra Kovaříka. O hudební doprovod na vernisáži se postarali Tomáš Staněk na dechové nástroje a Pavel Procházka na klávesy. 

Fotky: Petr Stašek

Fotogalerie

Adam Ondra: Posunout hranice + hosté: režisér Petr Záruba a producentka Alice Tabery - 29. 10. 2022

Jaká je skutečná cena za úspěch? To ukázala premiéra dokumentu „Adam Ondra: Posunout hranice“, která se v kině Hvězda konala za osobní účasti režiséra Petra Záruby a producentky Alice Tabery. Dnes ikonický Adam Ondra začal s lezením ve stejném věku, ve kterém se naučil chodit, a od té doby již nepřestal. Sbírá medaile, rekordy a posouvá hranice toho, co je v lezení ještě možné... Na besedě se diváci dozvěděli mnoho zajímavých detailů z natáčení i o samotném Adamovi. 

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Maraton Pána prstenů - 22. 10. 2022

Svou oddanost jedné z nejikoničtějších filmových sérií prokázaly diváci, kteří se v sobotu 22. 10. od 13 hodin až do nedělní první hodiny ranní zúčastnili maraton trilogie Pán prstenů. Promítány byly totiž úplně nejdelší ze všech dlouhých verzí. V první přestávce navíc běžela soutěž o nejlepší kostým. Moc děkujeme všem za krásnou akci v takřka plném sále kina. Jste skvělí! 

Fotky: Petr Stašek

Fotogalerie

Kecy a politika - 21. 10. 2022

Nekorektní podcast Kecy a politika se poprvé objevil ve Hvězdě. Kecy a politika je podcast komentátora Bohumila Pečinky a Petrose Michopulose, muže, který se čtvrtstoletí zabývá marketingem a politikou. Diváci se díky jejich břitkému homoru dobře bavili, a také si přisadili.

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Civilizace - Dobrá zpráva o konci světa + hosté: Petr Horký a Miroslav Bárta - 18. 10. 2022

Režisér Petr Horký zavítal do Hvězdy uvést svůj nový dokumentární film Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa, mapující proměny velkých civilizací a jejich podobnost s tou naší současnou. Výpravná reality show našeho vlastního kolapsu si, mimo jiné, klade otázku, zda by naše civilizace mohla být první, které nezanikne a změní chod dějin. Archeolog Miroslav Bárta se besedy po projekci zúčastnil on-line.

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Spolu + delegace: režiséři David Laňka, Martin Müller - 11. 10. 2022

Jako příspěvek ke Dnům duševního zdraví nabídlo kino Hvězda premiéru filmu Spolu s delegací dua režisérů David Laňka – Martin Müller. Film Spolu se zabývá tématem života rodiny s handicapovaným dítětem a také otázkou, kdy člověk vlastně přestává žít svůj život a obětuje jej ve jménu služby a pomoci někomu druhému. Po projekci následovala beseda. 

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Dny pro duševní zdraví - 10. 10. 2022

Charita Uherské Hradiště pořádala pro širokou veřejnost od 10. do 12. 10. Charitní dny pro duševní zdraví. Zahájení proběhlo ve foyer kina Hvězda. Na programu byla přednáška "Diagnózou život nekončí" Kateřiny Manclové, peer pracovnice CDZ UH. Vystoupila také skupina KLÁVA na koncertě zpívajících psycholožek. Program v kině pokračoval projekcí filmu Oáza.

Fotky: archiv Charita Uherské Hradiště

Fotogalerie

Grand show time (youtubeři ve Hvězdě) - 9. 10. 2022

Youtuberská Grand Show Time ve Hvězdě byla dávno před jejím konáním vyprodána. Základem programu byla hodinu a půl dlouhá obří show plná zpěvu, tance, improvizace, soutěží – a hlavně oblíbených youtuberů (Tarysa, Natyla, Lukefry, Dejzr, Vitaa, Naty Hrychová, ad.). 

Fotky: Radim Hejda, Czech Social Production

Fotogalerie

Zátopkovi 100: Vzpomínkový večer + charitativní běh - 7. 10. 2022

Hradiště zavzpomínalo na Zátopky. Hudbou, písničkami, povídáním, fotografiemi, osobními vzpomínkami hostů. A nejen zavzpomínalo… Poselství jejich sportovních výkonů uctilo také charitativním během pro širokou veřejnost. 100 symbolických světel běžce doprovodilo na okruhu i kolem místa konání pořadu – ve Slovácké búdě. 

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš, Miroslav Potyka, Pavel Bohun, Martina Gogolová

Fotogalerie

Hvězdný piknik - 16. 9. 2022

Hvězdný piknik ve Smetanových sadech u kina Hvězda opět přinesl zábavné i poučné odpoledne! Pořádající rodinné centrum Akropolis a Městská kina připravila bohatý program pro malé i velké. Připravena byla zábavně-vzdělávací stanoviště plná úkolů a aktivit pro děti. Zpěvák a kytarista Honza Grebík na koncertě představil své nové CD. Po celou dobu akce běžela tradiční výtvarná dílnička Malovásek s veleoblíbeným malováním na kamínky a malováním na tvář. A nechyběla ani filmová projekce. Programem prováděla moderátorka Bára Dojčár Majíčková. 

Fotky: archiv RC Akropolis

Fotogalerie

Jan Žižka + vystoupení Memento Mori - 9. 9. 2022

Kino Hvězda přizvalo na premiéru filmu Jan Žižka šermířskou a divadelní společnost Memento mori. Pro diváky bylo před kinem připraveno nejen vystoupení šermířů. Zároveň si mohli vyzkoušet střelbu z kuše, vyfotit se v dobovém kostýmu nebo si potěžkat středověké zbraně a získat k nim odborný výklad.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

D.U.Bmusic + Nadstandardní zájmový útvar - 19. 8. 2022

Hudební koktejl na kopuli - to byl poslední hudební večer pod širým nebem v atriu kina Hvězda roku 2022. Zahráli na něm hudební barmani D.U.Bmusic z Přerova a bojkovičtí art-rockeři Nadstandardní zájmový útvar. Pršelo nebo poprchalo a bylo nehostinně. Diváky ale nepřízeň počasí neodradila, a tak mohli sklidit žeň hudebních lahůdek. 

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Příměstský animační tábor: promítání vytvořených filmů - 12. 8. 2022

V závěrečný den Příměstkého animačního tábora, který pořádal DDM Šikula, měla v kině Hvězda premiéru trojice filmů, které děti během tábora vytvořily.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Uhol Dopadu + Redy Krýgl (koncert v atriu kina) - 22. 7. 2022

Třetí letošní dvojkoncert v atriu (na kopuli) kina Hvězda patřil hlavně punku. Z Trenčína přijela kapela Uhol Dopadu a ze Zlína dorazili ska-punkoví Ready Krýgl. Obě kapely vytvořili uvolněnou, přátelskou atmosféru a bylo i hodně srandy. Prostě skvělá "přeshraniční" akce! 

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Skate večer s filmem (Letní kino) - 5. 7. 2022

Specialitou programu Letního kina ve Smetanových sadech byl „Skate večer s filmem“. Nabídl sestřih skate videí z lokální produkce a skate film naslepo, pojednávající o počátcích skateboardingu v Kalifornii. Před samotnou projekcí běžela navíc rozehřívačka s DJs.

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

S vysvědčením do kina - 30. 6. 2022

Kino Hvězda připravilo v den předávání vysvědčení pro všechny školáky dárek v podobě projekce animáku zdarma a slev na další dva. Pro děti byly foyeru kina budou po celý den nachystány zdarma k rozebrání filmové plakáty oblíbených hrdinů a další upomínkové předměty.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Dino Party! - 25. 6. 2022

Na sobotu 25. 6. Městská kina připravila zábavnou tématickou akci pro děti s rodinami pod názvem "Dino Party!" Před projekcí filmu Jurský svět, jsme si v Letním kině Smetanovy sady vytvoříli tu pravou pravěkou atmosféru. Vyráběli se masky dinosauřů a dinosauří kosti. Zároveň probíhali soutěžní hry - vodní slalom, vodní pistole a sušenky na niti. Nejšikovnější děti získaly volňásky k návštěvě Aquaparku. Druhohorní kulisy flóry a fauny pro akci vytvořil tým studentek Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště pod vedením Mgr. Martina Dvořáka. 

