Technické vybavení sálu kina Hvězda

 • DCI projektor Christie CP2000-ZX se systémem zobrazení Triple Flash pro zřetelnější podání stereoskopického obrazu, kinoserververem Doremi DCP2K4 o velikosti 2TB, Christie CINE IPM 2K* (možnost připojení alternativního obsahu (Blu-Ray, HD satelitní příjem, ...)) a zvukovým procesorem DOLBY CP750 (typ CP650 zůstal pouze pro 35mm stroje). Na střeše kina je instalovám HD satelitní komplet pro možnost promítání např. Metropolitní opery, sportovních utkání či jiných významných akcí. Je naistalováno i steroskopického promítání verze DOLBY 3D, tento systém je založen na barevném posunu obrazu. Technické specifikace: rozlišení: 2048 x 1080, svítivost: 17000 ANSI Lm, kontrastní poměr: 2000:1, objektivy: motorové výměnné, typ chipu: 2K 3-chip DMD DLP Cinema®
 • Výkonný projektor NEC PA653U disponuje svítivostí 6.500 ANSI lm, kontrastem 8000:1, maximálním rozlišením 1920 x 1200 px. Jedná se o 3LCD technologii. Projektor je včetně objektivu pro promítací vzdálenost až 25 m a velikosti plátna 8 x 3m. 
 • Projektor pro menší prostory NEC M311W disponuje výborným kontrastem 3000:1. Jedná se o LCD technologii.
 • Videomix V-1HD umožňuje snadné připojení a přepínání videokamer, chytrých telefonů, počítačů, tabletů, Blu-ray přehrávačů a dalších zdrojů videa přes HDMI kabel. Podporuje profesionální kompozice obrazu jako je obraz v obraze, klíčování, titulkování. Umožňuje připojit až 4 zařízení a prolínat mezi nimi. Výstup je fullHD (1080p).

 • Kino Hvězda má k dispozici 5 ks zařízení pro slabozraké - Fidelio. Jedná se technologii, která posílá zvukovou stopu do sluchátek, která dostane nevidomý návštěvník při vstupu do sálu. Zvuková stopa obsahuje popis děje.

 • Pro neslyšícídiváky máme technologii CaptiView. Jde o speciální titulkovací zařízení, které se umístí na sedadlo a na třech řádcích si takto postižený diák může číst kompletní přepis dialogů, monologů i důležitých zvuků, které se odehrávají na plátně. Disponujeme opět 5 ks tohoto zařízení. 
 • Pro 3D filmové projekce jsou samozřejmostí 3D brýle od firmy Dolby, které mají pevné plastové obroučky a skleněné čočky pro co nejvěrnější vjem stereoskopické projekce. Pro dětské diváky máme k dispozici speciální dětské 3D brýle, které jsou z odlehčeného plastu a mají menší rozměry obrouček. Obě verze 3D brýlí je možné nasadit i přes dioptrické brýle.
 • Obě technologie jsou funkční pouze pro vybrané filmy. Na tyto filmy budeme včas upozorňovat diváky na webu, FB i tiskových výstupech kina Hvězda.

 • Sál je vybaven digitálním zvukovým systémem Dolby Digital Surround EX, který je nejnovější variantou vytvořenou v říjnu 1998. Vedle klasických 5.1 kanálů obsahuje navíc ještě zadní střední kanál, který je maticově zakódovaný v zadním levém a v zadním pravém kanálu. Tento zvukový systém byl do kina Hvězda nainstalován v roce 2007.
 • Součástí je zvukový procesor Dolby CP 650, který s Dolby Sorround EX dekodérem umožňuje přehrát zvukové formáty: mono, stereo, Dolby Surround, Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Surround EX.
 • Zvuková aparatura sálu kina Hvězda sestává z 16 kusů reproboduktorů KCS pro zvuk ze stran (4 pro každou stranu), 1 kus KCS C215F pro středový zvuk, 1 kus KCS C215F pro levý zvuk, 1 kus KCS C215F pro pravý zvuk, 2 kusy Yamaha SV215IV basový zvuk (subwoofer).
 • Aparatura pro mluvené slovo
  Sál kina Hvězda je pro potřeby přednášek a konferencí vybaven samostatným okruhem reproboxů. Je možné zapojení až pěti mikrofonů a různých přídavných zařízení (notebook, CD player).
 • Světelný park
  Sál je vybaven 24 samostatnými stmívatelnými okruhy světel (FHR, bodová světla, vany), které zajistí ideální osvětlení pro každý typ produkce. K ovládání světel slouží 48kanálový světelný mix Novalighting. Samozřejmostí jsou i barevné filtry.
 • Zázemí pro účinkující
  Zázemí kina Hvězda (nachází se v těsné blízkosti pódia) je vybaveno šatnou pro účinkující s veškerým sociálním zařízením. Odtud je možno sledovat jak dění v hledišti, tak i na pódiu.
 • Plátno v sále kina Hvězda nese značku Harkness Perlux 180 (je průzvučné, mini perforace, zisk 1,8). Rozměry plátna: 11,5 x 4,4 m.
 • Promítací stroje MEO 5 XB jsou určeny pro klasický filmový pás o šířce 35 mm. Stroje jsou od roku 2008 vybaveny lampovými skříněmi H2, které nabízí díky horizontálnímu uložení xenonových výbojek vyšší světelný výkon a zároveň přispívají k menšímu zahřívání výbojek. Výkon výbojek: 3000 W.