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš, Jaromír Orel (LK)

Fotogalerie

TheCoffees + DBLV - koncert v atriu kina - 24. 6. 2022

Na druhém letošním dvojkoncertu v atriu (na kopuli) kina Hvězda zahráli uherskohradiští TheCoffees a pražské duo DBLV. Počasí vyšlo, a tak si diváci mohli naplno užít zasněný a občas i taneční pop TheCoffees i živelné vystoupení DBLV s nezapomenutelnými texty. 

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Malířka a zloděj + on-line debata s Barborou Kysilkovou - 23. 6. 2022

Mladá česká umělkyně Barbora Kysilková žijící v Oslu je hlavní představitelkou neobvyklého dokumentu Malířka a Zloděj. O své zkušenosti s prací umělce se podělila on-line se studenty Umprum v rámci školní projekce.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Párty Hárder: Summer Massacre + delegace: Marty Pohl, Marek Brožek - 22. 6. 2022

S velkým zájmem se setkala předpremiéra komedie Párty Hárder, kterou navštívili režisér a scénárista Marty Pohl (alias Řezník) a kameraman Marek Brožek. Diváci kladli spousty otázek a užili si také autogramiádu ve foyer kina.

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže Píšu povídky, píšu básně a Ex-libris - 13. 6. 2022

V pondělí 13. června proběhlo v Kině Hvězda vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže Píšu povídky, píšu básně... a Ex-libris 2022, tentokrát na téma Aby ze světa nevymizela radost. A radost to byla veliká! Zcela zaplněné kino Hvězda tleskalo oceněným a odměnou všem pak bylo promítání animovaného filmu Fany a pes.

Foto: archiv Knihovny BBB

Fotogalerie

Street art – vandalismus nebo umění? - vernisáž výstavy ZUŠ Slovácko - 9. 6. 2022

„Street art – vandalismus nebo umění?" Přesně tento fenomén, který je mezi mladými lidmi velmi populární, se snažili zachytit žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Slovácko v Uherském Hradišti. Na výstavě v kině Hvězda můžete zhlédnout jejich díla inspirovaná světovým i místním street artem, stejně jako fotografie, které vznikly na workshopech a školních akcích. Výsledek jejich snažení byl ve vestibulu kina Hvězda zveřejněn ve čtvrtek 9. 6. od 16 hodin, kdy byla výstava zahájena vernisáží.

Fotky: Iva Kučerová

Fotogalerie

Josef Abrhám in Memoriam - 2. 6. 2022

Naše kino se okamžitě po zprávě o úmrtí kunovického rodáka Josefa Abrháma rozhodlo vzpomenout na jeho herecké umění uvedením několika filmů, v nichž účinkoval. Ve čtvrtek 2. června byly uvedeny dva celovečerní (Dokonalý muž, dokonalá žen a Svatební cesta do Jiljí) a dva kratší snímky. Projekci uvedl osobní vzpomínkou dramaturg a pedagog Jan Gogola. 

Fotky: Iva Mitáčková

Fotogalerie

Reggay (reggae) + Skamafutra (alternative-ska) - 27. 5. 2022

Letní sezónu v atriu kina Hvězda odstartoval koncert zlínské reggae kapely Reggay a strážnických multižánrových Skamafutra. Dešťové přeháňky neodradily hudebníky ani diváky, takže reggae-ska party byla v mikinách, ale pozitivní vibrace zamračené počasí neodvanulo.  

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Černobyl na kolečkách + host: producent a aktér Petr Hirsch a Jan Dušek - 17. 5. 2022

Do kina Hvězda zavítali hlavní protagonisté novinkového dokumentu Černobyl na kolečkách Petr Hirsch a Jan Dušek. Dokument, jehož cílem je ukázat, že život na vozíku nekončí, sleduje čtrnáctičlennou expedici Černobylem, Kyjevem a Karpatami s cílem pokořit nejvyšší horu Ukrajiny Hoverlu. Část zisku bude věnována na pomoc Ukrajině a Domovu sv. Josefa v Žirči, jedinému zařízení s komplexní péčí o pacienty s roztroušenou sklerózou v ČR.

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Výchovný koncert ZUŠ - 26. 4. 2022

V dopoledních hodinách se v sále kina konal ve dvou vlnách výchovný koncert uherskohradišťké ZUŠ.

Fotky: Martina Gogolová

Fotogalerie

Cestobraní 2022 (cestovatelský festival) - 23. 4. 2022

Uherské Hradiště je město plné kulturních akcí, cestovatelský festival však na jeho mapě chybí. To se rozhodli změnit organizátoři festivalu Cestobraní, spolek Mysli Jinak, Městská kina Uherské Hradiště a festival Slovácké léto. Uplynulou sobotu nabídli bohatý program téměř sto padesáti návštěvníkům. O svých zážitcích vyprávěla pětice výjimečných cestovatelských osobností: Jiří Eibensteiner, Alena Žákovská, Pavel Neoral, Petra Jelénková a Tomáš Pukšic. Kino Hvězda ožilo nejen přednáškami, ale i čajovými rituály nebo chill out zónou na kupoli kina.

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Cestovatel Petr Horký vzpomíná na M. Zikmunda + Století Miroslava Zikmunda - 20. 4. 2022

Ve středu 20. 4. proběhla projekce filmu Století Miroslav Zikmunda spojená s živou besedou s režisérem, cestovatelem a spisovatelem Petrem Horkým. V kině Hvězda zavzpomínal na chvíle prožité s Miroslavem Zikmundem, a to nejen při práci na filmu Století Miroslava Zikmunda. Horký, mimo jiné, došel na severní i jižní pól, přešel na lyžích Grónsko a potápěl se k Tygřím žralokům bez jakékoliv bariéry.

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Velikonoce v umění + úvod: Mgr. Martin Dvořák (UMPRUM) - 14. 4. 2022

Letošní Velikonoce mohli s námi diváci oslavit také prostřednictvím snímku Velikonoce v umění, jenž se soustředil na největší příběh, který byl kdy malován. Film o jedné z nejvýznamnějších událostí historie – smrti a vzkříšení Ježíše v uměleckých dílech všech dob z galerií po celém světě uvedl historik umění Mgr. Martin Dvořák. 

Fotky: Dan Batonožek

Fotogalerie

Irena Vaďurová: (Ná)hodně (fotografie) - vernisáž výstavy - 1. 4. 2022

Foyer kina Hvězda hostil vernisáž výstavy Ireny Vaďurové. Ta (ná)hodně zaznamenává obyčejné situace, jejichž bezprostřední krásu v každodenní hře o čas jednoduše přehlížíme. Vaďurová vystudovala SUPŠ Uherské Hradiště – obor užitá fotografie, ale nikdy se focení nevěnovala komerčně, je to její koníček. (Ná)hodně je její první veřejná výstava fotografií.

Fotky: Radek Seidl

Fotogalerie

Světový den porozumění autismu - 31. 3. 2022

Ve čtvrtek 31. března se v kině Hvězda konal program ke Světovému dni porozumění autismu, pořádaný ZŠ a MŠ Uherské Hradiště, Šafaříkova. Žáci plnili spoustu zajímavých a poučných úkolů, které jim měly přiblížit, s čím se musí lidé s autismem potýkat. Na závěr byl promítnut film natočený podle skutečné události, který pojednával o životě vyjímečné matky a jejich sedmi dětech.

Fotky: archiv ZŠ a MŠ Uherské Hradiště, Šafaříkova

Fotogalerie

Jeden svět 2022: Hlasy pro prezidenta + Martin Kohout, Jakub Wagner, Jan Gogola ml. - 25. 3. 2022

Festival Jeden svět přinesl také projekci dokumentu nazvaného Hlasy pro prezidenta aneb Pokus o kontrarevoluci, nabízející zajímavý historický exkurz do české politické scény. Diváci se na besedě setkali s režisérem Martinem Kohoutem, kameramanem Jakubem Wagnerem a dramaturgem Janem Gogolou ml. 

Fotky: Vendula Doubravská

Fotogalerie

Jeden svět 2022: Zatracená práce + Vojtěch Boháč (veřejná projekce) - 24. 3. 2022

Nezávislého novináře Vojtěcha Boháče zásobovaly dotazy ohledně aktuální situace na Ukrajině a předpokladů dalšího vývoje také diváci veřejné projekce filmu Zatracená práce. 

Fotky: Vendula Doubravská

Fotogalerie

Jeden svět 2022: Platón z Belfastu + Jiří Eibensteiner - 24. 3. 2022

Progresivním přístupem proti násili na školách se zabýval dokument Platón z Belfastu. Hostem besedy byl pedagog Jiří Eibensteiner.

Fotky: Zuzana Suchánková

Fotogalerie

Jeden svět 2022: Jednosvětová Jazyková kavárna a Zahradnický SWAP na živo - 24. 3. 2022

V Jednosvětové Jazykové kavárně měli lidé možnost zdokonalit si svou angličtinu díky konverzaci s lidmi ze zahraničí a díky Zahradnickému SWAPu zase získat nářadí a semínka pro svou zahrádku.

Fotky: Vendula Doubravská 

Fotogalerie

Jeden svět 2022: Zatracená práce + host: Vojtěch Boháč (školní projekce) - 24. 3. 2022

Smutné osudy nezávislé ruské televizní stanice a zároveň i nesvobodné směřování Ruska přiblížil ve čtvrtek  snímek Zatracená práce. Čerstvé informace o stavu na Ukrajině přivezl novinář Vojtěch Boháč (Voxpot), jenž se na Ukrajinu v době jejího napadení Ruskem vypravil. Ještě před večerním programem pro veřejnost byl hostem dvou besed po projekcích pro ZŠ Za Alejí, OA a SUPŠ.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2022: Komu patří moje vesnice + Jakub Grós - 23. 3. 2022

Jak si místní obyvatelé mohou uchránit bohatství krajiny před dravým podnikatelem aktivismem a vstupem do lokální politiky ukázal v HUBu 123 německý dokument Komu patří moje vesnice? Hostem besedy byl Jakub Grós z iniciativy Čisté Hradiště. 

Fotky: Vendula Doubravská

Fotogalerie

Jeden svět 2022: Soudci pod tlakem + hosté: Helena Bončková, Patrik Eichler - 22. 3. 2022

Program festivalu Jeden svět pro veřejnost byl slavnostně zahájen v úterý 22. 3. v kině Hvězda. Výpověď filmu Soudci pod tlakem doplnili dva zasvěcení odborníci - asistentka soudce Nejvyššího správního soudu Helena Bončková a politolog a novinář Patrik Eichler.

Foto: Petr Janda, Jaromír Orel

Fotogalerie

Labutí jezero + vystoupení ZUŠ - 20. 3. 2022

Populární série baletních programů v kině Hvězda pokračovala klasickým Labutím jezerem, nesmrtelným symbolem Bolšoj baletu a ruské baletní tradice. Před začátkem zatančily žákyně ZUŠ Uherské Hradiště – obor balet. 

Fotky: archiv ZUŠ, Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Animační neděle: Tvoje detektivka - 20. 3. 2022

Na Animační neděli v Dětském filmovém ateliéru kina Hvězda si děti vytvořily vlastní detektivku. V průběhu dílny animace se seznámily s technikou ploškové a papírkové animace.

Fotky: Petr Janda

Fotogalerie

Jeden svět 2022: Zatracená práce + Markéta Kutilová (školní pro SŠ Služeb s.r.o.) - 18. 3. 2022

Dokument o ztrátě svobody slova v Rusku zahájil školní projekce letošního festivalu Jeden svět 2022 v Uherském Hradišti. Hostkou on-line besedy byla nezávislá novinářka Markéta Kutilová.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Tibet a Čína: Nechat strach za sebou, Kauza Tibet + host: Zuzana Ondomišiová - 10. 3. 2022

Jak se za 14 let změnila země, kde vedoucí síla slibovala uvolnění restrikcí a liberalizaci společnosti? To mohli diváci zjistit v Cafe Portal díky projekci filmu „Nechat strach za sebou“ tibetského režiséra Dhondup Wangchena (film byl „oceněný“ šesti lety vězení). O současné situaci v Tibetu i exilu hovořila Zuzana Ondomišiová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Potala.

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Věznice (nejen) ve filmu III - 24. 2. 2022

Program, který se koná v kině Hvězda ve čtvrtek 24. února zahájila společná beseda pod názvem „Co se děje kolem bývalé věznice?“ v kavárně kina. Na ni navázala projekce filmu Klíček z roku 2009 v sále kina Hvězda. Po projekci následovala beseda s hercem Tomášem Šulajem, on-line byl připojen producent Pavel Paleček. 

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Zpráva o záchraně mrtvého + hosté: režisér Václav Kadrnka ad. - 18. 2. 2022

Kino Hvězda nabídlo divákům o celých 6 dnů před oficiální premiérou projekci nového českého filmu Zpráva o záchraně mrtvého. Na předpremiéru dorazili také režisér, scenárista a rodák ze Zlína Václav Kadrnka a kameraman Raphaël O'Byrne, dramaturg Jan Gogola ml. a herečka Anna Pospíchalová.

Foto: Jaromír Orel  

Fotogalerie

Jednotka intenzivního života + debata a hosté - 17. 2. 2022

Kino Hvězda hostilo projekci filmu Jednotka intenzivního života, který nedávno získal Cenu české filmové kritiky a byl nominován na Českého lva v kategorii dokumentů. Jeho výpověď doplnila beseda s hosty nejpovolanějšími – režisérkou Adélou Komrzý a lékařkou Kateřinou Rusinovou. Za Uherskohradišťskou nemocnici se zúčastnili MUDr. Jan Uhýrek, vedoucí lékař paliativního týmu a sestry z paliativního týmu. 

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Ohlédnutí 2021 (vernisáž výstavy) - 13. 2. 2022

Čerstvým laureátem se stal Martin Cáb za sérii pohledů na sběratele raket pana Čumbu (a ne ledasjakých). Uznání si letos odnesli Štěpánka Burešová, Stanislav Navrátil a Štěpán Šupka. Výstava bude ve foyer kina Hvězda k vidění do 30. 3. 2022.

fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Animační neděle: Proměna - 30. 1. 2022

Během tříhodinové dílny animace měly děti příležitost vytvořit si a rozpohybovat vlastní plastelínovou postavičku. Dílny animace jsou vedeny zkušenou lektorkou Martinou Chaloupkovou z brněnského Studia Scala. 

Fotky: Petr Janda

Fotogalerie

PeckaFilm 12: vyhlášení vítězů a vernisáž výstavy - 28. 1. 2022

Vyhlášení vítězů a vernisáž 12. kola dětské kreativní soutěže PeckaFilm bylo přeloženo ze 7. ledna na pátek 28. ledna od 15:30. Galerie všech prací dětí z Uherskohradišťska a okolí za celou historii soutěže PeckaFilm najdete na webu peckafilm.uh.cz.

Fotky: Lucie Patková

Fotogalerie

Případ Světlana (seminář) + Věznice (nejen) ve filmu - 27. 1. 2022

Kino Hvězda hostilo druhý podvečer věnovaný uherskohradišťské věznici. Komponovaný program přinesl od 17:30 projekci filmu Jen o rodinných záležitostech režiséra Jiřího Svobody i s následnou debatou po filmu. Před filmem proběhla od 16 hodin ve foyer kina neformální beseda nazvaná Co se děje kolem bývalé věznice? s podtitulem Jak se v roce '89 točilo ve věznici? Ve foyer kina Hvězda je navíc až do 9. 2. k vidění výstava Světlana: Příběhy třetího odboje, k níž se konal celodenní seminář pro pedagogy.

Fotky: Petr Janda, Josef Korvas, Jaromír Orel, Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Drahokamy (Bolšoj balet živě) + vystoupení ZUŠ - 23. 1. 2022

Hvězda nabídla další ze série baletních programů. Díky přímému satelitnímu přenosu z moskevského Bolšoj baletu byly k vidění skvělé Drahokamy. Baletní program zahájilo předtančení žákyň ZUŠ Uherské Hradiště s rozličnými ukázkami. 

Fotky: archiv ZUŠ

Fotogalerie

Silvestrovské zimní kino a Malovásek - 31. 12. 2021

Po loňské vynucené pauze se v poslední den v roce uskutečnil v kině Hvězda a ve Smetanových sadech  tradiční Silvestrovské zimní kino a Malovásek. Nejdříve se ve foyer kina rozběhne Malovásek, který měl na programu oblíbené malování kamínků. O hodinu později ozářil paprsek projektoru areál Letního kina ve Smetanových sadech a začalo Silvestrovské zimní kino se svou nezapomenutelnou atmosférou. 

Fotky: Petr Janda

Fotogalerie

Louskáček - vystoupení ZUŠ - 12. 12. 2021

Také letos nabídlo kino Hvězda rozkošné vánoční představení pro celou rodinu, pohádku o holčičce Marušce a jejím kouzelném vánočním dárku. Nechybělo již neodmyslitelné, pestré předtančení žákyň ZUŠ Uherské Hradiště, pobočky Staré Město.

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Nebe: projekce a beseda s novinářem Tomášem Etzlerem - 8. 12. 2021

Původní společenské nebo lidskoprávní dokumenty o Číně jsou u nás, ale i ve světě nesmírně vzácné. To napravuje celovečerní dokumentární film novináře Tomáše Etzlera nazvaný Nebe. Tomáš Etzler ve Hvězdě film osobně uvedl a po projekci odpovídal na nespočet otázek diváků.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

PC herní koutek s Amanita design + Kouzelnická dílna animace - 4. 12. 2021

Během dětského filmového festivalu Malé oči se konaly také dvě zajímavé dílny. Děti mohly navštívit PC herní koutek s Amanita design a zahrát si například novinku Creak nebo se naučit se animaci v Kouzelnické animační dílně.

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Svědectví + beseda s tvůrci filmu - 25. 11. 2021

Nový český dokument Svědectví z prostředí živočišné výroby v České republice odhaluje bez příkras a pozlátek to, co mělo běžnému konzumentovi zůstat skryto za líbivými slogany a úhlednými balíčky. Výsledek tohoto nekomerčního projektu, který je založen na tři roky trvajícím sběru materiálů a investigativní činnosti, uvedli v uherskohradišťském HUBu 123 jeho tvůrci. Často horrové záběry přivedly mnohé divačky k slzám. O kruté realitě chovů zvířat se po skončení projekce vedla beseda.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Veliká příležitost + beseda - 25. 11. 2021

Na besedu o osudech věznice navázala ve čtvrtek 25. 11. projekce filmu Veliká příležitost s následnou besedou. Tento agitační film z roku 1949 prezentuje téma budování dodnes nedostavěné tzv. Baťovy železnice, která měla přes Zlín propojit Moravu se Slovenskem. Film má za ideologickou fazónou zřejmé dokumentační hodnoty. V některých scénách jsou k vidění též uherskohradišťské lokace včetně místní věznice. Beseda se zabývala proměnami perspektiv vnímání baťovského odkazu. 

Fotky: Martin Pospíšil

Fotogalerie

Co se děje kolem bývalé věznice? - 25. 11. 2021

Ve čtvrtek 25. 11. se konal v kině Hvězda první z komponovaných programů na téma „Věznice Uherské Hradiště (nejen) ve filmu“. Již v 16 hodin začalo ve foyer kina neformální setkání nazvané „Co se děje kolem bývalé věznice?“. Formou společné besedy představili zástupci a spolupracovníci spolku Memoria – Iniciativy za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti své současné aktivity. Mezi ty nejvýraznější nyní patří natáčení filmu Vězení dějin (režie Jan Gogola ml. a Matěj Hrudička) a vznik imersivní expozice Za zdí (ve spolupráci s organizací Historia Futurae). Prostor bude i pro informace z postupu rekonstrukce areálu a usilování o Národní památník obětí totalitních režimů.

Fotky: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Šťastny ať jsou všechny bytosti + režisér Viliam Poltikovič - 18. 11. 2021

Manželé Míla Tomášová a Eduard Tomáš přispěli svými knihami, přednáškami a osobními setkáními nezastupitelně k rozvoji nenáboženské spirituality v ČR i v bývalém Československu. Nový film režiséra Viliama Poltikoviče nazvaný Šťastny ať jsou všechny bytosti  zachycuje působení manželů Tomášových od 2. poloviny 90. let až do konce. Premiéra v kině Hvězda proběhla za osobní účasti režiséra. 

Fotky: Kristýna Trlidová

Fotogalerie

Světlana (vernisáž výstavy) - 17. 11. 2021

Jeden z nejdůležitějších příběhů protikomunistické rezistence přiblíží rozsáhlá výstava Případ Světlana. Proměny obrazu třetího odboje, která byla zahájena symbolicky 17. listopadu ve foyer kina Hvězda v Uherské Hradišti. Výstava je k vidění až do 9. února 2022.

Fotky: Jan Pášma

Fotogalerie

Každá minuta života + beseda Jak rozvíjet naše děti - 9. 11. 2021

Děláme pro své děti dost? Nebo pro ně děláme až moc? Tyto a další otázky klade dokumentární film Eriky Hníkové Každá minuta života. Po promítání filmu následovala beseda s hosty, kteří mají k tématu co říct: Pavel Zacha – zakladatel Kamevédy, Michal Hanuliak – otec Miška, hlavního protagonisty filmu Každá minuta života, Jana Komrsková – bývalá olympionička, gymnastka, dnes trenérka dětí, Jiří Zerzáň – bývalý reprezentační trenér žen házené. Moderoval David Vacke.

Fotky: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Spartakus (Bolšoj balet živě) + vystoupení ZUŠ - 7. 11. 2021

Kino Hvězda uvedlo jako další titul programu Umění na plátně v přímém satelitním přenosu z moskevského Bolšoj baletu oblíbeného Spartaka. Baletní program tradičně zahájilo vystoupení žákyň ZUŠ Uherské Hradiště, pobočky Staré Město.

Fotky: Julie Kročová

Fotogalerie

Ladislav Zibura: Prázdniny v Česku - 4. 11. 2021

Prázdninová jízda známého cestovatele Ladislava Zibury ve Hvězdě se těšila velmi dobré návštěvnosti. Nemalý zájem byl o autogramy. Ladislav ukázal, že nejen za hranicemi naší vlasti, se skrývá mnoho krás a zajímavostí.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Kurz manželské touhy + host: režisér Radek Bajgar - 23. 10. 2021

Diváci kina Hvězda měli možnost vidět nový český film Kurz manželské touhy celých 5 dnů před oficiální premiérou. Předpremiéru navštívil režisér Radek Bajgar, aby film nabitý hvězdami ve Hvězdě osobně uvedl.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

UMPRUM UH: DOMA V UH 2021 (vernisáž) - 21. 10. 2021

Výstava představila odborné i laické veřejnosti práce žáků Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Jádro kolekce tvořily realizace vzniklé ve spolupráci s ambasádou Spojených států amerických v Praze a nejlepší maturitní práce ročníku 2020/2021. Vernisáž výstavy proběhla ve čtvrtek 21. 10.

Fotogalerie

Manželství + host: režisérka Kateřina Hager - 27. 9. 2021

V nedávno otevřeném coworkingovém centru HUB 123 v Uherském Hradišti přivítali režisérku Kateřinu Hager, které zde uvedla svůj čerstvý dokumentární film Manželství, který ukazuje dramatický boj za naplnění jednoho skutečně výjimečného manželství. Akce se konala ve spolupráci s Městskými kiny.

Fotky: archiv HUB 123

Fotogalerie

Ladislav Špaček: O etiketě vesele i vážně - 24. 9. 2021

Naše společenské vystupování je nejlepší reprezentací naší osobnosti, ale i firmy nebo úřadu, vytváří lepší podmínky pro úspěšná jednání a vzbuzuje důvěru našeho okolí. Toto si uvědomili také diváci pořadu Ladislava Špačka v sále kina Hvězda. Zájem byl velký!

Fotky: Petr Stašek

Fotogalerie

Hvězdný piknik - 17. 9. 2021

V okolí kina Hvězda odstartoval v páteční odpoledne bohatý program pro děti a rodiny. Připravena byla zábavně-vzdělávací stanoviště plná úkolů, kytara a zpívaní se Zdendou Vilímkem, skákací hrad, projekce filmu Mazel a tajemství lesa (v sále kina), výtvarné dílny Malovásek s enviromentální tématikou a filmový kvíz. Programem bude provádět moderátorka Bára Dojčár Majíčková. Akci pořádala Městská kina a rodinné centrum Akropolis.

Fotky 1-22: archiv Akropolis; 23-29: Radek Seidl

Fotogalerie

Lost Czech Man: Hedvábná stezka - 8. 9. 2021

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo zabalit si malý batoh a vydat se po stopách dávných karavan, které putovaly po stovky let z Evropy do Číny? Cestovatel Martin Půlpán, vystupující pod pseudonymem Lost Czech Man, se na takovou cestu vydal a diváky v sále kina Hvězda provedl Hedvábnou stezkou.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Zátopek + režisér David Ondříček, producent Kryštof Mucha - 7. 9. 2021

Kino Hvězda se dočkalo slavnostního uvedení filmu Zátopek za účasti delegace tvůrců. Slavnostního uvedení snímku se konalo za účasti režiséra Davida Ondříčka a producenta a současně výkonného ředitele MFF Karlovy Vary Kryštofa Muchy. Před projekcí se mohli diváci setkat s oběma hosty na neformální autogramiádě v prostorech foyer kina.

Fotky: Jaromír Orel

Fotogalerie

Outdoor Vibes 21 - 20. 8. 2021

V atriu kina Hvězda vystoupila trojice DJs ze Zlínska a předvedla svůj taneční nářez převážně ve stylu house. Páteční večer s hudbou, tancem a světly byl super akcí na závěr sezóny hudebních pořadů v atriu.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Fata Morgána + Volání divočiny - 30. 7. 2021

Bohatý hudební večer plný převzatých i vlastních písní přinesl dvojkoncert hradišťských skupin Fata Morgána a Volání divočiny v atriu kina Hvězda. Diváci si užívali klasické a známé české hity, ale i úplné novinky, které vznikly v uherskohradišťských luzích a hájích. 

Fotky: Petr Janda

Fotogalerie

Hrozně (koncert) - 16. 7. 2021

Brněnská alternativní skupina Hrozně předvedla, jak zní jejich "Ticho" v atriu kina Hvězda. Zkušení muzikanti svou osobitou poetikou uchvátili diváky.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Letní digi kemp - 16. 7. 2021

Účastníci Letního digi kempu navštívili kino Hvězda. Po prohlídce zázemí kina a ukázkách techniky viděli mladí animátoři výsledky své práce na velkém plátně.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Vinnetou + Lukostřelnice - 2. 7. 2021

Na červenec připravila Městská kina několik speciálních akcí v kině Hvězda a okolí. V pátek 2. 7. se otevřela v prostorách Letního kina Smetanovy sady velká lukostřelnice. Pod odborným dohledem oddílu Lukostřelba Zlín si děti i dospělí zdarma vyzkoušeli střelbu na terče, podobně jako to dělali indiáni. Vyráběly se také indiánské čelenky a hrálo na bubny. Indiány v akci viděli diváci letního kina v navazující projekci památného westernu Vinnetou z archivního 35mm filmového pásu.

Fotky: Jaromír Orel, Lucie Patková

Fotogalerie

Boom Party (Dětský večer s Hvězdou, Šikulou a Akropolis) - 25. 6. 2021

Pár dní před začátkem prázdnin odstartoval zábavný večer pro děti a rodiny, který připravila Městská kina, DDM Šikula a RC Akropolis. Na Boom party doplnila hudební a taneční vystoupení dětí hledačka v parku, výtvarné dílny, filmový kvíz o ceny, a také dvě projekce dětských filmů. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Absolventi 2021 (vernisáž výstavy ZUŠ) - 22. 6. 2021

Výstava absolventských prací představila kolekci tvorby žáků výtvarného oboru uherskohradišťské ZUŠky. Vernisáž výstavy proběhla v úterý 22. června ve foyer Kina Hvězda. Na slavnostním zahájení vystoupili žáci hudebního oboru, konkrétně akordeonové duo ze třídy Jitky Slivečkové. 

Foto: Radek Seidl

Fotogalerie

V síti + online Tereza Těžká (školní představení) - 21. 6. 2021

Pro školní představení jsme připravili speciání projekci filmu V síti, jehož hlavním hostem byla jedna z protagonistek, herečka Tereza Těžká. Diskuze s ní proběhla prostřednictvím Scype.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Free Fall + Nowhow (koncert) - 18. 6. 2021

Jeden z prvních živých koncertů po velké koronové odmlce se odehrál v pátek 18. června v atriu kina Hvězda. Na společném koncertě zahráli Free Fall a Nohow – rockové kapely ze Slovácka, kterým se už ale dávno podařilo podívat se mnohem dál.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Tichý společník + hosté: režisér Pavel Göbl, kameraman Jan Horáček ad. - 9. 6. 2021

Velká premiéra slováckého filmu Tichý společník téměř zaplnila povolenou polovinu kapacitu sálu. Diváky čekalo uvítání uvítání občerstvením na terase kina. V sále zahrála hudební skupina Narychlo a poté režisér Pavel Göbl a kameraman Jan Horáček uvedli svůj film. Na pódiu se objevila také spousta dalších hostů - herců i neherců. Po projekci následovala beseda a volná zábava před kinem.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Bábovky + host: režisér Rudolf Havlík - 4. 6. 2021

Páteční podvečer ozdobila projekce úspěšné komedie Bábovky za účasti režiséra Rudolfa Havlíka. Pan režisér hovořil nejen o tom, jak tento film vznikal. Zabrousil i do budoucnosti a představil divákům také svůj nový film Minuta věčnosti, který půjde do kin v září.

Foto: Martin Pospíšil, Jaromír Orel

Fotogalerie

Zákon lásky + hostka: režisérka Barbora Chalupová - 29. 5. 2021

Dokumentární tragikomedie Barbory Chalupové (autorky dokumentu V síti) o snaze prosadit stejnopohlavní manželství ukončila regionální program přehlídky Jeden svět v Uherském Hradišti. Paní režisérka původně přislíbila svůj nejnovější počin "pokřtít" v Hradišti osobně , avšak pro její aktuální časové zaneprázdnění se tak stalo v rámci on-line besedy.

Foto: Vendula Doubravská, Alžběta Bláhová 

Fotogalerie

Čhadar, cesta po řece + hosté: Jiří Eibensteiner, Jana Drobná - 28. 5. 2021

V pátečním letním kině jsme se prostřednictvím snímku Čhadar: cesta po řece podívali do srdce Himalájí a do jeho (zatím) neuvěřitelně čisté a krásné přírody. Globální oteplování a technologický vývoj však mění život místních lidí velmi rychle... O svých zážitcích z cestování po těchto a podobných končinách vyprávěli hosté Jiří Eibensteiner a Jana Drobná.

Foto: Jaromír Orel, Petr Bobek

Fotogalerie

Imádovo dětství + hostka: Markéta Kunetová (psycholožka) - 27. 5. 2021

Ve čtvrtek 27. 5. jsme pro diváky připravili první projekci Letního kina ve Smetanových sadech, která byla zároveň zcela první projekcí letního kina ve Zlínském kraji. Věnována byla festivalu Jeden svět a silnému dokumentu Imádovo dětství. Hostkou programu byla psycholožka Markéta Kunetová.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

(Před)Výstava 100+1 skautingu v Uherském Hradišti - 24. 4. 2021

V sobotu 24. 4. zahájila expozici na budově kina Hvězda výstava s názvem (Před)Výstava 100+1 rok skautingu v Uherském Hradišti a byla zde k vidění do konce května. Na podzim je v plánu již klasická výstava, která bude na tuto (Před)Výstavu navazovat.

Foto 1-7: Petr Janda; 8-10: archiv skautského střediska Psohlavci

Fotogalerie

Revize krytu civilní obrany - 10. 3. 2021

Ve středu 10. 3. 2021 proběhla velká pětiletá revize krytu civilní obrany v budově kina Hvězda Uherské Hradiště. Více než půl století stará technika funguje stále skvěle. Podívejte se také na krátké video. Za odborný komentář děkujeme vedoucímu akce, panu Jaroslavu Kyzourovi (JK Servis kryty, s.r.o.).

VIDEO ZDE: https://youtu.be/noeYYIc9T5U

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Ohlédnutí 2020: instalace výstavy ve městě - 8. 1. 2021

Výstavní panely Ohlédnutí 2020 jsou v Uherském Hradišti k vidění na budově kina Hvězda, na knižním domě Portal, kavárně a pekařství Svoboda Březík, kavárně Jiné Café a Titique, prodejnách Hradišťanka a Baťa. Děkujeme všem uvedeným za poskytnutý prostor. Na rozdíl od ostatních výstavních míst Hvězda nabízí výstavu a promítání i ve večerních hodinách (17:00-21:00). 

Foto: Josef Korvas, Petr Janda, Eva Horová

 

Fotogalerie

Ohlédnutí 2020: natáčení vernisáže - 6. 1. 2021

Vernisáž výstavy Ohlédnutí musela být kvůli koronaviru předtočena. Na snímcích tým kurátorů, loňský laureát Štěpán Šupka a tým TV Slovácko. V neděli 10. 1. od 17:00 byl předtočený program k dispozici na webu a Facebooku Ohlédnutí od 17:00. 

Foto: Josef Korvas

Fotogalerie

Ohlédnutí 2020: kurátorské sezení - 22. 12. 2020

V kině Hvězda se v úterý 22. 12. odpoledne sešel kurátorský tým bilanční výstavy Ohlédnutí 2020 v plné sestavě: Zdeněk Trčálek, Petra Staňková, Ivan Palacký, Marek Malůšek, Michal Stránský a Josef Korvas. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Malé oči 2020 (natáčení prohlídky kina) - 26. 11. 2020

Městská kina se i letos zapojila do dětského filmového festivalu Malé oči. Ten probíhal tentokrát on-line. Pod názvem Kino všemi smysly se skrývala virtuální prohlídka všech do akce zapojených kin. Pojatá jako výprava ať už na vrchol velehory, do podzemního světa, nebo jako návštěva mimozemšťana na planetě Zemi. Tu jsme točili my v kině Hvězda.

Foto: Radek Seidl

Fotogalerie

K2 vlastní cestou + hosté: Jana Počtová a Klára Kolouchová (on-line) - 29. 9. 2020

Klára Kolouchová jako první rodilá Češka zdolala před lety Mount Everest a vloni jako první Češka a teprve dvacátá žena světa vystoupala i na druhou nejvyšší horu světa – na nebezpečnou K2. Dokumentární film nazvaný K2 vlastní cestou uvedla v kině Hvězda Uherské Hradiště prostřednictvím on-line besedy režisérka Jana Počtová (autorka ceněných dokumentů Generace Singles a Nerodič) i s úspěšnou horolezkyní.

Foto: Zuzana Nemethová

Fotogalerie

Jeden svět 2020 Uherské Hradiště - 21. - 25. 9. 2020

Koronavirus pohřbil nejeden festival. Festival dokumentárních filmů, věnovaný palčivým problémům globalizovaného světa, se však ve dnech 21. – 25. září v Uherském Hradišti konal. K vidění bylo celkem 12 premié­rových dokumentů nejen o ekologických problémech, ale také o válce, bezpráví, aktivismu a pokusech najít alternativu. V kině Hvězda, Café Portal a Felixově sále diváky čekaly setkání a besedy se zajímavými hosty a také doprovodný program.

Foto: Vendula Doubravská, Veronika Štěrbová, Petr Janda, Jaromír Orel

Fotogalerie

Hvězdný piknik… společně pro vodu - 18. 9. 2020

Pořádající centrum Akropolis a Městská kina připravili piknik ve Smetanových sadech a okolí kina Hvězda se zábavnými úkoly (s odměnami), které měly, stejně jako festival Jeden svět, jednotné téma: vodu a její záchranu. Přítomní si mohli užít jízdu na ponících, dílny Malovásku, živou hudbu a mnoho dalšího.

Foto: Eva Horová, Radek Seidl

Fotogalerie

Krajina v tísni + host Vilém Jurek- 17. 9. 2020

Jako předprogram festivalu Jeden svět v Uherském Hradišti se konala také projekce filmu Krajina v tísni a beseda s enviromentologem Vilémem Jurkem v Cafe Portal. 

Foto: Vendula Doubravská, Petr Janda

Fotogalerie

Divadlo Sklep: Mlýny - 15. 9. 2020

Už skoro před rokem měly do kina Hvězda dorazit Mlýny – kultovní představení a nejúspěšnější drama pražského Divadla Sklep všech dob. Nejdříve bylo z důvodu vážné nemoci herce Davida Vávry přesunuto z 18. září na 14. října 2019 a následně až na 15. dubna letošního roku. Jenže přišla korona, a tak musely být Mlýny přeloženy potřetí, a to na 15. září.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Hradišťský "jednosvětový" blešák - 13. 9. 2020

Hradišťský "jednosvětový" blešák, který se konal za krásného počasí na letní zahrádce restaurace Koruna zahájil sérii předprogramů festivalu Jeden svět. 

Foto: Jana Drobná a Martina Gogolová

Fotogalerie

Safety First + Them Switcheroos - 10. 7. 2020

Druhý dvojkoncert v atriu kina Hvězda byl věnovaný tvrdší rockové hudbě. V atriu vystoupila kapela Safety First, jejíž hlavní stan se rozkládá v budově polešovického kina a garážové hradišťské duo Them Switcheroos. Byla výborná, pravá rocková atmosféra! 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Lav Lav + Billow - 26. 6. 2020

Z atria kina do klubu Mír byl přesunut koncert uherskohradišťské skupiny Lav Lav (acoustic rock) a Billow z Veselí nad Moravou holdující dream popu. Večer ovládly ženské hlasy plné emocí. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Morava, krásná zem + Petr Šprincl (režisér) a Marek Novák (producent) - 20. 6. 2020

Kino zažilo netradiční trilogii Morava, krásná zem za účasti režiséra Petra Šprincla a producenta Marka Nováka.

Foto 1-3: Jaromír Orel; 4-11 Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

11 barev ptáčete + hosté: režisér Vojtěch Kopecký a režisér Václav Marhoul - 16. 6. 2020

Dokument 11 barev ptáčete nabízí unikátní pohled za oponu výjimečného snímku Nabarvené ptáče, které zanechalo stopu na evropských i světových festivalech. Hostem tohoto programu by režisér Vojtěch Kopecký.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Psí láska + hostka Marie Kůrová - 16. 6. 2020

Dokument Lindy Kallistové Jablonské Psí láska přibližuje českou musherku Janu Henychovou, která o samotě v zasněžené krajině severní Evropy pobývá jen se smečkou svých psů, aby se společně připravili na nejnáročnější závod psích spřežení v Evropě. Film zasvěceně uvedla uherskohradišťská musherka a klubová kolegyně hlavní protagonistky Marie Kůrová.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Zrcadlení tmy + delegace: Jaroslav Dušek, Viliam Poltikovič - 13. 6. 2020

S lehkostí a humorem Jaroslava Duška měli diváci možnost vstoupit do vnitřního klidu a harmonie, kde nejsou obavy a strach, kde žije především radost a svoboda... a setkat se osobně s hercem i režisérem snímku. 

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

V síti + delegace: Tereza Těžká (Mishka) - 9. 6. 2020

Hostem projekce diskutovaného experimentu V síti, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu, byla v úterý 9. 6. jedna z protagonistek, slečna Tereza Těžká (Mishka). Ta divákům objasnila pozadí projektu a zodpověděla množství dotazů diváků.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Cestobraní_online_18. 4. 2020_Facebook

První ročník cestovatelského festivalu Cestobraní se musel uskutečnit online. Pět přednášejících ve zhruba dvouhodinovém programu vyprávělo o cestování v různých koutech světa. Moderátorem Cestobraní online byl Jiří Eibensteiner, který diváky seznámil s Novým Zélandem. O svých cestách po světě vyprávěla Hanka Machalová (Japonsko), Karel Wolf (národní parky USA), Monika Benešová (Pacifická hřebenovka) a Václav Marhoul (Ukrajina). Vstupné bylo benefiční a v plné výši podpoří zdravotníky z Uherskohradišťské nemocnice. Pořádá spolek Mysli Jinak a Městská kina Uherské Hradiště, p.o., za podpory Města Uherské Hradiště.

Foto: Facebook

Fotogalerie

Poletíme? - 7. 3. 2020

Turbo-šansonisté Poletíme? přistáli v Míru... 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

V síti - náhledová projekce pro pedagogy - 24. 2. 2020

Nový český dokument V síti režisérsko-scenáristického dua Barbora Chalupová – Vít Klusák se těší nebývalému zájmu ve všech koutech Čech i Moravy a má dokonce ambice proniknout také do zahraničních kin. Už před svou celostátní premiérou aktivoval zájem široké veřejnosti, ale také pedagogů, psychologů či policistů. Setkání s nimi se konalo v kině Hvězda na neveřejné projekci filmu.

Foto: Lenka Kodrlová (ICM) 

Fotogalerie

Labutí jezero (živě z Bolšoj baletu, Moskva) + vystoupení ZUŠ - 23. 2. 2020

Program Kulturních delikates přinesl další baletní klasiku ve špičkovém provedení díky přímému satelitnímu přenosu z Moskvy. Před začátkem hlavního programu zatančily dívky ze ZUŠ Uherské Hradiště, pobočky Staré Město. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Kanada - křížem krážem (cestovatelská beseda Jiřího Eibensteinera) - 12. 2. 2020

Jiří, tentokrát se svou partnerkou, strávil rok a půl v Kanadě, Spojených Státech Amerických a Mexiku. První ze dvou přednášek v kině Hvězda byla věnována Kanadě.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

PeckaFilm 11: Addamsovi na Buchlově (vernisáž) - 10. 1. 2020

Městská kina Uherské Hradiště hlásí, že 11. kolo dětské kreativní soutěže PeckaFilm jde do finále. Děti měly za úkol ztvárnit utajený výlet Addamsovy rodiny na hrad Buchlov. Vyhlášení výsledků, předání cen a vernisáž výstavy výtvarných prací se bude konala v pátek 10. 1. 2020 v sále kina Hvězda.

Foto: Petr Janda

Fotogalerie

Ohlédnutí 2019 (vernisáž) - 5. 1. 2020

Do soutěže tentokrát příhlásilo své fotografie celkem 61 autorů a autorek. Laureátem Ohlédnutí 2019 se stal Štěpán Šupka. 

Foto 1-18: Lukáš Mach; 19-36: Miroslav Potyka

Fotogalerie

Antidiskotéka Jiřího Černého: Rok 1989, hudba a já - 11. 12. 2019

Známý český hudební kritik a publicista Jiří Černý opět zavítal do uherskohradišťského Cafe Portal se svou Antidiskotékou. Ve středu 11. 12. se tu rozběhl kontaktní hudební program věnovaný hudbě roku 1989. 

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Pavla Kroupová: Vzdáleně blízké krajiny (vernisáž) - 4. 12. 2019

Pavla Kroupová je absolventka pražské Akademie výtvarných umění ateliéru malby Jiřího Sopka a kresby Jitky Svobodové. Po studiu se věnovala propagační grafice, dětské ilustraci, výtvarné spolupráci s architektonickou kanceláří Ivana Kroupy a knižní grafice pro tiskárnu Karmášek. K volné tvorbě se vrátila před deseti lety díky zájmu a podpoře přátel a galeristů. 

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

UK/UH 4: Dny Britského filmu a kultury - 22. - 24. 11. 2019

Dramaturgicky festival úspěšně pokryl „šedesátkovou“ éru Swinging London a zároveň přinesl zajímavé filmové novinky a aktuální informace o situaci v Británii kolem brexitu. Kromě výmluvných výpovědí dobových filmů měli diváci možnost získat mnoho informací o britské kinematografii 60. let i díky návštěvě britského producenta a režiséra Jamese RM Hunta. K aktuálnímu dění v Británii přivezl čerstvý náhled český fotograf David Sládek žijící dlouhodobě v Londýně.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Radůza - 13. 11. 2019

Radůza zcela vyprodala sál kina Hvězda.

Foto: Lukáš Lenon Gajdoš

Fotogalerie

Tady Havel, slyšíte mě - 30. 10. 2019

Ve středu 30. října byli diváci kina Hvězda svědky mimořádné prezentace nového filmu režiséra Petra Jančárka, spojené s debatou s tvůrcem. Hostem a překvapením večera byl i další host, dlouhodobý spolupracovník Václava Havla. Pořad moderoval herec Jožka Kubáník.

Foto: Jaromír Orel

 

Fotogalerie

Rodičem v době webové - 22. 10. 2019

Konference se zaměřila na rizika komunikace na internetu, závislosti a principy digitální hygieny, vývoj dětské sebereflexe a osobnosti v online prostředí a další otázky. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Camino na kolečkách - 18. 10. 2019

Film Camino na kolečkách vznikl na 600 kilometrů dlouhé Svatojakubské pouti do Španělska, kterou překonal Jan Dušek jako první český vozíčkář v historii. Na projekci filmu a následnou besedu s ním a cestovatelem Petrem Hirschem zvalo kino Hvězda v pátek 18. 10. od 17 hodin. O půl hodiny dříve zde zahájili oba hlavní protagonisté vernisáž stejnojmenné výstavy. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Dny pro duševní zdraví - 7. - 9. 10. 2019

Dny pro duševní zdraví v Uherském Hradišti byly slavnostně zahájeny 7. 10.  ve foyer kina Hvězda. Součástí zahájení byl koncert hudební skupiny Helemese. Následovala moderovaná diskuze s psychiatrem MUDr. Ladislavem Poláchem a Mgr. Ondřejem Vávrou a poté promítání filmu Tři blízcí neznámí. I další dny nabídly zajímavý program.  Přichystány byly tematické přednášky, workshopy, filmové premiéry, koncert, diskuze a výstava.

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Hvězda mluví a naslouchá: Jakub Čech - 19. 9. 2019

Sdružení Studenti pro Hradiště ve spolupráci s Městskými kiny uspořádali v atriu kina Hvězda další diskusní podvečer k zamyšlení nad stavem současné společnosti. Inspirativním hostem byl tentokrát mladý aktivista Jakub Čech. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Hvězdné akrohrátky - 31. 8. 2019

V sobotu 31. 8. proběhly v kině Hvězda "Hvězdné Akrohrátky". Již tradiční ukončení léta si vzalo na starost rodinné centrum Akropolis společně s kinem Hvězda. Celé odpoledne se tak prostorem před a kolem kina linula hudba. Tu taneční, na kterou nad schody řádila děvčata ze Street Dance pod vedením Míši Breznické, střídala hudba živá. O tu se postarala uherskohradišťská kapela AkuStyk... Celé odpoledne se hlavně soutěžilo. Pro děti byla připravena zábavná stanoviště, na kterých plnily různé úkoly do připravených kartiček. Pokud děti zvládly projít a úspěšně složit všechny úkoly, byly odměněny sladkou odměnou.

Foto: archiv Akropolis

Fotogalerie

Panta rhei 2019 (vernisáž výstavy) - 31. 8. 2019

Výsledky již 11. ročníku Mezinárodního výtvarného sympozia opět k vidění ve foyer kina Hvězda.

Foto: archiv Panta rhei

Fotogalerie

Lin & Will (koncert) - 12. 7. 2019

Atrium kina Hvězda Uherské Hradiště zaplavily tóny písní všech žánrů od světových interpretů a skupin v podání mladého akustického dua Lin & Will z Hodonína. Zazněly „hitovky“ od Adele, Green Day, Lady Gaga, Peha, Amy Winehouse, Bruno Mars, Linkin Park a dalších. 

Foto: Petr Stašek

Fotogalerie

Slam poetry na kopuli - 28. 6. 2019

Na pátém ročníku už tradičního slamu na kopuli (v atriu kina Hvězda) se představili loňští finalisté Jirka Juráň a Dejv, ale také Pan Václav, Viktor Hanačík, Empathic a další. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Strom ve větru + delegace tvůrců a herců - 18. 6. 2019

Jak dnes vzniká film, se mohli diváci kina Hvězda dozvědět v úterý 18. června, kdy měl premiéru absolventský film studentů 4. ročníku střední školy filmové ve Zlíně nazvaný Strom ve větru. Setkali se s mladým režisérem Radkem Ševčíkem a herci. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Odcházení Lukáše Macha + Martin Konvička trio feat. Jiří Kotača - 7. 6. 2019

Kino Hvězda hostilo premiéru nového krátkého filmu, který vznikal v Uherském Hradišti s debatou a vernisáží fotografií autora Lukáše Macha. Po premiéře a vernisážovém občerstvení, následoval koncert tria Martina Konvičky a mladého trumpetisty Jiřího Kotačy, které ke snímku nahrálo hudbu.

Foto: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Rytíři filmového pásu - 5. 6. 2019

Chvíli před setměním začala v atriu kina beseda s hosty a Rytíři filmového pásu (scénárista Jan Gogola, herečka a tanečnice Sylva Tománková a kinaři Zora Rynešová a Vlado Leško) nazvaná Magie filmové projekce. Na ni navázala projekce filmu Šakalí léta v Letním kině Smetanovy sady. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Energit - 30. 5. 2019

Vystoupení skupiny Energit v klubu Mír bylo skutečnou lahůdkou pro náročné posluchače. Jazzově laděné skladby z prvních dvou alb vystřídali v druhé polovině koncertu blues-rockové kusy a zazněly i na nikdy nezveřejněné skladby.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Reggay (koncert) - 24. 5. 2019

Letní pohodu v Uherském Hradišti nažhavil koncert skupiny Reggay - osmičlenné dávky reggae z Moravy a Rumunska s hlavním stanem ve Zlíně. Koncert v idylickém venkovním prostředí atria kina Hvězda byl lahůdkou nejen pro příznivce reggae. 

Foto: Jaromír Orel 

Fotogalerie

Dětská neděle - 12. 5. 2019

Na tradiční Dětské neděli, která se konala 12. 5. Dům dětí a mládeže Šikula a Městská kina Uherské Hradiště předvedla, co se naučili "Šikulové" a "Hvězdy" v kroužcích a dílnách během školního roku 2018/2019. DDM Šikula připravil vystoupení hudebních kroužků v atriu kina, tělovýchovných v hlavním sále a k vidění byla opět  živá zvířata z přírodovědného oddělení Trnka. Městská kina se pochlubila prezentací krátkých animací vzniklých v Animásku a Dílnách animace.  

Foto: Jaromíra Slívová

Fotogalerie

Daniel De Vita (blues, Austrálie) - 11. 5. 2019

Daniel de Vita je kytarista a zpěvák z Buenos Aires, který na světové bluesové scéně rozhodně není žádným nováč­kem. Poprvé byl Daniel na evropském turné v létě 2017, kdy odehrál 31 koncertů v Barceloně, Madridu, Toulouse, Rennes, Nantes, Milanu, Vídni, Praze a dalších městech. Během svého třetího evropského turné krom světových metropolí zavítá také do Uherského Hradiště.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Den autismu - 2. 4. 2019

Den autismu v kině Hvězda přinesl dílničky a aktivity pro mladší žáky spřátelených základních škol (puzzle, balónky, placky, modré občerstvení, ...) Ve foyer kina byla také výstavy autoportrétů a fotografií ze života dětí s autismem spolu s výtvarnými pracemi na téma „Jak si představuji autistu“.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Jeden svět 2019 (výběr) - 25. - 29. 3. 2019

Dokumenty festivalu Jeden svět v Uherském Hradišti spojují lidi a místa, nabízí otázky a odpovědi. Letos bylo k vidění celkem 14 dokumentárních filmů. Na Jednom světě se diváci mohli setkat například s režisérem Vítem Janečkem a režisérkou Zuzanou Piussi, hudebníky a tanečnicemi indonéského souboru Kintari nebo na workshopu zjistit, jak pracuje vodící pes. Festival Jeden svět 2019 měl hlavní stan v kině Hvězda, ale zavítal také do Felixova sálu (Jezuitská kolej). 

Foto: různí autoři

Fotogalerie

Jiří Černý: Antidiskotéka a úvod k The Commitments - 21. 3. 2019

Nesmrtelný hudební kritik Jiří Černý opět zamířil do Uherského Hradiště. V Cafe Portal ve své Antidiskotéce  představil irského hudebníka Glena Hansarda. Černý uvedl také známý irský hudební film The Commitments v kině Hvězda.

Foto 1-8: Jaromír Orel; 9-12 Petr Janda

Fotogalerie

Jeden svět 2019: Happening a Piripkura - 13. 3. 2019

Ztvárnit téma festivalu, a dát o něm vědět co nejvíce lidem, měla za úkol startovací akce Bezpečná blízkost na Masarykově náměstí. Ve středu 13. 3. tu od 15 hodin vyhrávala muzika z celého světa a výtvarný workshop zprostředkoval kolemjdoucím možnost vytvořit si vlastní trička v duchu Jednoho světa. Na happening navázala od 18 hodin projekce brazilského dokumentu Piripkura v Cafe Portal za účasti známé fotografky Radany Dungelové, která amazonské deštné pralesy důvěrně zná. Výstava jejích fotografiií zavítala do foyer kina Hvězda.

Foto 1-11: Jaromír Orel; 12-23: Jana Drobná

Fotogalerie

Migrace do Evropy (Markéta Kutilová a Radovan Dlouhý - Smith) - 21. 2. 2019

Kdo je uprchlík, kdo migrant? Proč se stěhujeme a jaké to má důsledky? Může Evropa ještě přijímat další přistěhovalce? Nad těmito a dalšími souvisejícími otázkami se zamyslí novinářka Markéta Kutilová a odborník na rozvojovou problematiku Radovan Dlouhý - Smith na besedě v Cafe Portal.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Výstava poskytovatelů sociálních služeb (vernisáž) - 21. 2. 2019

S celým portfoliem poskytovatelů sociálních služeb na Uherskohradišťsku se mohli návštěvníci kina Hvězda seznámit prostřednictvím Výstavy poskytovatelů sociálních služeb. Vernisáž výstavy se konala ve čtvrtek 21. února od 16 hodin, výstava byla k vidění do 15. března.

Foto: archiv kina

Fotogalerie

Rob Tognoni (blues/rock - Austrálie) - 14. 2. 2019

Ve čtvrtek 14. 2. dorazil do klubu Mír „protinožec“ Rob Tognoni, fanoušky přezdívaný „tasmánský ďábel“. Jeho drsný mix blues, rock'n'rollu, boogie a klasického rocku dostal mnohé diváky do varu. Rob si moc pochvaloval prostory klubu a hlavně bavící se diváky, díky kterým byl pro něho a kapelu koncert také parádní zábavou. 

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Alenka v říši hudby (Umíme hrát) - 10. 2. 2019

Slovácký komorní orchestr (a spolek Umíme Hrát) připravil nový koncert věnovaný dětem. Tentokrát se diváci společně s Alenkou ocitli v říši hudby, kde je čekala řada hudebních i tanečních překvapení. Vystoupili žáci tanečního oddělení ZUŠ Uherské Hradiště a žáci pěveckého oddělení ZUŠ Slovácko. Autorkou tohoto představení pro děti je opět Kristina Hrubá Czajkowská. Říší hudby diváky provedla Anna Pospíchalová ze Slováckého divadla s dcerou Emilkou, hrál Slovácký komorní orchestr. 

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

20. výročí Tříkrálové sbírky na Uherskohradišťsku (vernisáž) - 2. 2. 2019

Vernisáž výstavy fotografií a artefaktů k dvacátému výročí Tříkrálové sbírky na Uherskohradišťsku se konala ve foyer kina.

Foto: Lukáš Bortel

Fotogalerie

Bajadéra (živě z Bolšoj baletu, Moskva) + ZUŠ Uh.Hradiště - 20. 1. 2018

Plné krásy, exotiky a půvabu. Takové bylo další odpoledne, které svým vystoupením ozvláštnily návštěvníkům kina Hvězda staroměstské baletky těsně před přímým přenosem baletu Bajadéra, uváděného živě z Velkého divadla v Moskvě.

Foto: Marika Blažková

Fotogalerie

PeckaFim 10: vernisáž a vyhlášení vítězů - 11. 1. 2019

Jubilejního 10. kola dětské kreativní  soutěže PeckaFilm, kterou pořádají Městská kina Uherské Hradiště, se zúčastnilo celkem 28 týmů ze 7 škol. Děti měly podle příběhu nazvaného "Dvě minuty v Jurském světě" co nejlépe ztvárnit podobu Slovácka během druhohorní Jury formou obrázků, panoramat, prostorových objektů, krátkých videí nebo animací. Týmy byly oceněny sadou výtvarných potřeb, jednotlivci získali speciální medaile a sadu volňásků do kina Hvězda. Vernisážové menu nabídlo perníkové dinosaury s džusem.

Foto: Iva Podolinská 

Fotogalerie

Moje století + hosté Theodora Remundová, Klára Formanová, Pondělníci - 7. a 8. 1. 2019

Mladší z dcer Ivy Janžurové Theodora Remundová nedávno v pražské Lucerně uvedla svůj nový dokumentární film Moje století, v němž zaznamenala osudy 25 stoletých lidí. Nechybí mezi nimi ani primáš a spoluzakladatel Hradišťanu František Hamada (104). Mozaiku příběhů ze století naší republiky uvedla v kině Hvězda osobně režisérka Remundová a scénáristka Klára Formanová. Ve foyer zahráli Pondělníci - bohužel bez Františka Hamady, který se omluvil pro momentální indispozici.

Foto: Jaromír Orel

Fotogalerie

Ohlédnutí 2018 (vernisáž výstavy) - 6. 1. 2019

První neděle roku 2019 patřila vernisáži neformálního „slováckého press fota“ Ohlédnutí 2018, do kterého se tentokrát přihlásilo 55 autorů a autorek. Na ni o hodinu později navázal Tříkrálový koncert dua Jitka Šuranská - Petr Uvira. V kinokavárně byla zahájena výstava fotografií loňské vítězky Ohlédnutí Simony Bočková. Slavnostní pohodu vernisáže podpořila horňácká cimbálová muzika s primášem Petrem Kubíkem z Velké nad Veličkou.

Foto: Marek Malůšek

Fotogalerie

Silvestrovké zimní kino - 31. 12. 2018

Již podvanácté Silvestrovské zimní kino a Malovásek zdarma a pro všechny zprostředkovala ve foyer kina a v areálu Letního kina Smetanovy sady (za kinem) setkání se známými postavičkami večerníč­ků a krátkých pohádek, pouštění lampionů štěstí i výrobu silvestrovských čepiček. Na místě bylo k mání také drobné občerstvení.

Foto: Lukáš Bortel

Fotogalerie